Bir Odayı İki Renkli Boyama Fikirleri


Genel olarak ev için renk seçimi eğlenceli bir hale gelmelidir, bu nedenle ortamı yenilemek için odanın rengini seçerken sıcaklık ve rahatlık sağlayacak bazı unsurları dikkate almak gerekir.

Renkler bir ortama hayat verir ve bu yüzden onları özenle seçmemiz gerekir, bu da duvarların tonunun mobilya ve aksesuarlarla uygun şekilde birleştirilmesi ile sağlanır. Dikkate almamız gereken ilk şey, iki ton kullanmak daha büyük bir yatırım yapmamız gerektiği anlamına geldiğinden, ne kadar bütçemiz olduğudur. Aşağıda projemizi gerçekleştirmek için bazı fikirler vereceğim:

İki renkte boyanmış yatak odası veya oda: nane yeşili ve gri #bedroomcolors

1.- Kullanım renkleri belirler

Şimdi yıl sonu yaklaşırken ve yeni yıla neşeli evle başlamak istediğimiz için ortamları yenilemeye gelince, projemizin başarılı olması için bazı dekorasyon ipuçlarını bilmemiz gerekiyor. Bir duvarı iki renkle boyayacaksak, ona vereceğimiz kullanımı belirlemeliyiz.

Oda çift kişilik bir oda ise seçtiğimiz tonlar, modern tarz mobilyalar ve dekorasyonda kullanacağımız teknolojik cihazlarla birleştiği sürece çok açık gri tonu ile kombine edilen turuncu gibi çarpıcı tonlar olabilir.

Seçeceğimiz renkler de odaya vereceğimiz kullanıma bağlı olacak, eğer çocuk odası ise, birleştirdiğimiz renkler, oda kız için ise pembe ve mor gibi neşeyi yansıtmalıdır.

2. – İyi birleştirilmiş renkler genlik verir

Tüm dekorasyonlarda odayı çok geniş göstermek istiyoruz, böylece daha küçük duvarlardaki güçlü tonların renklerini daha büyük duvarlarda nötr renklerle birleştirebiliriz, çünkü daha fazla alan hissi verir; Öte yandan oda küçükse, ferahlık hissi vermesi için renkler aynı rengin pastel tonlarında açık, ancak bir ton diğerinden daha açık olmalıdır. Herhangi bir renk ile birleşen beyaz renk, ortama tazelik verecektir.

Küçük bir alanda, ortamı koyu renklerle doldurmamalıyız, bunun yerine, iyi sonuçlar elde etmek için çok iyi organize edilmiş daha az sayıda aksesuarla açık bir rengi tercih etmeliyiz.

Duvar rengi, Jüt (AF-80), vurgulu duvar, Stratton Mavisi (HC-142), tavan, Beyaz Güvercin (OC-17), döşeme

3. – Rahat oda

Bir oda için renk seçerken amacımız onu rahat bir mekan haline getirmektir, bunu sanatsal ortamlar yaratmak için renk paletini birleştirerek, bir duvarı fuşya ve çok açık sarı ile birleştirerek turuncu aksesuarlarla keyifli bir alan elde ederiz. Ayrıca müthiş bir kombinasyon turkuaz ile çok açık mavi bir rüya odası elde ediyoruz, çok kadınsı bir oda için açık krem ​​rengi ile kombine edilmiş kavun rengi gibi sıcak tonlara kadar.

Duvarların renklerini seçmeye gelince pek çok fikir edinebiliriz, cüretkar ve canlı bir oda istiyorsanız genç odaları için kırmızı ve yeşil, mavi ve turuncu gibi zıt renkleri birleştirebilirsiniz.

Rahat bir alan yaratmak için trend, tüm tonlarında yeşil, açık tonlarla kombine edildiği sürece mavi, beyaz ve gümüş tonlarıyla karıştırılmış gri gibi tonları seçmektir.

4. – Farklı stiller büyülü ortamlar yaratır.

Kırsalı çağrıştırmak istiyorsak, renkler doğayla, ormanla, çiçeklerle bağlantılı gölgeler olmalıdır. Deniz kenarındaki bir evde bir oda boyamaya gelince, mavinin farklı tonlarını karıştırabilirsiniz. Bohem bir tarz elde etmek istiyorsak, iki tonda yatay çizgili duvarlar iyi bir seçenek ve siyah beyaz özel bir atmosfer yaratıyor.

Rustik tarzda bir oda istiyorsak kahverengi tonları ahşabı çağrıştıran krem ​​renklerle kombine edebilir, aksine minimalist bir tarz elde etmek istiyorsanız gri ile beyaz veya bej kombinleyebilirsiniz.

Hayal ortamına ulaşmak için, hayal gücümüzün akmasına izin vermeliyiz ve bu, kişiliğimize ve tarzımıza uyum sağlar. Bir odanın dinlendirici bir yer olması için soğuk renkleri sıcak renklerle birleştirebiliriz ki bu bize huzur hissi verecektir, her şey müşterinin zevkine ve niyetine bağlı olacaktır.

Son olarak, evin bir kısmının tadilatını düşündüğümüzde, alternatifler aramalı, uzmanlara danışmalı, piyasanın hangi malzeme ve ürünleri sunduğunu bulmalı ve fiyatları karşılaştırmalıyız çünkü bu önemli bir yatırımdır ve kaliteyi en iyi fiyata elde etmek istiyoruz.

Bugün sizi ana yatak odamıza götüreceğim için çok heyecanlıyım.

Bu nedenle, duvarlarımızda kullanacağımız rengi seçmek için zaman ve çaba harcamalıyız, her proje planlamayı gerektirir, böylece sonuçlar optimum ve böylece nihai sonuçtan tatmin olur, söz konusu olduğunda asla doğaçlama yapmak zorunda kalmazsınız. zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz ve dinlenmek ve iyi hissetmek istediğimiz yer olan evimizin dekorasyonu veya düzenlemesi. Tüm bu tavsiyeleri uygulamaya koyarsak evimizi harika göstereceğiz, bir sonraki taksitte görüşmek üzere.

Aşağıdaki makalelere bakmanızı tavsiye ederiz: