Açık hava düğün

Bir açık hava düğünü nasıl planlanır

 

çiçek düğün çardak
Açık hava düğün yasak mı, Açık hava düğünleri nasıl olacak, Açık hava düğünleri saat kaça kadar, Açık hava düğünleri serbest mi, Açık hava düğünleri yasaklandı, Düğünler nasıl olacak, Kır düğünleri nasıl olacak
Resim kaynağı: Modern Düğün

Son zamanlarda bir düğün için Pinterest’ anda düğünler için en büyük trendlerden birinin güzel çiçekli kemerler olduğunu göreceksiniz. Son zamanlarda açık hava düğünlerinde artışa neden olan I Do’lar için çarpıcı ve mükemmel bir fon. Ayrıca bir düğün töreni için çok güzel bir ortam için muhteşem hava ve panoramik sahil manzaralarına sahibiz. Bununla birlikte, bir ev düğünü ile karşılaştırıldığında, düğününüzü dışarıya çıkarırken mobilya ve yemek hazırlama gibi çok daha fazla organizasyon vardır. Neyse ki, hayalinizdeki açık hava düğününü planlamanıza yardımcı olmak için düşünmeniz gereken her şeyi düşündük.

İşte hayalinizdeki açık hava düğününü nasıl planlayacağınıza dair bazı ipuçları:

1. Düğün Yeri

Hem töreni hem de resepsiyonu dışarıda mı yoksa belki sadece tören mi yapacağınızı düşünmelisiniz. Tüm günü düşünüyorsanız, sınırlı yerler olacaktır (özellikle büyük şehir bölgelerinde) ve bu nedenle, aramanızı çevreleyen bölgelere genişletmek isteyebilirsiniz, örneğin; Hunter Valley, Barossa, Yarra Valley veya daha iyisi kendi arka bahçeniz.

Bir tören için yerel parkınıza bakıyorsanız, muhtemelen bir belediye iznine ihtiyacınız olacak ve alana bağlı olarak, mevcudiyetleri çok sınırlı olabilir.

Bir konumu düşünürken park etme, yaşlı / engelli konuklar için erişilebilirlik ve tedarikçilerin ihtiyacınız olan her şeyi nasıl girip çıkacağını düşünün.

gölgelik-gül-bahçesi-kraliyet-botanik-bahçeleri-sydney
Açık hava düğün yasak mı, Açık hava düğünleri nasıl olacak, Açık hava düğünleri saat kaça kadar, Açık hava düğünleri serbest mi, Açık hava düğünleri yasaklandı, Düğünler nasıl olacak, Kır düğünleri nasıl olacak

 

Resim kaynağı: Jennifer’dan Etkinlikler

2. Bütçe

Düğününüzü kendi evinizde veya bir arkadaşınızda yapmadığınız sürece, her şeyin getirilmesi gerektiğinden, açık hava düğünü maliyetli olabilir. Yemekleri ısıtmak / soğutmak için sandalyeler, masalar, çatal bıçak takımları, süslemeler, çiçekler, tuvaletler, aydınlatma ve mutfaklar hepsinin düşünülmesi gerekecek. Ne kadar uzak olursanız, maliyetler de o kadar yüksek olacaktır.

Eğer kalbinizi buna koyarsanız, düğün gününe daha yakın sürprizler olmaması için bir an önce bir düğün bütçesi oluşturmaya bakın.

3. Yardım alın

Kendi mükemmel düğün günümüzü ayarlamak istesek de gerçekçi olmak ve bu özel zamanın tadını çıkarmak da önemlidir. Bu nedenle, uçtan uca bir planlayıcı işe almak bütçenizi aşıyorsa, o gün gitmeniz gereken bir etkinlik planlayıcıyı düşünün. Her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlayacaklar – sonuçta bu onların işi.

kağıt vinç imalatları

4. Tema

Büyük gününüzü dışarıda geçirmenin en iyi yanı, su, bağ veya dağ manzarasının temanızı tamamlamanın harika bir yolu olmasıdır. Örneğin, kum veya kayalıkta geçen bir sahil düğünü, bir çiftlikte rustik bir düğün veya üzüm bağları arasında şarap tutkunlarının favorisi.

Görüşünüzü ve temanızı eşleştirmek, daha önce bahsedilen çiçek çardak gibi diğer unsurlara yardımcı olur. Ayrıca kalan tüm dekorasyonlar ve sabitler için kendin yap yapmanı sağlar. Büyülü bir görünüme sahip olmak, maliyetlerden de tasarruf sağlayabilir.

İşte düşünmeniz gereken bazı düğün unsurları:

• Koridor: Yaprakları toprağın her tarafına saçacak mısınız, yolu çiçek / mumlarla mı yoksa sadece sahildeki kumun sadeliğiyle mi hizalayacaksınız?
• İmza masası: Oturup tüm yasal belgeleri imzalayabileceğiniz bir yer. Birçok çift bir imza masası ve birkaç sandalye kullanmayı tercih ediyor.
• Sandalyeler: Kolayca hareket ettirilip hızlı bir şekilde kurulabildikleri için banklar veya ayrı katlanır sandalyeler bir açık hava düğünü için en iyi seçeneklerdir.
• Çiçekler: Eğer bir bahçe düğünü yapıyorsanız, mevsiminde çiçeklerle birlikte gitmek doğal bir fon olacak. Alternatif olarak şu anda bir başka büyük trend, özellikle deniz kıyısında bir düğün için tropikal bitkiler ve yeşilliklerdir.

5. Tören sonrası içkiler

Karı koca olarak ilk kez ilan edildikten sonra, herkes size tebrikler dileyecek, bu yüzden şampanya ve atıştırmalıklar için bir barın kurulması partiyi başlatmak için hoş bir gayri resmi yol.

Diğer her şeye sahipseniz, özellikle bir bar kurmak için şirketler kiralayabilirsiniz veya etkinlik planlayıcılarınız bunu sizin için organize edebilir.

6. Açık havada resepsiyon

Hepimiz güzel peri ışığı gece gökyüzü görüntüleri gördük – muhteşemler! Ancak tüm olayı dışarıda yapacaksanız, güce erişim gibi halihazırda herhangi bir şeyin sağlanıp sağlanmadığını belirlemeniz gerekir.

Açık hava resepsiyonunuz için, ihtiyacınız olan her şeyin büyük bir listesini yapmanız ve birkaç farklı teklif aldığınızdan emin olmanız gerekir, böylece karşılaştırabilir ve sizin için en iyi teklifi alabilirsiniz.

açık hava resepsiyonu

 

Resim kaynağı: Aşkla Birleşik

7. Ekstra özel dokunuşlar

Burada seçenekler sonsuzdur ve herkes büyük günlerini en unutulmaz kılmak için fazladan bir şey arıyor. Düğün hediyeleri ve fotoğraf kabinlerinden konfeti barlarına ve çim oyunlarına kadar her şey hızla artabilir. Demek ki, daha azı daha fazladır ve belki de birkaç şey seçin ve bunları iyi yapın.

Çim oyunları, açık hava düğünlerinin favorisidir. Dev satranç, jenga veya daha geleneksel kroket ve yüzük atmaya sadık kalmayı seçebilirsiniz. Siz fotoğraf çekerken konukları eğlendirmenin harika bir yoludur.

8. Küçük şeyler

En yakınınız ve en sevdiğiniz kişi muhtemelen uzun bir süre dışarıda olabilir. Bu nedenle, yılın zamanına bağlı olarak, biraz gölgeli bir alan seçmeyi, beklemede şemsiye, battaniye ve vantilatör bulundurmayı düşünmek isteyebilirsiniz. Gerçekten sıcak bir günse, güneş kremi ve bol su olmazsa olmazlardandır.

açık hava düğün fikirleri

 

Resim kaynağı: Şık Vintage Düğünler

9. Bir B planınız olsun

Hava durumu tahmin edilemez ve düğününüzün olduğu haftaya kadar havanın nasıl olacağını bilemeyebilirsiniz, bu nedenle bir b planına sahip olmak çok önemlidir. Unutmayın, düğün gününüzde yağmur size şans getirmeli ve bulutlar zaten daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlar.

10. İyi eğlenceler

Cidden, biraz çiseleme olup olmadığı kimin umurunda, en iyi arkadaşınızla evleniyorsunuz ve tüm partileri bitirmek için bir partiye gidiyorsunuz. Küçük şeylerle uğraşmayın, hepsi mükemmel bir şekilde sonuçlanacaktır.

Başka düğün ipuçların var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin

Açık hava düğün yasak mı, Açık hava düğünleri nasıl olacak, Açık hava düğünleri saat kaça kadar, Açık hava düğünleri serbest mi, Açık hava düğünleri yasaklandı, Düğünler nasıl olacak, Kır düğünleri nasıl olacak

Bir cevap yazın