Beyaz mobilyalarla bir oturma odasını boyamak ve dekore etmek için 17 fikir

Beyaz mobilyalarla bir oturma odası boyayın ve dekore edin Teorik olarak çok basittir; Elbette mükemmel bir dünyada sorun yaşamamalıyız.

Çünkü olsa bile beyaz herhangi bir renkle birleşir tüm dekoratif tarzlar için uygundur, iyi kombine edilmezse soğuk, neredeyse aseptik, kişisel olmayan ortamlar yaratabilir.

Bu önermeyi ve bana sorduğunuz düzinelerce soruyu hesaba katarak beyaz mobilyalara sahip bir oturma odası nasıl boyanır ve dekore edilirBu makaleyi 17 güzel örnekle hazırladım. çok farklı şekillerde dekore edilmiş ve boyanmış beyaz mobilyalı oturma odaları, sahip olduğumuz pek çok olasılıktan bazılarını keşfetmek ve doğru yapmak için.

Onları görelim.

Beyaz duvarlar

Beyaz mobilyalı beyaz bir oturma odası

İç tasarım Nook Architects | Fotoğraf Yago Partal

İlk göreceğimiz seçenek, oturma odasının duvarlarını beyaz mobilyalarla beyaza boyamak.

Bu her zaman başarılı bir seçenektir, ancak ironik olarak en risklidir, çünkü perdelerde, kilimlerde veya diğer dekoratif objelerde ve aksesuarlarda sıcak nüanslar eklemezsek, tuzağa düşebilir ve buna benzer bir dekorasyon yapabiliriz. hastanelerden. Kişisel olmayan ve soğuk.

Duvarlar için beyazı seviyorsanız, devam edin ama sıcak öğeler eklemeye çalışın kahverengi veya sarı toprak tonlarında yastıklar gibi; yumuşak tonlarda perdeler veya yerde bir platformunuz varsa, sıcak nüanslar eklemeye devam etmeyi neredeyse unutabilirsiniz, çünkü ahşap, beyazın olası soğukluğuna karşı koymak için yeterli güce sahiptir.

Bir sonraki renge geçelim.

Siyah duvarlar

Beyaz mobilyalarla siyah boyalı oturma odası

Jonas Ingerstedt tarafından fotoğraf | Instagram (@jonasingerstedt)

Beyazdan zıttı olan siyaha gidiyoruz.

Beyaz mobilyalı bir oturma odasının duvarlarını siyaha boyamak şüphesiz bir başarıdır. iyi yapıldığı ve odanın büyüklüğü, aldığı doğal ışık miktarı ve zeminin rengi veya tasarımı gibi diğer faktörler hesaba katıldığı sürece.

Ancak tüm öğeler birbiriyle iyi çalışıyorsa, oturma odasını siyaha veya duvara boyayarak hepsinin en zarif eşleşmesini oluşturabiliriz: Siyah ve beyaz.

Bu nedenle, siyaha boyamadan önce oturma odanızın büyüklüğünü ve iyi bir doğal aydınlatmaya sahip olup olmadığını düşünün.

Çok küçükse çok riskli bir seçenek olabilir; aldığı doğal ışık miktarı azsa, uygun olmayabilir; Zemin çok karanlıksa, siyah duvarlar aşırı olabilir.

Gri duvarlar

Beyaz mobilyalı gri bir oturma odası

Elbette bir oturma odasını beyaz mobilyalarla boyamak ve süslemek için çok uygun bir renk gridir.

Ancak grinin küçük bir “ama” si vardır ve bu, sıcak nüanslar eklenmezse çok soğuk bir sahne oluşturabileceğidir.

İçin bir oturma odasını beyaz mobilyalarla griye boyayınYerden ahşap, bitkisel lifler, halılar vb. Gibi tekstil ürünleri ve sıcak malzemeleri dahil etmeliyiz.

Zorunlu değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir.

Daha fazla renkle devam edelim.

Toprak tonları ve kahverengi duvarlar

Kahverengi veya toprak tonlu duvarlar ve beyaz mobilyalar

Fotoğraf Lupe Clemente | İç tasarım Gärna Design

Bu renkler sadece beyazla harika bir şekilde birleşmekle kalmaz, aynı zamanda sıcak, rahat ve parlaktır, bu nedenle bu makalede gördüğümüz gibi beyaz, siyah veya ahşap mobilyalara sahip bir odayı dekore etmek için güvenli bir bahis.

Mavi ve yeşil duvarlar

Beyaz mobilyalarla mavi ve yeşile boyanmış bir oturma odası

Fotoğraf CrownPaints

Evet, tabii ki beyaz mobilyalı bir oturma odasında mavi eksik olamazdı. İster açık mavi ister koyu mavi olsun, tüm duvarları boyamak veya bir vurgu yaratmak için beyaz, beyaz mobilyalarla harika bir uyum sağlar.

Ve daha önce de söylediğim gibi, tüm renkler beyazla birleşiyor.

Koyu mavi veya lacivert duvarlar

Lacivert oturma odası beyaz mobilya

Fotoğrafçılık @stylebydi

Açık mavilerden neredeyse daha iyi.

Neden?

Çünkü iki renk arasında ortaya çıkan kontrast daha güçlüdür ve mekanlara daha fazla kişilik kazandırır.

Ben şahsen daha çok seviyorum.

Ama benim zevklerim bir yana, lacivert beyaz mobilyalarla mükemmel bir şekilde kombine edilebilir.

Mercan duvarlar

Beyaz mobilyalarla mercan boyalı oturma odası

Dulux Fotoğrafçılık ve Renkler

Mercan renginde bir oturma odası bulmak çok yaygın değil ama tabii ki bu rengin beyaz mobilyalarla oturma odasını boyamak için renkler listesine dahil edilmesi gerekiyordu, çünkü çok güzel yapıyor.

Doğrulamak için sadece bu satırların üzerindeki odayı görmemiz gerekiyor.

Şimdi hoşunuza gitse de gitmese de bu başka bir şey.

Bir sonraki renge geçelim.

Bej duvarlar

Beyaz mobilyalarla bej boyalı oturma odası

Fotoğrafçılık Ohh Couture

Elbette. Duvarlardaki bej beyaz mobilyalarla harikadır.

Bej zaten kendi içinde parlak bir renkse, beyazla birleştirilirse kıvrımı kıvırır ve son derece parlak ve davetkar mekanlar yaratır.

Turuncu duvarlar

Beyaz mobilyalarla turuncu boyalı oturma odası

Turuncu ayrıca mobilyaların beyazıyla harika bir şekilde birleşiyor ve bu paragrafın üstündeki resimde gördüğümüz gibi küçük dozlarda ise çok daha iyi.

Turuncu bir odanız varsa ve onu nasıl birleştireceğinizi görmek istiyorsanız, bu yazıda görebileceğimiz diğer renklerle de turuncuyla birleşen renkleri birleştiriyor.

Kırmızı duvarlar

Beyaz mobilyalarla kırmızı boyalı oturma odası

Titanlux Fotoğrafçılık

Kırmızı, oturma odasını beyaz mobilyalarla boyamak için kullanabileceğimiz başka bir renk. Onu, kırmızı duvara yaslanmış neredeyse beyaz bir kanepe ile üst kattaki oturma odasında görüyoruz.

Ve görmemiş olsak bile, size zaten kırmızının beyazla mükemmel bir şekilde birleştiğini söylüyorum.

Beyaz mobilyalarla mor bir oturma odası

Mor, beyazla ve ayrıca ahşap mobilyalarla çok iyi çalışıyor, bu yüzden onu bu listeye koymak istedim, çünkü oturma odanızdaki mobilyalar beyaz yüzeyi doğal ahşapla birleştiriyorsa, bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz gibi, mor her iki renkle de uyumludur.

Yeşil duvarlar

Beyaz mobilyalı yeşil bir oturma odası

İç tasarım Jeanette Trensig

Bu listede yeşili bırakamazdım. Kelimeler gereksizdir, beyaz mobilyalarla nasıl çalıştığını görmek için iç mimar Jeanette Trensig tarafından tasarlanan bu paragrafın üstündeki oturma odasına bakın.

Sarı duvarlar

Beyaz mobilyalı sarı bir oturma odası

Fotoğraf Sarah Joy

Neredeyse beyaz kanepelerin bulunduğu üst katta oturma odasında gördüğümüz gibi koyu, orta veya açık pastel tonlarda bir başka harika renk sarıdır.

Ancak, diğer biraz çelişkili renkler gibi sarı da dikkatlice eklenmelidir, mobilyanın beyazı nedeniyle değil, genel sahne nedeniyle; çünkü çok fazla enerjiye sahip agresif bir renk ve onu doğru dozda uygulamalıyız.

Bir sonraki renge geçelim.

Pembe duvarlar

Beyaz mobilyalarla pembe boyalı oturma odası

Photography Photography Eijerkamp

Pembe, beyazla eşleştirmek için harika bir renktir. Pembeyle birleşen başka birçok renk var, ancak beyazla harika kılıyor.

Ayrıca, oturma odasında genellikle çok şey bulunan denkleme açık tonlarda ahşap eklerseniz, kazanan renk paletine sahip olursunuz.

Hadi devam et.

Turkuaz duvarlar beyaz mobilya

Turkuaz boyalı beyaz mobilyalı bir oturma odası

Mobilyaların veya duvarların veya kapıların beyazıyla çok iyi bir şekilde birleşen ve çok modern bir palet elde eden bir başka harika renk olan turkuaz ile.

Bu rengi beğendiyseniz burada turkuaz salonları görebilir ve burada turkuazla birleşen renkleri bilirsiniz.

Şimdi renge değil bir malzemeye bakalım.

Odun

Ahşap duvarlar beyaz mobilya

Sincro Tarafından Proje

Alışılmış bir şey değil ama oturma odanızda ahşap bir duvar örtmek istiyorsanız ve beyaz mobilyalarla birleşip birleşmeyeceğinden endişe ediyorsanız, yapmayın çünkü ahşap beyazla mükemmel bir şekilde birleşir.

Kesinlikle, beyaz mobilyalar, tercih ettiğimiz renk veya renkler ile bir oturma odasını dekore edebilir ve boyayabilirizseçilen renk sadece mobilyaya uymadığı sürece, aynı zamanda oturma odasının genel sahnesinde aydınlatmayı, zemini, odanın büyüklüğünü ve kompozisyonu oluşturan diğer unsurları da hesaba katarak uyum yaratır.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, yorumlarda size cevap vermekten memnuniyet duyarım. Ayrıca daha fazla ilham almak için bir oturma odasını iki renge boyamak için 45 fikir içeren bu diğer makaleyi ya da mükemmel renk paletinizi mutlaka bulacağınız 50 modern oturma odası ile diğer makaleyi görmenizi tavsiye ederim.