Banyo tavan alçıpan


Bir odadaki işten gelen tavanın birkaç santimetre altına asma tavan yerleştirilir. Gerekli araç ve gereçlerle,banyo tavan alçıpan estetik nedenlerle odayı izole etmek veya boruları, elektrik kablolarını veya klima kanallarını kamufle etmek için kendiniz yaratabilirsiniz.Banyo ters tavan modelleri ve fiyatları

banyo tuvalet ters tavan,
alüminyum banyo asma tavan,
banyo tavan alçıpan,
banyo ters tavan modelleri ve fiyatları,

Banyo tavan alçıpan fonksiyonları

Asma tavanlar, montaj ve plakanın özelliklerine göre izin verir.

Banyo tavan alçıpan

Ya kendi bileşimi ile ya da tavandaki boşluğa montaj sırasında izolatörler ekleyerek termal ve akustik yalıtımı iyileştirin.

Önemli bir unsur, akustik koşullandırmadaki gelişmedir, yani gürültünün emilmesidir (yankı veya yankılanmadan kaçının). Söz konusu akustik absorpsiyon, aw olarak sınıflandırılır ve değeri 0.20 (% 20 absorpsiyon) ile 1 (% 100) arasındadır. Bu ölçek, A’nın en emici ve D’nin en az olduğu A’dan D’ye bir sınıflandırma ile basitleştirilmiştir.banyo ters tavan modelleri ve fiyatları

Geliştirilmiş yangın direnci (elektrik tesisatı olan alanlarda çok önemlidir).

Neme karşı geliştirilmiş direnç: banyolar, soyunma odaları ve mutfaklar gibi yüksek miktarda nem ve su buharı olan alanlarda önemlidir.

İyileştirilmiş sertlik: olası darbelerin olduğu alanlarda.

Tek kelimeyle dekoratif: Aynı zamanda renkli, ahşap, metal vb. Yüzeylere sahip olabilirsiniz.

Erişilebilir tavanlar

Erişilebilir tavanın montajı, orijinal tavana sabitlenmiş metal bir yapı üzerine gerçekleştirilir: tonoz, beton döşeme vb. Tavandan yaklaşık 15-20 cm uzağa yerleştirilir ve amacı elektrik, sıhhi tesisat veya klima tesisatlarını kamufle etmektir. Otellerde, mağazalarda ve ofislerde çok yaygındır.

Erişilebilir bir tavan kurmanın avantajları

Bitirme hızı, bitiş aynı plaka üzerindedir.

Esneklik. Her tür proje ve şekle uyum sağlayan, değiştirilmesi veya sökülmesi kolay montaj.

Akustik düzeltme: gürültülü bir odada dinleme kalitesini artırır ve ses seviyesini düşürür.

Hafiflik. Tavanlar için alçıpan, tuğladan daha hafiftir. Bu özellik, iç mekanı kolayca ve tersine çevrilebilir şekilde ayırmak için onları mükemmel hale getirir.

En yaygın erişilebilir tavan türleri

Lamine alçıpan. Standart kullanım plakası ve kolay kurulum. Avantajları arasında: kullanım ve nakliye kolaylığı. 15 dakikalık yangına dayanıklılık ve düşük sertlik ve yalıtım değerleri sunar.

Mineral elyaf levha. Neme, gürültüye ve yangına orta derecede dayanıklılığı sayesinde çok amaçlı ocak.

Alçıpan ve fiberglas. Yanmaz, aynı zamanda yüksek ses yalıtımı sağlar, ancak darbelere karşı düşük direnç gösterir.

Fiberglas levha. Yanıcı olmadığından mükemmel ses yalıtımı ve yangına dayanıklılık performansı.

Metal çatı plakaları: Çok hafiftir ve montajı kolaydır, kolayca temizlenebilir ve teras, pergola vb. Korumalı dış mekan çatılarında kullanılabilirler.

Sürekli tavanlar

Sürekli tavanlar genellikle asma tavan görevi gören alçı levha veya alçı levha olmak üzere iki malzemeden yapılır. Yalıtımı iyileştirmek (termal veya akustik), elektrik, sıhhi tesisat veya klima tesisatlarını kamufle etmek veya bozulmuş veya hasar görmüş tavanlarda estetik amaçlarla yapısal tavandan yaklaşık 15-20 cm uzağa yerleştirilirler. 

Alçı levhaların avantajları

Ek kuruma süresi gerektirmeyen kuru bir iş olduğu için hızlı bitirme.

Esneklik. Her tür proje ve şekle uyum sağlayan, değiştirilmesi veya sökülmesi kolay montaj.

Akustik düzeltme: gürültülü bir odada dinleme kalitesini artırır ve ses seviyesini düşürür.

Hafiflik. Alçı levha tuğladan daha hafiftir. 

Kesintisiz, dikişsiz yüzeyler optimum bir yüzey sağlar.

Yangın Güvenliği. 

En yaygın sürekli çatı türleri

Her panel farklı özellikler sunar, bu nedenle seçmeden önce kurulumu (sürekli veya kaydedilebilir), paneli yerleştireceğiniz odayı ve elde etmek istediğiniz sonucu göz önünde bulundurmalısınız: termal, akustik yalıtım, yangına veya darbelere dayanıklılık, sertlik veya nem emilimi. Akustik absorpsiyon, A’dan (en iyi sonuç) D’ye kadar 4 seviyede sınıflandırılır.  

  • Temel alçı plakalar. Akustik absorpsiyonları yoktur ve banyolarda çok yaygın olan tavanları bitirmek için kullanılırlar.
  • Akustik absorpsiyonlu lamine alçı levhalar. % 65’in üzerinde soğurma katsayılarıyla dikey olarak bile kesintisiz, eğimli bir tavan olarak monte edilmek üzere tasarlanmıştır.
  • Alçıpan Ba ​​standardı. Ayrıca bölmelerde kullanılırlar ve daha çok tavanları düzenlemek ve üstün termal-akustik yalıtım uygulamak için kullanılırlar. Temel özelliklere sahip.
  • Alçıpan 4PRO 13 mm. Standart kullanım plakası ve kolay kurulum. Derz macunu tasarrufunda öne çıkmaktadır. 4PRO plaka, tavana bir halojen yerleştirdiğinizde gölge oluşturmaz. 
  • Nemli alanlar için plaka (PPM). Bu tip levhalar, yüksek su emme kapasitesine ve neme karşı dayanıklılığa sahip olduğundan özellikle banyo ve mutfaklar için uygundur. 
  • PPF yangın plakası. Yangına karşı yüksek direnç ve montaj hızı sunar. Metre, ışık odaları, makineler vb. Alanlarda tavsiye edilir.