Bir Duş Nasıl Temizlenir?

Kirli bir duşta temiz gibi davranmak bir çelişki olabilir. Bununla birlikte, fiberglas eskiden sahip olduğu temiz, yeni görünümü geri yükleyebilir.

Duşakabin temizliği

Sayfada Gezinme

 Böylece, duşunuzun harap olduğunu düşünmekten kaçınmak için okumaya devam edebilirsiniz.

Bu, kendiniz yapabileceğiniz hızlı ve basit bir prosedürdür. Sadece bir  küvet temizleyiciniz olması gerekir . Bununla birlikte, herkesin evde sahip olduğu bazı aksesuarları ve ürünleri ekleyebilirsiniz. Son olarak, gizli bileşen ürünlerinizin kir üzerinde çalışması için bir zamandır.

Bu nedenle, aşağıda etkili temizleme prosedürünü adım adım belirtiyoruz. Yani, yeni bir fiberglas duşa sahip olmak çok basit olacak.

Ön Hazırlık

İlk olarak, duşunuzu boşaltmanız gerekir. Bu, tıraş makineleri, sabunlar ve şişeler gibi banyo malzemelerinin çıkarılmasını içerir. Bununla birlikte, bu aksesuarların her birini düzgün bir şekilde temizlemek gerekecektir. Bu kirli aletlerin duşta yaptığınız işi bozması üzücü olacaktır.

Özellikle, şişelerin altındaki kalıbı temizlemeniz önerilir. Bu şekilde, çok daha temiz, aynı zamanda sağlıklı bir banyoya sahip olacaksınız. Aynı zamanda, aşınmış veya boş aletleri atmak için iyi bir fırsattır. Ayrıca duş perdenizden yararlanmak ve temizlemek için harika bir zamandır.

Bir sonraki adım olarak, duşunuzdaki her türlü kalıntı ve gevşek kiri temizlemeniz önerilir. Bu, uyguladığınız temizlik ürünlerinin daha verimli hareket etmesini sağlayacaktır. Ayrıca, banyonuzun iyi su tahliyesine izin vereceksiniz.

Nem ve buhar birikmesini önlemenin mükemmel bir yolu havalandırma kullanmaktır. Zamanı optimize etmek için, duşunuzun kapısını banyo kapısıyla birlikte açabilirsiniz. Aynı zamanda, havanın daha verimli bir şekilde dolaşmasını sağlamak için bir fan ekleyin.

Tabii ki, varsa banyo penceresini açmak için yararlıdır. Bu durumda, temizleme aksesuarlarını uygulamadan önce uygun havalandırmaya sahip olursunuz.

Temizleme Solüsyonunun Alınması

Temizleme solüsyonu elde etmek için prosedürün yapılması basittir. Her şeyden önce, sıvı bulaşık deterjanı alabilirsiniz. Burada sadece bir sprey şişesine 79 ml dökmeniz gerekir. Bu durumda, genel olarak katı ve sıvı yağları çözmek için mükemmel bir üründür. Aynı zamanda, duştaki kir büyük ölçüde insan gresi ve emdirilmiş kalan yağlardır.

Bu nedenle, duşunuzun yüzeyindeki sert kirler çözülebilir. Hangi özel deterjan formülünü kullandığınız konusunda çok önemli değil. Ayrıca, çok fazla deterjan kullanmak bir sorun olmayacaktır, ancak durulama işlemi daha zor olacaktır.

Bir sonraki adım olarak, bazı beyaz sirkeyi gizli ve kesin bir bileşen olarak kullanabilirsiniz. Özellikle, bu ürün küf ve bakterilere etkili bir şekilde saldırır. Ayrıca, kireç birikintilerini ve sabun pisliğini gidermek için iyi bir seçenektir. Formülü tamamlamak için 237 ML beyaz sirke eklemelisiniz.

Bazı insanlar için sirke kokusu biraz tatsız olabilir. Bu rahatsızlığı çözmek için biraz portakal yağı, limon yağı veya benzer bir şey kullanabilirsiniz. Sadece birkaç damla eklemek hoş bir aroma için fazlasıyla yeterli olacaktır.

İyi bir sirke ve deterjan karışımı elde etmek gerekir. Bu işlemi kolaylaştırmak için sirkeyi mikrodalgada bir dakika ısıtabilirsiniz. Bu nedenle, soğuk sirkenin karıştırılmasının daha zor olduğunu dikkate almalısınız. Bununla birlikte, sirkeyi kaynatmamanız, sadece ısıtmanız gerektiğini unutmayın.

Son olarak, sadece sirkeyi sprey şişenize eklemeniz ve her iki malzemeyi karıştırmanız gerekir. Dairesel hareketler yaparak çözümünüzü yeterince hazırlayabileceksiniz. Ani hareketler yapmamak veya şişeyi sallamamak önemlidir. Bu sadece içeride istemediğimiz köpük üretir.

Bu nedenle, çözelti köpüklü bir dokuya sahip olmalı ve deterjanın rengi olmalıdır. Duştaki kir seviyesine bağlı olarak sirkeyi veya deterjanı biraz artırabilirsiniz.

Çözümü Uygulama

Bu durumda, çözeltiyi sadece banyo ve duşunuzun tüm yüzeylerine püskürtmelisiniz. Bu bileşenlerin yaklaşık 15 dakika hareket etmesine izin vermek önemlidir. Bu süre zarfında, deterjan ve sirke kuru mineral birikintilerine, küf, sabun pisliği ve genel olarak topluma nüfuz eder.

Duştaki kir bu seviyeye sahip değilse, çözeltinin 15 dakika boyunca hareket etmesine izin vermek gerekli değildir. Bundan sonra, yumuşak kıllı bir fırça, temiz bir bez veya sünger kullanmalısınız. Duşunuzun tüm yüzeyini yüzmeniz gerekir. Ancak, çok fazla kuvvet uygulamak gerekli değildir. Fiberglasın çizilmemesi tavsiye edilmez.

Son olarak, durulama için sadece soğuk suya ihtiyacınız vardır. Sadece yüzeylere su sıçratmak, üzerinde çalıştığınız şey fazlasıyla yeterli olacaktır. Kir seviyesine bağlı olarak, bunu yapmak için daha fazla veya daha az suya ihtiyacınız olacaktır.

SSS Bölümüne Bakın

Parlaklığını Geri Kazanmak Mümkün Mü?

Sadece mümkün değil, aynı zamanda basit. İstediğiniz alana biraz kabartma tozu serpin ve üzerine nemli bir sünger kullanın. Bölgeyi yalnızca nazikçe ovalamanız gerektiğini unutmayın.

Sirke Ile Oksidasyon Kaldırılır Mı?

Evet, fiberglastan genel oksidasyonu gidermek için biraz sirke kullanabilirsiniz.

Sirke Hasarlı Mı?

Uygun miktarda beyaz sirke kullandığınızda, fiberglası hasar görmeden temizleyebilirsiniz. Temizlenecek alanı hafifçe ovalamak da önemlidir.

Son Sözler

Bunun yapabileceğiniz basit ve hızlı bir prosedür olduğunu söyleyerek sonuca varabiliriz. Bir fiberglas duşu nasıl temizleyeceğinizi bildiğinizde, duşunuz yeni kadar iyi olacaktır. Ayrıca, daha temiz, daha sağlıklı ve daha hoş bir banyo keyfini çıkarabileceksiniz.

Bir cevap yazın