Bir Mutfağın Tadilatına Yönelik 7 Temel İpucu

Bir mutfağı yeniden biçimlendirmek, bir tadilat planlamaktan daha fazlasıdır. Tadilatınızın istenen görünümünü elde etmek için uzman rehberliğine ihtiyacınız var. Bu aynı zamanda değiştirmek istediğiniz noktalarda da netlik sağlar.

image - Bir Mutfağın Tadilatına Yönelik 7 Temel İpucu
Bir Mutfağı Yeniden Modellemek İçin 7 Temel İpucu

Çoğu zaman, insanlar daha pahalı olan daha önemli alanlara odaklanacaktır. Gerçek şu ki, mutfak düzenlemesi ve yeniden boyanması bile mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırır.

Mutfağa bir bütün olarak bakmak esastır. Estetiği, aletleri, mekanları, dolapların tasarımını ve yapmayı düşündüğünüz kişiliği düşünün.

Mutfağınızı yeniden şekillendirmenize yardımcı olacak bu 7 ipucuna göz atın.


Ayrıca Oku:


  1. Tadilatınızı Planlayın

Mutfağınızın tadilatını planlamak, tüm süreçteki en kritik şeydir. Burada çok şey düşünüyorsunuz.

İlk şey, mutfak tadilatlarının verimliliği. Örneğin, yeniden tasarlanan dolap kapakları, öğelere erişime izin vermelidir. Cihazlar, yemek pişirmek ve dolaşmak için yeterli alan bırakmalı ve saklama alanından ödün verilmemelidir.

Her şeyin sıkıştırılmasını veya saklanmasını istemezsiniz. Ayrıca mutfak tasarımlarının geliştiğini de unutmayın. Yani mutfağı kişiliğinizi yansıtacak şekilde özelleştirmek istersiniz.

Renkleri ve aradığınız tadilat için en uygun düzenlemeyi planlayın ve seçin. Tüm bunlar bütçenize uymalıdır. Tüm plan pahalı görünüyorsa, öğelere öncelik vermeyi deneyin ve birer birer gözden geçirin.

En önemlisi, tadilat için tüm malzemelerin mevcut olduğundan ve tadilatı yapacak yetenekli insanlara sahip olduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, ortada sıkışıp kalmazsınız veya kritik öğeleri değiştirmeniz gerekmez.

Renkleri, yaratıcılığı ve sadeliği dengelemenin harika bir yolu, mutfağınız için akrilik levhalar kullanmaktır. Cama benzer, ancak daha hafif ve daha ucuz olan birçok özelliğe sahip olan akrilik, kişisel zevklerinize uygun modern bir stil ve bir kaplama katacaktır. Hepsinden iyisi, kurulumları hızlı ve kolaydır, yeni modelinizin diğer unsurları için size daha fazla bütçe bırakır.

  1. Boyama

Resim, mutfak estetiğinin kutsal kasesidir. Mutfağınızı yeniden biçimlendirirken, tablo listenin başında olmalıdır.

Beş ya da on yıl sonra, boya kesinlikle çatladı. Duvarlarda çirkin lekeler olabilir. Ya da artık boya renklerini sevmiyorsunuz. Öncelikle, evinizdeki temayla iyi uyum sağlamak istediğiniz renk şemasını belirleyin.

Açık renkler mutfağınızın daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Parlak ve temizlenmesi kolay boyayı seçin. Boyanın kalitesi, duvarlara ve tavana verdikleri görünümü belirler.

  1. Alanlar

Mutfak alanlarınızı nasıl kullanacağınız bir düzenleme meselesidir.

Bir mutfak adası, mutfak alanını optimize etmenin en yaygın özelliğidir. Aslında mutfağı modern zamanlara dönüştürüyorlar.

Ancak pahalı olabilirler. Bu durumda, mutfak adalarına yeniden keşfedebileceğiniz öğeler hakkında birkaç fikir vardır.

Eski bir masayı mutfak adasına süsleyebilirsiniz. Alternatif olarak, zemini kazma ve kurma maliyetlerini azaltmak için basit bir tane yaptırabilir ve kurabilirsiniz.

  1. Dolaplar

Dolaplar mutfaktaki depolamanın kalbidir. Dolaplar için çok çeşitli tasarımlar vardır. Bunları sizin için kuracak tek ihtiyacınız olan bir uzman.

Öncelikle mutfaktaki duvar dolaplarına ve alt dolaplara nasıl ihtiyacınız olduğunu seçin. Numarayı belirtin ve mutfağınıza uygun boyutu belirleyin. Doğru dolap kapakları seçimiyle görünümü tamamlayın.

Bütçenize bağlı olarak yükseltilmiş panelli kapılar veya döşeme kapıları düşünmeniz gerekebilir. Kabin türleri açısından, tam kaplama ve kısmi kaplama dolabı vardır. Kısmi bir kaplama, mutfağa çok daha iyi bir genel kaplama sağlar.

Dolapların depolama için en fazla alanı sağlaması gerektiğini daima unutmayın. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, açılır dolaplar en iyi sonucu verir. Ne takmak istediğinize karar vermeden önce her tür ve kabin tasarımının artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurmanız en iyisidir. Doğru olanı nasıl seçeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için bu sayfaya göz atın.

  1. Aletlerin Organizasyonu

Aletler mutfağa katkıda bulunur. Ancak çok fazla cihaz çok fazla yer kaplıyor.

İşin püf noktası, cihazlarınızı nasıl düzenlediğinizde yatmaktadır. Birlikte çalışanların yan yana olmasını sağlayın. Elektronik aletler tek tarafta olmalıdır. Mutfağın ferah görünmesini istediğiniz için cihazlar yüzeylerde olmamalıdır.

Cihazlar mutfak yürüme yolları üzerinde olmamalıdır, aksi takdirde kazalara neden olurlar. Mutfağı yeniden şekillendirirken aletleri nasıl düzenlemek istediğinizi aklınızda bulundurun.

  1. Aksesuar

Aksesuarlar her mutfağın odak noktasıdır. Bir mutfağa nasıl erişim sağlanacağına dair birkaç fikir vardır ve biri en iyisini bulmaya çalışırken kendini kaybedebilir. Duvara paslanmaz bir peg rayı ile başlayın.

Paslanmaz bir dübel rayı, depolama sağlar ve daha fazla çalışma alanı için tezgahı serbest bırakır. Alakalı ve açık mutfak sanatını düşünün. Mutfakta orta büyüklükte bir tablo gözler için harikadır.

Aynı zamanda, duvar kağıtları modern mutfak düzenlerindeki şeydir. Kişiliğinize veya genel olarak evinize hitap eden bir tane kurun. Organik bir dokunuş yaratmak için köşeleri küçük bir çiçek vazosu ile doldurun.

Zemin koşucu veya mutfak paspası dekoratiftir. Bir mutfak paspası, genellikle soğuk oldukları için özellikle karo zeminlerde mükemmeldir. Bunlar fikirlerden sadece birkaçı. Amaç mutfağınızı şık ve şık hale getirmek olduğundan, aksesuarları aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

  1. Aydınlatma

Mutfağınızın aydınlatması zayıf veya yeterli olsa da, daha iyi görünmesi için yapabileceğiniz değişiklikler vardır. Aydınlatma zayıfsa, ihtiyacınız olan şey kabin altı ışıklarıdır.

Ayrıca, üstten aydınlatma yalnızca dekoratif değil, aydınlatma için de kullanışlıdır. Özellikle duvar renkleri çok açık değilse pandantiflerle ekstra olabilirsiniz.

Bir Mutfağı Yeniden Modellemek

Özetle, bir mutfağı yeniden biçimlendirmenin bir sürü yolu vardır. Neyi değiştirmek istediğinize ve ona nasıl görünmeniz gerektiğine dair bir planla başlayın. Mutfakta çalışacak kişilerin yanında mutfak ihtiyaçlarınızı belirleyin.

Bütçeyi göz önünde bulundurarak, malzemeleri ve doğru uzmanlığı edinin. Ardından yeni modele uyan en iyi tasarımları ve düzenlemeyi bulun. Üzerinde iken, sade ve zarif tutun.

Uzun ömür, verimlilik, alan ve alan için en kaliteli ürünleri seçin. Mutfağın belirli kısımlarına aksesuar eklemeyi unutmayın. Bu ipuçları, yeniden modelleme hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Daha fazla yeniden modelleme ipucu için bu sitenin geri kalanına göz atın.

Bir cevap yazın