Basit, cilalı tuğla ve beton yüzeylere sahip iki katlı ev


Eve hızlıca baktığımızda bize sıradan tuğla ve beton evler tarzı gibi geliyor ama kısa sürede tasarımın büyük bir özenle işlendiğini ve detayların gözümüze çarpmaya başladığını anlıyoruz ve içinde daha da şaşırtıyor!

İki katlı evin cephesi
Ana cephe – Tasarım: Pascali Semerdjian arquitectos | Fotoğraflar: Ricardo Bassetti

Ev, rustik tarzda tuğla kaplamalı çelik ve beton yapıya sahip dayanıklı bir yapı sistemine sahiptir. Tarz olarak modern ve hızlı bir şekilde inşa edildi.

Çevre çitinde yoğun yeşil renkte boyanmış iki çelik kapı öne çıkarken, yapıları yatay çizgilerle dokulu beton bir duvardır.

Arka tuğla cephe

İkinci kat bitirilirken, tuğlalar duvardan kopar ve çatı korkuluğu üzerinde yüzmeye başlar gibi bir etki yaratır.

Tasarımcı mimarların yaklaşımlarından biri, evin dışarıya doğru açılarak, iki katın manzaralarının bahçelere doğru, teras-çatıdan mahallenin ağaçlarına doğru güzel bir görünüm sağlamasıdır.

Bahçe veranda teras

Çizimler ve açıklamalar

Zemin katta oturma odası ve yemek odası arsanın hemen hemen tüm genişliğinde tasarlanmış, sosyal alanın tamamı bahçe terasına bağlanan geniş bir paravan kapıya sahiptir. Mutfak (12) oturma odasından ayrılarak yemek hazırlamak için özel bir servis alanı oluşturuldu.

İki katlı ev planı

Daha sonra toplamda üç yatak odası bulunan yatak odalarının bulunduğu ikinci katı göreceğiz, ana süitin gömme dolap, küvetli bir banyosu ve arka bahçenin müthiş bir manzarası var.

İkinci kat planı

Çatıda TV odası olarak hizmet verebilecek kapalı bir teras tasarlandı, en iyisi bu dinlenme ve eğlence alanı çevresinde L şeklindeki pencere sayesinde ormanın en güzel manzaralarının görülmesi için çalışmaların yapılmış olmasıdır. .

Çatı planı

İki katlı evin ihtiyaç tablosunda, hizmet alanının bulunduğu yerde, bu durumda çamaşırhane, depo odası ve yardımcı odası içeren bir bodrum katının dahil edilmesi düşünülmüştür. Malzemelerin depolanması için iki hücreye sahiptir.

Bodrum planı

Güzel iç tasarımı keşfedin

İç yapı kaplama malzemeleri temel olarak zeminlere, duvarlara ve mobilyalara uygulanan ahşap, deri kanepeler için döşemedir.

Yaşayan tasarım
Mutfak dizaynı
Beyaz ve sarıyı renk paletinde birleştiren modern ve ferah mutfak

Tasarım: Pascali Semerdjian mimarlar | Fotoğraflar: Ricardo Bassetti

Via: desiretoinspire