Bej ve vizon rengi arasındaki fark


Vizon rengi, kahverengi ve gri karışımı veya başka bir deyişle grimsi Vizon rengi koltuk, Ack vizon rengi, Koyu vizon rengi, Ack vizon rengi duvar boyas, Bej rengi, Vizon Gri rengi, Vizon rengi ile uyumlu renkler, Koyu vizon rengi duvar boyas,kahverengi olduğu için var olan en zarif ve zamansız renklerden biridir.
Kahverengi ve gri nötr ve zarif renkler olduğundan, ikisinin karışımından doğan bir renk, doğası gereği sofistike ve nötr bir renktir.Bu, onu ister duvarlara, mobilyalara veya dekoratif unsurlara vizon rengi uygulamak olsun, herhangi bir alanı boyamak ve dekore etmek için en uygun renklerden biri yapar.

Öyleyse, bu rengi beğendiyseniz ve evinizi onunla boyamak istiyorsanız, vizon rengiyle en iyi birleşen renkleri ve ister duvarlarda ister kanepelerde, mobilyalarda veya dekoratif unsurlarda nasıl birleştirileceğini söylerken beni takip edin. Biz başladık.

 • Vizon ve sarı renk

Son zamanlarda Pantone, yayınlanan makalede gördüğümüz bazı nedenlerle 2021 yılının rengi olarak gri ve sarıyı seçti .

Ve gri ve sarı her zaman piyasadaki en iyi kombinasyonlardan biri olmuştur. Böylece kahverengimsi gri tonu olan vizon rengi de sarı tonlarla mükemmel bir şekilde birleşiyor.

Vizon donuk, “üzgün” ve soluk bir renktir, sarı ise tam tersidir. Bu yüzden çok iyi birleşiyorlar çünkü biri diğerine eksik olanı sağlıyor ve bu da dengeli bir renk paleti ile sonuçlanıyor.

Vizon ve daha çok vizon boyalı duvarlarla eşleşen başka bir renge bakalım.

 • Mavi ve vizon rengi

Vizonla kombin yapmak en sevdiğim renklerden biri değil ama küçük vurgularla eklenirse mavinin vizon rengiyle çok iyi birleştiği bilinmelidir.

Mavi rahatlatıcı ve ferah bir tondur, bu nedenle vizon renginin eksik olduğu tazeliği ve hafifliği ekler, aynı zamanda dengeli bir renk paleti oluşturur.

Başka bir kombinasyonla devam edelim:

 • Petrol mavisi ve vizon

Soluk maviler veya pastel maviler iyi giderse, lacivert veya modaya uygun bir renk olan petrol mavisi gibi koyu maviler çok daha iyi olur.

Ve bu makale boyunca göreceğimiz gibi, en koyu ve en güçlü renkler vizon rengiyle yumuşak veya pastel tonlardan çok daha iyi birleşiyor.

Bununla birlikte, bu çizgilerin üzerindeki odayı, vizon renginde boyanmış vurgulu bir duvarla, petrol mavisi ile boyanmış diğer duvarla ne kadar uyumlu olduğunu görmemiz gerekiyor.

Aşağıdaki renk yumuşaktır ama aynı zamanda iyi gider:

 • Bej ve vizon rengi

Bej ile iyi gitmeyen çok az renk olduğunu veya hiç olmadığını düşünüyorum .

Muhtemelen, tanımı gereği nötr bir renk olmamasına rağmen, diğerleri arasında sarı ve / veya koyu sarı pigmentasyona sahip olduğu için dingin ve minnettar bir renk olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu, vizon da dahil olmak üzere pratik olarak diğer renklerle başarıyla birleştirilebileceği anlamına gelir.

Bu paragrafların yukarısından oturma odasının biri vizon renginde diğeri yumuşak bej renkli iki boyalı duvarına bakın, ne kadar iyi birleşiyorlar ve söylediklerimin doğru olduğunu göreceksiniz.

Hadi devam et.

 • Gri ve vizon rengi

Şimdiye kadar okuduysanız, grinin vizon rengiyle iyi bir şekilde birleşmesi gerektiğini bilirsiniz, çünkü neredeyse aynı aileden gelirler.

Doğal olarak, evinizi gri ile kombine edilmiş vizon rengiyle boyamaya veya dekore etmeye karar verirseniz, gri ve vizon çok nötr renkler olduğundan, palete biraz kontrast katmak için daha cesur ve daha renkli renkler koymanızı tavsiye ederim. sağlam ve düz.

Hemen yukarıda gördüğümüz oturma odasında, gri kanepe ile mükemmel uyum sağlayan vizon vurgulu bir duvar boyanmış ve tüm pervazlar, pervazlar ve diğer süslü tavanlar, vizon rengiyle mükemmel uyum sağlayan yumuşak bir griye boyanmıştır. hakikat?

Ancak mercan tonlu perdelerin renk vurgusu olmasaydı, alan fazlasıyla ölçülü, sıkıcı ve düz olurdu.

Dolayısıyla, bu iki renk iyi bir şekilde birleşse de, bunları kullanırsanız, tekstilde veya diğer dekoratif aksesuarlarda daha güçlü bir renk vurgusu ekleyin.

Vizonun yanındaki duvarları boyayabileceğimiz başka bir renk görelim:

 • Mor ve vizon rengi

Daha önce de söylediğim gibi, en güçlü renkler vizon rengiyle en iyi birleşenlerdir.

Mor renk  biridir.

İstediğiniz gibi küçük veya büyük dozlarda ekleyin. Minder gibi küçük aksesuarlara ekleyin veya korkmadan aksanlı bir duvar boyayın.

Mor ve vizon çok iyi gidiyor.

Mink ile harikayı birleştiren bir başka güçlü renk ise şudur:

 • Turuncu ve vizon rengi

görselleştiricisiyle yapılan renkler ve tasarım

Bu kombinasyonda turuncu ve vizon rengi, sarı ve vizon renk kombinasyonunda aynı veya çok benzer olur.

Portakal agresif, güçlü renk gücü ve kişilik olduğunu ve nötr ve çok ayık tonu olmayı tüm yoksun vizon rengi, bu ekler.

Bu durumda ve yukarıdaki odada gördüğümüz gibi, kahramanı vizonu bırakırken küçük dozlarda turuncuyu uygulamak daha iyidir.

 • Vizon ve siyah renk

 görselleştiricisiyle yapılan renkler ve tasarım

Nadir de olsa her zaman başarılı bir kombinasyondur, çünkü duvarları sadece siyah ve vizonla boyamanızı önermiyorum.

Ancak, siyah mobilyalarınız veya örneğin şömine veya kapılar gibi siyah renkli bir şeyiniz varsa ve duvarlarınız için iyi bir renk arıyorsanız, vizon tam bir başarıdır.

Siyahla birleştirme söz konusu olduğunda herhangi bir rengin başarılı olduğu da bilinmelidir, çünkü bu, herhangi bir kombinasyonu kabul eden beyaz veya gri gibi nötr bir renktir.

 • Kırmızı ve vizon rengi

görselleştiricisiyle yapılan renkler ve tasarım

Vizon rengini duvarlarda veya dekorasyonda birleştirmek için kullanabileceğimiz bir diğer güçlü renk kırmızıdır .

Daha ziyade, tüm kırmızılar.

Standart kırmızıdan güzel bir İngiliz kırmızısına, bordo , soluk kırmızılar, pişmiş toprak veya fayans renkleri ve hatta mercana kadar .

Kırmızı ve vizon harika bir şekilde anlaşıyor.

Şöminenin vurgulu duvarının hoş bir yumuşak kırmızıya ve duvarların geri kalanının standart bir vizon rengine boyandığı rustik oturma odasına bakın ve her şey olağanüstü dengeli görünüyor.

 • Beyaz ve vizon rengi

 görselleştiricisiyle yapılan renkler ve tasarım

Tahmin edebileceğiniz gibi beyaz, vizon rengiyle kombin yapmak için kullanabileceğiniz en iyi renklerden biridir.

Bu çizgilerin yukarısındaki resimde de görebileceğimiz gibi, beyazın vurguları vizon rengini güçlendirir ve mekanı daha parlak hale getirir.

Ancak ayrıca koyu veya açık renkli ahşap mobilya olsun, vizon renginin ahşap ve kahverengi mobilyalarla ne kadar iyi birleştiğini de görebiliriz.

Yani bu tonlarda mobilyalarınız varsa ve onlarla iyi uyum sağlayan bir renk arıyorsanız, vizon bunlardan biridir.

Gördüğünüz gibi vizon, ister duvarlara, mobilyalara, zemine veya dekoratif unsurlara uygulanmış olsun, hemen hemen her renkle birlikte gelebilecek nötr bir renktir.

Şimdi, satın almakla ilgileniyorsanız, bazı popüler boya markalarının bazı renklerine bakalım.

BRUGUER VİZON RENGİ

Bruguer Yumuşak Vizon rengini görün

Bruguer’in menüsünde birkaç vizon tonu var. En popüler olanlardan biri, çok zarif ve sıcak bir açık kahverengi vizon tonu olan Soft Mink’tir.

SEVGİLİLER VİZON RENGİ

Sevgililer Vizon rengini görün

Boya ve renk firması Valentine, Relevation 2020 renk kartelasından çok güzel bir vizon tonuna sahip, zarif ve canlı. Nötr bir tondan öte, şıklığıyla dikkat çeken bir renktir.

Aslında, renk Taupe # E679 adında bir taupe gölgesidir.

Bu iki renk markasına ek olarak, firmaların geri kalanı kendi renk kartelalarında görebileceğiniz kendi vizon tonlarına sahiptir.

Bu ikisini koydum çünkü bunlar en iyi bilinen ve hemen hemen her boyahanede bulunması kolay.

Bu rengi evinizde kullanmak istiyorsanız ve herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağıma dair bir yorum bırakın.

Satın almak istemiyor ve boyalar ve renklendiricilerle kendiniz yapmayı tercih ediyorsanız, nasıl yapılacağını açıklayacağım:

RENKLİ VİZON NASIL YAPILIR

 1. Beyaz boyada, beyazı orta gri bir gölgeye dönüştürmek için siyaha renk vermeniz gerekir.
 2. Griye sahip olduğunuzda, griyi grimsi kahverengiye dönüşene kadar kahverengi veya kahverengiye boyamanız gerekir.
 3. Ve bu kadar.

Kolay değil mi?

Beyaz boyaya koyduğunuz siyah ton ve kahverengi ton miktarına bağlı olarak, farklı bir vizon tonu elde edeceksiniz: Daha koyu, daha gri, daha kahverengi, daha açık… Her şey, aradığınız vizon renk tonuna bağlı.

Ve şimdi, bu rengi beğendiyseniz, çok benzer bir ton olduğundan, harika dekoratif sonuçlar elde edebileceğiniz taş rengini de görmenizi tavsiye ederim .

Ve bu makalenin bir arkadaşınızı veya aile üyenizi beğenebileceğini düşünüyorsanız, paylaşın. Teşekkür ederim!