Banyonuzda Su Tasarrufu Teknikleri

Su tasarrufu, para tasarrufu anlamına gelir ve günümüzün teknolojileri ile her zamankinden daha kolay.

  • evde su tasarrufu,
  • su tasarrufu,
  • suyun tasarrufu,
  • su tasarrufu için,

Aylık faturalarınızda biraz para biriktirmek istiyorsanız, ancak kışın ısı ve yazın AC olmadan yapmaya istekli değilseniz, su kullanımınıza bir göz atın. Şansınız, banyonuz değerli bir kaynağı boşa harcıyor: su.

Sızdıran bir musluk, ucuz bir duş başlığı ve yüksek bir tuvalet, banyonuzun suyu yetersiz kullanma yöntemlerinden sadece birkaçıdır.

Neden banyonuzda su tasarrufu sağlayan duş başlıkları ve diğer su tasarrufu teknikleri kullanıyorsunuz? Paradan tasarruf edecek, çevreye yardım edecek ve genel olarak daha iyi bir banyo deneyimine sahip olacaksınız. Nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Duş Başlığı

En iyi su tasarrufu sağlayan duş başlıkları, gerçek, spa benzeri bir duş deneyiminde eksikmiş gibi hissetmediğiniz doğru miktarda basınçla az miktarda su sağlamak için düşük bir akış kullanır.Görünüm

Unutmayın, ortalama duş başlığı gpm’si (dakika başına galon) 3 ila 4 arasındadır. Ancak Enerji Bakanlığı ev sahiplerinin 1,5 ila 2,5 gpm arasında dağılan düşük akışlı bir duş başlığı satın almasını önermektedir . Aslında, tüm yeni musluk akış hızları 2,5 gpm veya daha düşükte kalmalıdır, bu nedenle bu gereksinimi karşılamayan bir model bulmak için zorlanırsınız!

Düşük akışlı duş başlığı ne kadar su tasarrufu sağlar? Bu sonuçta duşunuzun uzunluğuna bağlıdır, ancak enerji bölümüne göre, tasarruflar yıllık toplam su kullanımının% 25-60’ı arasında seyreder.

Emin olun, düşük akış kriterlerine sahip duş başlıkları, hatta bir hortum takılı duş başlıkları bile bulabilirsiniz!

Tahmini tasarruflar:% 25-60

Tuvalet

Tuvaletler her yıkamada 5, 6, hatta 7 galon kullanacağı günler geride kaldı. Ne israf, değil mi?Görünüm

Bugün, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tuvaletler, yıkama başına eşdeğer veya 1.6 galondan daha az (gpf) kullanmalıdır.

Ancak endişelenmeyin, bu verimli tuvaletler bankayı kırmayacak. Aslında, tuvaletler yerleşik teknolojilerine bağlı olarak yaklaşık 100 $ ila 1,000 $ veya daha fazladır. Tanksız veya dahili dezenfektan özelliklere sahip modeller doğal olarak günlük modelinizden daha pahalıya mal olur.

Sayıları parçalayalım. Tuvaleti 3.5 gpf kullanıyorsa ve her gün 6 kez yıkarsanız, yılda yaklaşık 7.665 galon kullanırsınız. Peki ya 1.6 gpf tuvalet kullandıysanız? Dikkat çekici bir şekilde, su kullanımınız 3.504’e düşüyor. Bu önemli bir fark!

Tahmini tasarruflar:% 30-60

Musluk

Evim 90’lı yılların başında kurulan musluklarla dolu ve verimli bir yere yakın değiller. Günümüzde hükümet, banyo bataryalarının 2.2 gpm veya daha az kullanmasını gerektiriyor . Ancak, daha az su kullanan musluk modelleri de mevcuttur.Görünüm

1,5 ila 2,0 gpm arasında bir yer kullanan bir musluk arayın ve su faturanızdaki tasarrufları anında hissedeceksiniz.

Tahmini tasarruflar:% 50’ye kadar

Alışkanlıklar ve Daha Fazlası

Elbette, en son yüksek verimli + düşük akışlı öğeleri satın almak, daha az su kullanmanın ve süreçte aylık su faturalarınızı azaltmanın kolay bir yoludur, ancak kişisel alışkanlıklar da rol oynar.Görünüm

Yukarıda listelenen ürünlere yatırım yapmanın yanı sıra, suyu nasıl kullandığınızı düşünün. Su tüketiminizi azaltmanın birkaç ek yolu:

  • Daha az banyo yapın. Küvetlerin çoğu yaklaşık 50 galon su tutar. Ancak, 2.5 gpm duş başlığı kullanan 10 dakikalık duşta sadece 25 galon kullanılır. Banyo yapmak yerine duş alarak% 50 daha az su kullanırsınız!
  • Duş zamanınızı azaltın: Duşlardan bahsederken, 5 dakikalık bir duşun 10 dakikalık bir duşun yarısını kullandığını düşünün. Paradan tasarruf etmek için uzun süreli ıslatma seansları yapmaktan kaçının (ve zaman kazanın!)
  • Duşunuzu kapatın: 30 saniye veya daha uzun süre bacaklarınızı tıraş ederken, saçlarınızı köpürürken veya vücudunuzu ovalarken ve bu süre zarfında su kullanmıyorsanız, duşunuzu kapatın.
  • Musluğunuzu kapatın: Dişlerinizi fırçalarken, tıraş ederken ve yüzünüzü yıkarken, musluktan gelen sürekli suya ihtiyacınız olmadığında durumlar vardır. Doğrudan kullanımda değilken musluğunuzu daima kapatın.
  • Sızıntıları düzeltin: Musluğu sıkmanız, mühürlemeniz veya yeni bir koltuk yıkayıcıya ihtiyacınız varsa, sızıntılar için sürekli uyanık olun ve buna göre düzeltin.

Banyoda su tasarrufu cüzdanınız için iyidir ve çevre için iyidir . Banyo armatürlerinizi daha verimli hale getirmek ve su kullanım alışkanlıklarınızı izlemek de dahil olmak üzere küçük adımlar, birkaç ay içinde büyük tasarruflar sağlayabilir.

Bir cevap yazın