Banyoda Gelişen Bitkiler

Her bitki sevgilisinin bildiği gibi, bir evi süslemek için saksı çiçekleri ve yaprakları gibi bir şey yoktur. Canlı bitkiler havayı temizleyebilir, güzellik ekleyebilir ve bazı durumlarda tıbbi faydalar sunabilir. Aynı zamanda, banyoda bir bitki koymak için en az ve en ideal yerlerden biri olan oturma odasında veya güneş odasında yeşillik olması oldukça yaygındır.

Aslında, bir lavabonun eşsiz nem ve nem seviyeleri nedeniyle, belirli bitki çeşitleri için mükemmel bir yer olabilir. Anahtar, o ortamda hangi türlerin gelişeceğini anlamaktır.

Bunu akılda tutarak, banyo atmosferini seven bazı bitkilere bir bakış. İlham almak ve yakında duşunuza, pencere çıkıntısına veya güneşli makyajınıza yeni bir arkadaş eklemek için bu listeyi kullanın.

  1. Aloe Vera

Sıcaklık dalgalanmalarında titremeyen etli bir tür olan aloe vera, az bakım gerektiren, büyümesi kolay ve dayanıklıdır. Banyoda saklayın ve cildi yatıştırıcı bir jelden de faydalanın. Yapmanız gereken tek şey, yanıkları yatıştırmak ve çizikleri gidermek ve kuru cildi nemlendirmek için harika bir madde ortaya çıkarmak için yapraklardan birini açmaktır. En iyi sonuçlar için aloe vera’yı parlak fakat dolaylı ışıkta tutun. Yaz aylarında çiçek görmek istiyorsanız, dışarıda birkaç ay verin.

  1. İngilizce Ivy

Temizlik tesisleri söz konusu olduğunda, en iyi seçeneklerden biri İngilizce sarmaşıktır. Sadece bu nedenle NASA’nın tercih ettiği bitki. Gerçekten de, sarmaşık güzelliği güzel tırmanma yapraklarından çok daha derine iner; bu bitki doğal olarak fekal madde de dahil olmak üzere havadan kimyasalları emer.

  1. Barış Zambakları

Banyonuza çiçekli bir bitki eklemek istiyorsanız, bir barış zambakının beyaz yaprakları her şeyle birlikte gider. Daha da iyisi, barış zambakları, sınırlı ışığı önemsemeyen az bakım gerektiren, nem seven bitkilerdir. Tuvalet alanında gelişmesine yardımcı olmak için düzenli sulama yapın.

Banyoda hangi bitkilerin saklanacağı hakkında daha fazla fikir için ekteki kaynağa bakın. Her birinin neden mükemmel olduğunu gösteren, denemeye değer yedi çeşidi daha var.

Bir cevap yazın