Banyo asma tavan modelleri


Belki bazen gerekli özeni göstermiyoruz ama tavan da evin dekorasyonunun bir parçası . banyo asma tavan modelleri Bazen pürüzsüzler, bazılarında belirli bir tasarıma sahipler ve hatta orijinalin gerçek yüksekliğini gizlemekten sorumlu bir asma tavan bulacağınız zamanlar bile olabilir . Bu tekniğin, özellikle ısıtma ve iklimlendirmede enerji tasarrufu gibi birçok avantajı vardır .

  • asma tavan modelleri banyo,
  • banyo tavan modelleri,
  • banyo tavan kaplama modelleri
  • banyo asma tavan modelleri,
Banyo asma tavan modelleri

Süslemek için asma tavandan yararlanın

Asma tavan

Öncelikle, asma tavanın işlevselliğinin ne olduğunu görelim . Ana sebep, bir odanın yüksekliğini azaltmaktır. Böylelikle evin orijinal zemini ile belirli bir odanın tavanı arasında boşluk yaratılır . Böyle bir tekniğin seçimi, çok yönlülüğüne ve bir yalıtkan olarak işlevselliğine dayanmaktadır.

Ahşap görünümlü asma tavan

Kurarken bazı yönleri dikkate almanız gerekir . Asma tavan, oturma odası veya yatak odası ise , yüksekliği 2,5 metrenin altındaki bir odayı asla terk etmemelidir . Koridorlar veya mutfak için bu ölçü 2,20 metreden az olamaz . Yüksekliğinizi azaltan bir asma tavan takmış olsanız bile, evinizin tavanlarının daha yüksek görünmesi için iç tasarımda bu 7 ipucunu her zaman takip edebilirsiniz.

Banyo asma tavan modelleri

Odaları 2,5 metreyi geçmeyen evlerde ilginç alternatifler var. Öyle sahne ışıklarının asma tavanlar . Bu teknik, ışığın yerleştirildiği farklı seviyelerde tavanlar oldukları için onu yerleştirmenize ve aydınlatma ile oynamanıza izin verir. Tesislerde ve mağazalarda çok yaygındır, ancak son zamanlarda aydınlatmanın ilettiği şıklık nedeniyle evlere giderek daha fazla girmektedir.Asma tavan banyo modelleri

Fiyat, asma tavan tipine göre değişecektir, ancak genellikle metrekare başına ortalama 25 ila 35 Euro arasında bir fiyata sahiptir . Sadece koymak istediğiniz odanın boyutlarını hesaplamanız ve matematiği yapmanız gerekir.

Mutfak için orijinal asma tavan

Asma tavan çeşitleri

Kullanılabilecek malzemeler çok farklıdır. Sadece zevkinize en estetik olarak hangisinin uygun olduğuna ve hangi nitelikleri istediğinize karar vermelisiniz.

Alçı plakalar. Geleneksel sıvayı taklit eden bir malzeme tercih edebilirsiniz . Halka açık yerler için tavsiye edilse de evlere de kurulabilir.

Alçıpan plakalar. Bu durumda, bu malzeme bir evin asma tavanını monte etmek için tasarlanmıştır . Çoğu gibi, ısı yalıtımının yanı sıra yangına dayanıklıdır.Asma tavan banyo modelleri

Tavan plakaları.  Bu bir olan alüminyum levha özellikle halka açık yerlerde için tasarlanmış. Bu durumda, odanın seçilen odasına tamamen farklı bir dokunuş vermek için ahşabı simüle eder.

Alçıpan levhalar (Pladur, Placo).  Bu malzeme dayanıklılığından dolayı banyolar, mutfaklar ve hatta asansörler için idealdir . Ek olarak, özellikleri onu iyi bir termal ve akustik yalıtkan yapar.

Asma tavanın avantajları

Yanlış tavan: avantajları

Asma tavan evlerde her zaman var olmuştur. Ve bugün kurulmaya devam ederse, bunun nedeni birçok avantajı olmasıdır. Onları görelim:

  • Boruları ve hatta elektrik tesisatını gizlemek için mükemmel bir tekniktir .Asma tavan banyo modelleri
  • Orijinal tavanda çatlaklar veya rutubet varsa, bunlar asma tavanın arkasına da gizlenecektir (çözümleri örtmek yerine mümkün olan en kısa sürede çözmek daha iyidir).
  • Bu a, ısı ve ses yalıtımı özellikleri . Sağladığı termal ve akustik yalıtım, kendisi için özel olarak tasarlanmış malzemeler kadar büyük değildir, ancak içerideki sıcaklığın daha iyi korunmasına ve evin dış gürültüden uzak tutulmasına yardımcı olur. Kendinizi izole etmek istiyorsanız iyi bir çözüm .
  • Her zaman kurulduğu zamanlardan biri , evin kanallar aracılığıyla klimaya sahip olduğu zamandır . Bu durumlarda, tüm tüpleri gizlemek için onu koymak çok önemlidir.

Asma tavan nasıl temizlenir?

Öncelikle, ne tür bir lekeye sahip olduğunuzu ve asma tavanınızın malzemesini belirleyin. Kir çok fazla değilse,

Ayrıca olduğunu ortaya çıkabilir böceklerin yuva veya hayvanların hatta diğer türleri. Bu olursa, haşere kontrolü için özel bir anlaşma yapılması gerekecektir.

Asma tavanı kaldır

Temizlik yeterli değilse veya orijinal yüksekliği odalara geri yüklemek için doğrudan asma tavanı kaldırmak istiyorsanız, tavanı kaldırmanız gerekecektir. Karmaşık bir prosedür değildir, ancak bu görevi yerine getirebilecek şirketleri işe almanız gerekecektir.

Asma tavan nasıl kaldırılır

Bunun gibi görevlerde uzmanlarla iletişime geçin ve onlardan bir teklif isteyin.