Beatriz Muiños ile röportaj: İskandinav ve el yapımı ruha sahip iç mimar

Bugün sizi düzenli olarak getirmeyi önerdiğim ve hayatımıza bir şekilde değer katabilecek başka bir özel insanla tanıştırmaktan (bunu hep söylemek istemişimdir) zevk alıyorum.

Bu durumda, iç mimar Beatriz Muiñosikisinden bu yana dijital olarak bilmekten zevk aldığım Deco The Co platformunda dekoratörler olarak işbirliği yapıyoruz.

Orada ve Instagram’da onun felsefesini ve hayata bakışını ya da en azından profiline, çalışmalarına yansıttıklarını yavaş yavaş öğrendim ve blogda sunmam gerektiğini söyledim.

Neden? Çünkü, kendini işine adamış harika bir profesyonel olmanın yanı sıra, çünkü elle yapılan, zanaatkar ve geleneksel şeyleri tanıtmak ve vurgulamak için ve insanların çalışmalarının değeri için çok çaba sarf ediyor Görünüşe göre her gün doğal ve güzel şeylere ek olarak daha az değerli. Hepsi bir çekicilik, gerçekten.

Ayrıca isterseniz İskandinav dekoru bu günlerde o kadar gelişmiş ki, bu konuda uzman ve bize çok yararlı tavsiyeler veriyor.

Bununla birlikte, işte yaptığım röportaj, böylece onu biraz daha iyi tanıyabilirsiniz.

Merhaba Beatriz, bize biraz kendinden bahset. Lütfen kendini tanıt.

Beyaz ve Ahşap Ofis

Ben, mesleği gereği bir iç mimar olan ve ayrıntılara, fotoğrafçılığa, doğaya, modaya, çocuklara, saygılı yetiştirilme tarzına, el yapımı şeylere ve uzun bir şeye aşığım Beatriz Muiños’um. günlerimi 24 saatten daha fazlasına ihtiyaç duyan şeyler.

Siz bir iç tasarımcısınız, sizin hakkınızda profesyonel anlamda bilmediğimiz başka neler var?

İç tasarımın yanı sıra ürün tasarımını ve mobilya dönüşümünü seviyorum. Ve bu dünyaların birliği sayesinde Blanco y de madera mağazası doğdu.

Mağazanın güçlü yönlerinden biri de el yapımı ürünler zanaatkarların altın ellerle yaptığı ürünlerdir.. Birçoğu da tamamen kişiselleştirilmiş parçalardır ve bu da her evin dekorasyonuna ekstra değer katmaktadır.

Bir mağazanız ve Blanco y De Madera adında bir blogunuz var. Orada ne bulabiliriz?

Blanco y de madera dört yıldan daha uzun bir süre önce dekorasyon, kendin yap, alışveriş ile ilgili fikirlerimi paylaşacağım bir blog olarak doğdu… Şu anda web sayesinde hizmet ve projelerimi gösterebiliyorum ve mağazada el işi ürünler sunabiliyorum.

Bloglardan bahsetmişken, sizinkinin yanı sıra sevdiğiniz veya size ilham veren başka herhangi bir şey var mı ve bu İskandinav tarzı? Hangi blogger okumayı kaçırmazsınız?

Www.bloglovin.com web sitesindeki haber bültenine abone oldum ve sizden her e-posta aldığımda bu bir mahvoldu.

Gerçek şu ki, blogdan bloga atlamaya gidiyorum çünkü sonunda hepsinde ilginç şeyler buluyorum.

Neredeyse günlük konsültasyonun bir başka kaynağı da Pinterest. Elbette, bir fikri geri almak istediğim her seferinde daha sonra çıldırmamak için tahtaları saklıyorum: D

Ayrıca zanaatkarlıktan ve kendi kendine yapılanlardan hoşlanıyorsunuz. Bana bundan bahset. Projelerinizi etkiliyor mu? Sana ne getiriyor vb.

Benim için bu çok önemli bir kısım. Bahsettiğim gibi mağazada, yavaş yavaş yeni zanaatkarların katıldığı el yapımı ürünlerden oluşan küçük bir bölüm var. Her el yapımı parçanın arkasındaki değeri ve sevgiyi bilmenin önemli olduğunu düşünüyorum.. <- Bu cümleyi tweetleyin.

Projelere gelince, genellikle müşterilerime basit bir parça veya kendilerinin yapabilecekleri ve daha sonra gurur duyacakları bir şey öneririm. Örneğin, mobilyayı boyamaya veya basit bir resim yapmaya cesaret etmelerini öneriyorum.

İskandinav dekorasyonuyla yakından bağlantılısınız. Bir iç mimar olarak hangi işleri yaparsınız? İskandinav stili için senden çok şey istiyorlar mı?

Şu anda çevrimiçi olarak birçok proje yapıyorum. İnternet ve cep telefonları sayesinde her şeye “yakın” olma imkânına sahibiz, bu da bize dünyanın her yerinde projeler yapma fırsatı veriyor.

Beatriz Muiños tarafından proje

Pek çok kez insan faktörünü özlediğim ve müşterilerle kahve içerken sohbet ettiğim doğru olsa da, çoğu zaman o kadar çok konuşuyoruz ki onlara bir yüz koymayı ve onlara birkaç öpücük vermeyi çok isterim.

Projelerdeki damgam oldukça belirgin ve sadece İskandinav tarzına bağlı kalmasam da tasarımlarım işlevsellik ve güzellik arayışının ortak noktası var. Beyazı temel olarak kullanıyorum, ancak kumaşlar ve küçük mobilyalar ile renk dokunuşları ekliyorum.

Her müşteriyi dinlemek de önemlidir, çoğu zaman ihtiyaçlarını onlardan daha fazla biliriz ve projenin mükemmel olmasının tek yolu budur.

Seni diğerlerinden farklı kılan nedir? Kimlik mührün nedir?

Bu zor bir soru ama sanırım müşterilerimle olan yakın ilişkim olabilir. Benim için her proje yeni bir meydan okuma ve hepsini tamamen bitene kadar kalan aynı şevkle alıyorum.

Evlerin içine girmeyi, evin tüm üyeleriyle tanışmayı ve onlarla biraz sohbet etmeyi seviyorum. Ayrıca seçenekleri kapatmıyorum, her projede doğru kombinasyonu bulana kadar sonsuz bir dağıtım ve mobilya çözümü görüyoruz. Ve tabii ki proje teslim edildikten sonra, değişiklikler ve istişareler için bana güvenmeye devam edebileceklerini biliyorlar.

Eminim okuyucular İskandinav tarzı bir dokunuş eklemek için bazı ipuçları bilmek isteyecektir. Nereden başlayabilirler?

Beatriz Muiños İskandinav Salonu

Size dekorasyon veya tasarımla ilgisi yokmuş gibi gelebilir, ancak evde bir değişiklik yapmak istersenözellikle İskandinav havası vermek için, ilk adım sipariş olacak.

Bir şeylerle çevrili yaşıyoruz ve en kötüsü, çoğu zaman bunun farkına bile varmıyoruz. Mekanın düzeni ve doygun olmaması çok önemlidir. Sahip olduğunuz şeyleri sınıflandırmak ve kurtulmak için (bağış yaparak, dağıtarak veya atarak) artık kullanmadığınız şeyleri sınıflandırmak için biraz zaman ayırın.

Artık “şeylerin” ağırlığına sahip olmadığınıza göre, zevklerinizi ve ihtiyaçlarınızı değerlendirmek için biraz zaman ayırın. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir renk paleti seçerek başlayın ve her şeyden önce acele etmeyin. Sürecin tadını çıkarın ve yaptığınız her değişikliği yaşayın.

Ya cesaretiniz varsa ve evinizi dönüştürmek istiyorsanız, ancak çok fazla mobilyadan kurtulmadan veya çok fazla “dağınıklık” yaratmadan? Onlara ne tavsiye edersiniz?

Her şeyden önce panik yapmayın. Ev dekorunuza yeni bir görünüm vermek için çıldırmanıza gerek yok.

Boyanın büyülü bir gücü var. Sevdiğiniz o mobilyayı saklayabilir ve örneğin bir renk dokunuşuyla yeni bir parçaya dönüştürebilirsiniz. Örneğin başka bir seçenek, büyük bir mobilya parçasının kapılarını duvar kağıdı veya sadece bazı alanlarını boyamaktır.

Ayrıca mobilyaların yerini değiştirerek odanın başka bir yer gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir okuyucu hizmetlerinizi kiralamak veya siz ve işiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsa, bunu nerede yapabilir?

Beni web’de bulabilirsiniz: blancoydemadera.com veya Instagram profilimde.

Eklemek istediğiniz bir şey.

Evimizin tadını çıkarabilmemizin önemli olduğunu düşünüyorum. İçinde rahat olmak ve her şeyden önce bizi temsil eden ve kendimizi rahat hissettiğimiz bir alan olması, biraz daha mutlu olmak için hayati önem taşıyor.

Teşekkürler Beatriz.

Bu kadın bana çok ilginç geldi, ya sen?

Beğendiyseniz, bu röportajlarda şu ilginç insanlarla da tanışabilirsiniz:

– La Lola’dan çok yönlü Nacho Viñau Ena ile röportaj Düğün’e gidiyor.

– İspanyol Marie Kondo Mar Vidal ile röportaj.