Beyaz Mutfak Lavabo Seçimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Beyaz, tartışmasız göksel bir renktir, ancak bazı insanlar onu benimsemekte tereddüt eder. Ve bakımının ve dayanıklılığının ana sorun olduğunu düşünüyorlar.

Bu seçim hakkında aynı varsayımlara sahip olabilirsiniz. Ancak Kraus’un beyaz mutfak lavabosunu gördükten sonra, onu yeniden düşünmeye başlamış olmalısınız. Yine de bazı sorular ve şüpheler karar vermenizi engelleyebilir.

Mutfaktaki beyaz bir lavabo ona temiz bir görünüm verebileceğinden ve herhangi bir stile zahmetsizce uyum sağlayabileceğinden, estetik bir değer katmak veya yükseltmek söz konusu olduğunda yanlış gidemezsiniz.

resim - Beyaz Mutfak Lavabo Seçimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Beyaz Mutfak Lavabo Seçimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Hiç şüphe duymadan çiftlik eviniz, modern veya geleneksel tarzdaki mutfağınız için beyaz bir lavabo satın alabilirsiniz. Herhangi bir iç tasarım fikrinin güzelliğini birleştirebilir ve geliştirebilir ve bunu reddedemezsiniz.

Ayrıca, beyaz renkli bir lavabo hiçbir zaman hiçbir şeye müdahale etmediğinden, dolap ve tezgah rengi konusunda endişelenmenize gerek yok. Hızla çevrenin bir parçası ve bir katma değer haline gelir.

Ancak, beyaz lavaboda doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için birkaç faktörü hesaba katmanız gerekir. Onlara doğrudan dalalım.


Ayrıca Oku:


Beyaz Mutfak Lavabo Malzemesi

Çelik, dökme demir, kompozit ve havai fişek gibi çeşitli malzemelerde beyaz renk elde edebilirsiniz. Dökme demir, satın alma maliyeti ve bakım açısından pahalı olabilir. Çanta iplerinizi gevşetmek istemediğinizde kompozit ve çelik dikkate alınmaya değer.

Ancak, bir bütçeniz varsa ve seçiminizin maksimum faydalarından yararlanmak istiyorsanız, o zaman bir havai fişek kullanın. Dayanıklılık sağlayabilir. Sırlı kil, yüksek sıcaklıkta işlemden geçirilmesi nedeniyle yüksek görev ve güçlü bir ürün olma eğilimindedir.

Havai fişek lavabolar bir tür trend belirleyici olabilir, ancak aynı zamanda zamansız ve modası asla geçmeyen çekici parçalardır. Bir zamanlar sadece çiftlik evleri ve kulübeler için uygun olduğu düşünülen, şimdi mutfağın her türlü iç dekorasyonunu süslüyorlar.

Ev sahipliği yaptığınız veya eğlendirdiğiniz herhangi birinin dikkatini çekeceklerine güvenebilirsiniz. Gerçekten çok zorlayıcı seçimler olabilirler. Ve en iyi yanı, onları çoğunlukla sadece beyaz tonda almanızdır. Böylece, bir seçeneğe karar vermek daha da kolay hale geliyor.

Beyaz Mutfak Lavabo Tarzı

Beyaz bir havai fişek lavabosu için kararınızı verdiğinizde, çiftlik evinin veya önlüğün açık ara varsayılan bir seçenek haline geldiğini bilmekten memnuniyet duyarsınız. Çiftlik evi lavaboları daha büyük ve dayanıklı olma eğilimindedir.

Bu seçim herhangi bir mutfak için faydalı olabilse de, büyük aileler bunu evlerinin en kritik bölümüne ekledikten sonra özellikle mutlu ve memnun hissedebilirler. Sebepler çoktur.

Çiftlik evi tasarımı, temizlerken tezgahtan gelen artığın lavabonun dudaklarına yapışmasına izin vermez. Sonuç olarak, hızlı bir şekilde kurtulabileceğiniz minimum birikim vardır.

Ve lavabo, kirli bulaşıkları saklamak, onları yıkamak, meyve ve sebze gibi diğer şeyleri yapmak, kesmek, doğramak vb. Gibi birçok görevi yaptığınız bir alan olduğundan, yakında dağınık olmaya eğilimlidir. Ancak önlükteki eviyelerin boyutu ve konforu, her şeyi güzel bir şekilde yönetmenize olanak tanır.

Birisi davetiyeye ya da sürpriz bir ziyarete uğrasa da, tüm karmaşayı nasıl gidereceğinizi ve mutfağınızı her zaman hazır tutacağınızı merak ederek uykunuzu kaybetmenize gerek yok.

Beyaz Mutfak Lavabo Bakımı

Bir havai fişek çiftlik evi lavabosunu temizlemek, diğer lavabo türlerinden farklı bir şey değildir. Fireclay, gözeneksiz ve leke tutmaz olma eğilimindedir. Ayrıca içinde metal element olmadığı için paslanmaz. Böylece lekelere neden olabilecek inatçı yiyecekleri bile silebilirsiniz.

Ancak yüzey beyaz olduğu için her gün temizlemeniz gerekir. Uzun süre iyi durumda tutmak için şu ipuçlarını takip edebilirsiniz:

  • Hafif temizleyiciler ve temizlemek için yumuşak bir bez kullanın
  • Yüzeyi duruladıktan sonra, su lekelerini önlemek için yumuşak bir bezle kurulayın.
  • Tencere ve tavaların lavabo yüzeyine zarar vermesini önlemek için bir lavabo ızgarası satın alın

Her imalat şirketinin genellikle uygun bakım ve bakım için yönergeler sağladığı bir şeyi unutmayın. Ürün garantisinden (varsa) yararlanabilmek için talimatlarını dikkatlice okuyun.

Genel olarak, çelik yünü gibi aşındırıcı temizlik maddelerinden ve ovma süngerlerinden uzak durmak güvenlidir. Ayrıca, lavabonuzu her gün yıkamalısınız, böylece bir fırçayla temizlemeniz gereken eski lekeler kalmaz. Günlük durulama, uzun ömürlülüğü sağlamak için kullanışlı olabilir.

Öyleyse, mutfaktaki beyaz bir lavabonun ideal bir seçim olup olmayacağı konusunda gerginseniz, cevabınızı şimdiye kadar almış olmalısınız. Diğer tüm lavabolar gibi, beyaz bir lavabo da bakım ve bakım gerektirir. Sadece biraz daha bilinçli olmalısın.

Ancak bu bölümle ilgilenirseniz, hayal gücünüzün ötesinde sonuçların tadını çıkarmayı bekleyebilirsiniz. Yakında mutfakta bir odak noktası haline gelebilir ve her konuğu seçiminiz hakkında meraklandırabilir ve mutfağınızın her zaman güncel görünmesini nasıl sağladığınızdan emin olabilirsiniz.

Dikkate Alınacak Hızlı Noktalar

Her neyse, havai fişek malzemeli beyaz bir mutfak lavabosu satın alırken, ürün detaylarını iyice kontrol edin. Zanaatkarlık üstün bir konuma sahip olurken, yüzeyin yüksek kalitede olduğundan da emin olmanız gerekir.

Sadece yüksek kaliteli bir havai fişek yapısı çatlamaya karşı koyabilir. Ayrıca, leke ve çizik olasılığının azalması için emaye yüksek parlaklıkta son kat olmalıdır.

İzlemeniz gereken bir diğer şey de yüzeyin gözeneksiz olmasıdır. Pürüzsüz parlak yüzey, yiyecek parçacıklarının birikmesine izin vermez ve bu nedenle bakteri saldırı şansı da daha az olacaktır. Yüzeyi hızla silebilir ve zihninizi tüm gerilimden kurtarabilirsiniz.

Piyasada renkler, dokular ve stiller konusunda birçok seçenek elde edersiniz. Yine de konu beyaz, havai fişek ve çiftlik evinin birleşimine gelince, hiçbir şey onu yenemez.

Bir cevap yazın