Bir Ağaç Kurtarılmaya Değer mi Yoksa Kesmenin Zamanı Geldi mi?


Ağaçlar, bir evin peyzajının değerli bir parçasıdır ve değiştirilmesi pahalı olacaktır. Bu yüzden bir ağacı kesmek zor bir karar.

Ne zaman bir ağaçtan vazgeçip onu kaldırmanın zamanıdır? Doğru kararı vermek için bir uzmana danışmak gerekebilir.

Bir ağacın aşağı inmesi gerektiğine karar verdiğimizde, işi güvenli bir şekilde yapmak için eğitim ve doğru ekipmana sahip bir profesyonel tutmanın zamanı geldi.

görüntü - Kurtarılmaya Değer Bir Ağaç mı Yoksa Kesmenin Zamanı Geldi mi
Kurtarılmaya Değer Bir Ağaç mı Yoksa Kesmenin Zamanı Geldi mi

Bir Ağacı Kaydetmek veya Kaldırmak İçin Bir Uzmanı İşe Alma

Tucker Enterprise, yerel manzaraları sağlıklı, güzel ve güvenli tutmak için lisanslı ve sigortalı Oldsmar, FL’de bulunan bir şirkettir.

Fırtınadan zarar görmüş, yaşlı, hastalık veya böcek istilasından muzdarip ağaçlar olduğunda, ağaçların kurtarılabilir olup olmadığını veya kaldırılması gerekip gerekmediğini belirlemek için yerel uzmanları arama zamanı gelmiştir.

Ardından, ağaçlar gerektiği gibi işlenebilir, kesilebilir veya kaldırılabilir. Profesyoneller, ev sahibine hangi adımların atılacağı konusunda tavsiyelerde bulunabilir ve ayrıca yeni ağaçlar sağlayıp onları dikebilirler.


Ayrıca Oku:


Bir Ağacın Kaderine Karar Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Bir ev sahibi veya ticari bir mülk sahibi arazilerini incelediğinde, zarar görmüş, hastalıklı, böceklerle istila edilmiş veya sadece yaşlı ve ölmeye hazır ağaçları görebilirler.

Manzaradan ölü veya tehlikeli ağaçların kaldırılması ve bunların yerine peyzaja değer katacak ağaçların yerleştirilmesi önemlidir. Mevcut ağaçlara bakarken göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler şunlardır:

  • Ağaç bölge ve bu manzara için iyi bir tür mü? Bazı gönüllü ağaçlar çekici değildir, zayıf odun içerir veya yere çok fazla döküntü bırakır.

Diğer ağaç türleri, kaldırımlara, araba yollarına veya ev temellerine zarar verebilecek sığ köklere sahiptir. Bazı ağaç türleri yerel böceklere veya ağaç hastalıklarına yatkındır. Bu ağaçlar kaldırılmalı ve daha uygun ağaçlarla değiştirilmelidir.

  • Ağaç ne kadar zarar görmüş? Bir ağaç% 50’den fazla zarar görmüşse, sağlıksız olarak kabul edilebilir ve kaldırılmalıdır. Bu hasar, fırtına, inşaat veya diğer nedenlerle meydana gelebilir.
  • Ağaç yaşlıdır ve dikey çatlaklara, büyük yaralara veya iç gövde çürümesine sahiptir veya içi boştur. Bu ağaç kararsız ve tehlikeli olabilir ve kaldırılması gerekir. Bazı ağaçların gövdesinde ağaç çürümesine işaret eden mantar büyümesi olacaktır.
  • Bir ağacın kapsamlı bir hastalığı veya böcek hasarı varsa, kurtarılabilir olmayabilir ve çevredeki ağaçları etkileyebilir. Bu ağaç kararsız hale gelebilir ve bir tehlike oluşturabilir.
  • Ağaç, dalların konumu veya büyüme şekli nedeniyle çekici değildir. Bazı ağaç şirketleri bu ağaçları daha çekici görünmeleri için budayabilir. Ancak bazı ağaçlar çekici hale getirilemez ve kaldırılmaları gerekir.

Bazı ağaçlar bahçedeki ışığı veya bir eve giren ışığı engelleyecek ve budanması veya kaldırılması gerekecek, böylece ışık engellenmeyecek.

Bir Ağacı Budamak veya Kaldırmak için Neden Bir Uzmana İhtiyacınız Var?

İyi bir iş çıkaracak bilgi, eğitim ve donanıma sahip oldukları için büyük ağaçları budamak veya sökmek için profesyonel bir ağaç bakım şirketi tutmanız gerekir.

Bir ağaç yanlış bir şekilde budanırsa, çirkin görünebilir veya ölebilir. Kaldırılması gereken büyük ağaçlar, doğru şekilde kesilmezlerse hasara veya yaralanmalara neden olabilir.

Bir profesyonel, büyük ağacın zarar vermeyeceği yere düşmesini sağlayabilir. Daha sonra, ağacı daha küçük parçalara bölerler ve koparırlar ve gövdeyi öğütürler.