Banyonuzu Spa Gibi Hissettirecek 5 İpucu

İşyerinde geçen uzun bir günün ardından eve gelip dinlenmekten daha iyi bir şey yoktur, ancak bazen evimiz stresli bir ortama dönüşebilir. Bu yazıda, odalarınızdan birini olduğundan daha rahatlatıcı hale nasıl getirebileceğinize bir göz atacağız.

image - Banyonuzu Spa Gibi Hissettirmek İçin 5 İpucu
Banyonuzu Spa Gibi Hissettirmek İçin 5 İpucu

Bakacağımız oda banyodur ve banyoyu neden seçtiğimizi merak ediyor olabilirsiniz, basit bir nedenden ötürü seçtik, zor bir günün ardından sıcak bir banyoya dalmak harika bir his.

Ama ya daha rahatlatıcı hale getirebilirsek, öğrenmek için okumaya devam edin.


Ayrıca Oku:


  1. İç Mekan Bitkileri Ekleyin

İç mekan bitkileri, havaya daha fazla oksijen eklediklerinden banyonuzu daha rahatlatıcı hale getirmenin harika bir yoludur ve bunun sonucunda yorgunluk, kaygı ve stres seviyelerini azaltmaya yardımcı olurlar.

İç mekan bitkileri de banyonuz için harika bir ektir, çünkü birçok boyutta gelirler, ki bu harika, odanız ne kadar büyük olursa olsun, yine de banyonuza bazı bitkileri sığdırmayı başarabilirsiniz.

Daha küçük bitkiler, daha küçük banyolarda kullanılabilir ve raflarınızda veya pencere kenarlarında harika görünebilir. Daha büyük bitkiler daha sonra bir açıklama yapmak için yerde durmak için kullanılabilir.

İç mekanlara bitki eklerken dikkatli olmalısınız, ancak tüm bitkiler nem ve az miktarda doğal güneş ışığı sevmiyor. Oraya herhangi bir bitki yapıştırırsanız, bir veya iki hafta içinde büyük olasılıkla gün geçecektir.

Banyonuza düşük doğal ışık ve yüksek nem seviyelerini kaldırabilecek bir iç mekan bitkisi eklemek istiyorsanız orkideler, aloe vera ve bambu gibi bitkileri düşünmelisiniz.

  1. Bir Spa Banyosu Ekleyin

Sıcak banyo bence arkanıza yaslanıp rahatlamanın en iyi yollarından biridir, ancak evinizi bir spa gibi hissettirmek istiyorsanız evinize bir spa küveti eklemelisiniz. Spa banyoları çok rahatlatıcıdır ve küvette daha uzun süre kalmak istemenizi sağlar.

Spa banyolarında genellikle su altında kabarcıklar oluşturan hava püskürten 6 veya 12 jet bulunur. Bu kabarcıklar daha sonra kaslarınıza çarpar ve onlara masaj etkisi verir. Spa banyosu, spor salonunda bulabileceğiniz jakuziye benzer, sadece daha küçük ve daha uygun bir seviyede.

Evinize bir spa küveti eklemeyi düşünüyorsanız, banyonuzda bu spa küvetlerine sığacak kadar yeterli alan olup olmadığını görmek için yerel bir tesisatçıya danışmanız gerekecektir, çünkü bunlar normal bir spa küvetinden biraz daha büyük olabilir.

  1. Odayı Düzenleyin

Evinizde spa tarzı bir banyo istiyorsanız, evinizdeki dağınıklığı temizlemeniz gerekecek. Rahatlatıcı bir ortamı hiçbir şey dağınıklık kadar öldürmez, bu yüzden hepsini temizlediğinizden emin olun.

Dağınıklık söz konusu olduğunda, kullanabileceğiniz birkaç seçeneğiniz vardır. Öncelikle az kullanılan her şeyi toplayıp çöp kutusuna atabilir veya hasır sepetler ve tahta sandıklar kullanarak daha fazla depolama alanı ekleyebilirsiniz.

Hasır sepetlerin ve tahta sandıkların ikinci seçeneği, spa tarzı temaya uygun olduğu için bence işe yarıyor.

  1. Duvarlarınızı Nötr Boya

Spa’yı evinize getirmek istiyorsanız, banyonuzu nötr ve doğal tutmanız gerekecek. Basit boya ve fayanslar için parlak duvarlar ve parlak fayansların atılması gerekir.

Duvarları boyarken beyaz ve bej gibi renkleri tutmaya çalışın. Nötr renkler gözü gevşetmeye yönlendirirken parlak renkler beynimizi harekete geçirir.

Fayans seçimlerinizi değerlendirirken, ticari kaplıcalarda suyu emdikleri ve doğal bir görünüme sahip oldukları için tüm öfke olan açık griye bakmalısınız.

Daha büyük bir bütçeniz varsa, mermer ve doğal taş kaplamaları da düşünebilirsiniz.

  1. Lüks Pamuk Kullanın

Son olarak, spayı evinize getirmek için yapbozun son parçası havlu, flanel ve bornoz gibi lüks pamuklu ürünlere yatırım yapmaktır.

Lüks pamuklu havlularınız odanızda büyük olasılıkla sergilenecektir, bu nedenle iyi görünme ve pratik olma gibi ikili bir işlevi vardır. Aynı şey lüks bornozlar için de söylenebilir.

Evinize lüks bir bornoz eklemek, kendinizi çok daha rahat hissetmenizi sağlayan uygun fiyatlı bir ipucudur. Suyu emebilen bir bornoz aldığınızdan emin olun.

Sonuç

Yukarıdakiler, banyonuzu lüks bir spa gibi hissettirmek için en iyi 5 ipucumuz. Herhangi bir ipucunuz varsa lütfen bunları aşağıda paylaşın.

Bir cevap yazın