Banyo ve mutfak fayanslarını seçmek için 4 Fikir


Mutfak Fayansları

2020 Tezgah Arası Modelleri, Mutfak yer fayans modelleri, Mutfak Fayans Modelleri Tekzen, Mutfak tezgah arası fayans Modelleri, 30*60 Tezgah Arası fayans, Kütahya Seramik mutfak Tezgah arası fayans, Mutfak Tezgah Arası Kaplama, Tezgah arası cam, Mürdüm Beyaz fayans modelleri, Bien Seramik fiyat listesi 2020,

Seramik duvar karolarının başrolü üstlendiği banyo ve mutfak gibi mekanların yenilenmesi söz konusu olduğunda , genellikle birden fazla soru akla gelir: Mutfak Fayansları Hata yapmadan fayans nasıl seçilir? Büyük ya da küçük? Pürüzsüz mü yoksa desenli mi? Hedefe ulaşmak için gerekli anahtarların ne olduğunu size söyleyeceğiz .

Evimizdeki herhangi bir reform veya yenileme süreci karar vermeyi içerir. Malzemeler veya yüzeyler seçmek, belirli parçalara veya mobilyalara bahis yapmak veya duvarlar ve zeminler için karo seçmek olabilir . Ve elbette, iki seçenek arasından seçim yapmak her zaman bir şeyden vazgeçmek anlamına gelir.

Bize uzun süre eşlik edecek malzemelere karar vermek söz konusu olduğunda sorun daha da büyüyor. Bugün , eviniz için karoları daha kolay ve her şeyden önce tam bir başarıyla seçmenize yardımcı olacak bazı pratik anahtarları analiz etmek istiyoruz .

Kural 1: Renk paletine göre karoları seçin

Çok çeşitli farklı desenlere çekilebilirsiniz, ancak karoları seçmeden önce yapılacak ilk şey, hangi renk paletini tercih ettiğinizi belirlemektir . Bu karara bağlı olarak, mükemmel tasarımlarınız için aramayı daraltabilirsiniz.

Seçilen palet , en fazla dört olmak üzere üçten fazla renk içermemelidir (ve yalnızca iki veya üç varsa daha iyi). Daha fazla sayıda farklı renk koymak, tam bir ton kaosuna neden olabilir.

Banyonuz veya mutfağınız için en iyi renkleri nasıl seçeceğinize gelince, konu üzerine yazılmış birçok sayfa ve birçok teori var, ancak en yaygın (ve etkili) biri tamamlayıcı renkleri, yani zıt olarak konumlandırılmış renkleri tercih etmektir. renk çarkında birbirini. Tabii ki, bu teoriye kesinlikle uyulması gerekmiyor. Tam tersi. “Zevkler, renkler için” diye bir söz yok mu? İşte bu, siz karar verin.

Farklı tonların sizi nasıl hissettirdiğini düşünmek iyi bir fikirdir Hangi duygular sizi uyandırır? Doğadan ilham alan nüanslara göre karoları seçebilirsiniz : yeşil, mavi, toprak vb. Kazanan bir kombinasyon ister misiniz? Mavi, gri ve beyazı karıştırmayı deneyin Bana zarif ve mükemmel görünüyor.

Örneğin duvarlardan biri için veya bir banyodaki duş alanı için desenli fayans mı seçeceksiniz ? Ardından, tasarım renklerinden birini seçin ve duvarların geri kalanı için bu tonda mümkünse pürüzsüz fayansları arayın. Tüm alana uyum sağlamanın harika bir yolu .

Kural 2: Farklı formatları ve ölçekleri birleştirin

Seramik, değişen bir malzemedir. Geleneksel, her zaman ama aynı zamanda modern ve yenilikçi. Bunun iyi kanıtı, bugün emrinizde , aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz çeşitlilikte model, format ve dokuya sahip olmanızdır . Neden sadece biriyle kalalım?

Fayansların boyutlarını ve desenlerini aynı odada birleştirmek, bütüne dinamizm getirmek için harika bir taktik. Büyük ve küçük parçaları karıştırabilirsiniz. Veya aynı deseni seçin ama farklı yerleştirin: balıksırtı zemine ve çizgisel olarak duvara …

Kütahya Seramik mutfak Tezgah arası fayans,

Kutucukları seçerken her zaman olduğu gibi, formatlara ve boyutlara karar verirken denetleme de gereklidir. İki veya üçten fazla farklı deseni karıştırmak aşırı olabilir, çünkü özellikle karolara ek olarak ahşap gibi çeşitlilik ve yeni dokular katacak diğer malzemeleri de dahil etmeniz gerekecek.

Kural # 3: Derzlerin kalınlığına ve harç rengine karar verin

Şimdiye kadar düşünmemiş olabilirsiniz, ancak karoları ayıran derzlerin kalınlığı dikkate alınması gereken bir husustur. Daha ince veya daha kalın olması, belirli bir formatı veya fayansların yerleştirilme şeklini daha fazla vurgulayabilir (veya etmeyebilir).Banyo ve mutfak fayansları

Parçalar farklı ve tekil bir biçime sahip olduğunda, örneğin altıgen gibi, eklemin fark edilmeden gitmesi kesinlikle uygun olacaktır Yani daha ince olması ve renginin fazla göze çarpmaması yani parçaların tonuna benzemesi. Diğer zamanlarda, karoların desenini veya döşenme şeklini vurgulamak istediğinizde , daha zıt olan daha koyu bir harç seçebilirsiniz .

Kural # 4: Farklı yüzeyleri karıştırın

Seçimlerinizin pratik olduğundan emin olduğunuz sürece bu genellikle harika bir fikirdir. Sen olabilir mat doku diğer parçaları ile bazı çinileri birleştirmek ilgi oluşturmak ve bileşimine dinamizm vermek. Ancak işlevselliği ihmal etmeden.

Örneğin zeminler için kaymayan, daha az parlak ve daha mat yüzeylerin tercih edilmesi tavsiye edilir Ancak, mutfak gibi zeminin kolayca lekelenebildiği alanlar için, kirin daha az belirgin olduğu parlak veya saten yüzeyli karoları seçmek daha iyi olabilir. Tüm seçenekleri değerlendirin.

Banyo ve mutfak fayansları

Fayans seçerken bu dört temel kurala uymak veya en azından onları aklınızda tutmak, doğru yapmanıza yardımcı olacaktır.