Bir Mutfak Yenilemesi İçin Temel Prensipler – Kansei Mutfaklar

Bir reformu düşündüğünüzde, bir olasılıklar dünyasına girer. Malzeme seçimi, tesisler, dağıtım konusunda … ve bu sonsuz şüpheler nedeniyle bizi geri atabilir. Bu nedenle, bilmek önemlidir. mutfak reformunun temel ilkeleriçünkü her şeyi istediğimiz gibi yapacak. Basit bir reform veya başka türlü, her türden yeni nesil unsurları içeren kapsamlı bir reform.

Mutfak Tadilatı İçin Temel Prensipler

Bir mutfak reformu yapmak için iyi bir zaman, mutfak mobilyalarının güncel olmadığı ve çok rahatsız olduğu zamandır. Fayans ve döşeme tasarımları çok modası geçmiş veya açık olduğunda korkunçtur. Bu nedenle mutfağın hem yaşam tarzı hem de tasarım trendlerine göre güncellenmesi ve uyarlanması gerekiyor. Bunu yapmak için mutfak tasarımında uzmanlaşmış bir iç mimar olarak edindiğim tecrübeye dayanarak şu temel ilkeleri tavsiye ederim:

  • Güvenmek mutfak projesini yürütmek için bir profesyonel. Mobilya ve cihazlar için bir 3 boyutlu mutfak tasarımı ve yerleşim planı sağlamak. Bu ilk ve temel adımdır. Çünkü buradan itibaren mutfakta yapılacak değişiklikleri ve reformda gerekli iş kalemlerini tam olarak bileceğiz.
  • Başvur uzmanlaşmış bir şirket için bir reform bütçesi bu güven getiriyor. İki şirketten karşılaştırmalarını istemenizi tavsiye ederim, daha fazla değil … çünkü bu daha fazlasını karıştırabilir.

  • Açık ol işin başlangıç ​​ve bitiş tarihi. İş bittikten sonra mutfak mobilyalarının montajını çoktan planlamışsınızdır. Uzun süre mutfaksız kalmamak için. Reform çalışmalarını mobilya yerleştirme çalışmalarıyla koordine etmek çok önemlidir.
  • İşe başlarken, bir sınırlı mutfak tesisleri planı. Her şeyden önce, su bağlantılarının değiştirilmesi veya elektrikli bir cihaz için gerekli fişlerin dahil edilmesi durumunda.

  • Atıfta malzeme seçimi, tüm duvarları döşemenin gerekli olmadığını bilmelisin. Mutfak tadilatı için ekonomik bir bütçe istiyorsanız, sadece ıslak alanı (evye ve ocak alanı) ve sadece tezgahtan boy ünitelerine döşeyebilirsiniz. Bu belli bir miktar tasarruf edecek …
  • Mutfak duvarları için plastik boya, taş kaplama, duvar kağıdı veya vinil gibi birçok malzeme vardır. Kişiselleştirilmiş bir mutfak projesine sahip olmak, en uygun malzemeye karar vermenize yardımcı olur.
  • Mutfak zemini için mevcut olanın üzerine kurulmasına izin veren çok çeşitli malzemeler vardır, bu nedenle çok fazla çalışmaya gerek yoktur.

  • mutfak aydınlatması her projenin içinde bir temeldir. Mutfağın farklı alanlarını hesaba katarak her birinin kendi aydınlatması var. Örneğin, yemek alanı için bir lamba, mutfak dolaplarının altında LED aydınlatma ve tüm alan için genel aydınlatma. Böylece istediğinizi istediğiniz zaman açabilirsiniz.
  • Mutfak, kapı ve pencere mahfazası da genel tasarıma müdahale etmektedir. Bu yüzden izole olarak değil, mutfağın tarzına göre bir model seçmelisiniz.
  • Mevcut mutfakta iyi durumda olan bir unsur varsa ve biz onu seversek, ortadan kaldırılmamalıdır. Bir reform yapmak her şeyi bir kenara atmak değil, mekanı iyileştirmektir ve bu nedenle izleri silmek zorunda kalmazsınız …

Ara sıra, bir mutfak tadilatı sadece birkaç değişiklik yapmaktan ibaret olabilir: bazı tesislerin düzeltilmesi, zemin değişikliği, boyama … bir makyaj ve yeni mutfak dolaplarının yeni bir düzeni.

Bir mutfağın reformu için bu temel ilkeler, her şeyin tanımlandığı önceki bir projeye sahip olmakla özetlenebilir. Çünkü nihayetinde reform, mutfağın tasarımına bağlı ve buna göre belirli çalışma öğelerinin hesaba katılması gerekecek.

Kansei’den size yardımcı olabilir, bir hizmetim var mutfak tasarımı çevrimiçi. Evden çıkmadan ve akıcı bir iletişimle, yeni mutfağınız için ihtiyacınız olan ve istediğiniz her şey hakkında konuşabileceğimiz bir yer. Buraya Tıkla.