Bir oturma odasını boyamak için en iyi 10 renk


Her şeyden önce, herhangi bir rengin, yani herhangi birinin, bir oturma odasını veya istediğiniz kadar başka bir alanı boyamak için kullanılabileceğine dikkat edilmelidir. İdeal olan, aydınlatma, alan ve diğer unsurların yanı sıra elde etmek istediğiniz duyguyu da hesaba katmak olacaktır, ancak bir renge aşık olmuşsanız, kimse size onunla resim yapamayacağınızı söylemesine izin vermeyin.

Bununla birlikte, bir oturma odası için özellikleri, ifade ettikleri, nasıl birleştirildikleri ve onlarla elde edilebilecek ortamlar için diğerlerinden daha iyi çalışan bazı renkler vardır. Ve doğal faydaları ile bir oturma odasını boyamak için en iyi renkler haline gelen bu renkler. Onları görelim.

Beyaz

Beyaza boyanmış bir oturma odası

Herzundblut Fotoğrafçılık

Her alan için mükemmel bir renktir. Doğal olarak bir oturma odası için duvarlarını boyamak için kullanabileceğimiz en iyi renklerden biridir.

Akromatik, nötr bir renk olduğundan, tonu veya doygunluğu olmadığı için diğer tüm renklerle birleşir, bu nedenle hayal edebileceğiniz gibi başka herhangi bir ton, mükemmel kombinasyonlar oluşturarak ona mükemmel uyum sağlar.

Buna ek olarak, beyaz, ışığın en fazla yüzdesini yansıtan renktir, bu nedenle zaten bildiğiniz gibi, alanları daha parlak ve görsel olarak büyütmek için mükemmel bir tondur.

Bej

Bej ve beyaza boyanmış bir oturma odası

Fotoğrafçılık Sarah Joy Blog

Aydınlık olduğu kadar sıcak ve davetkar bir ortam aranan tüm projelerde en iyi dekoratörler ve iç mimarlar tarafından kullanılan asil özelliklerinden dolayı zarafete düşmüş bir renk.

Ancak, bir oturma odasını boyamak için sadece standart bej tonu uygun değildir. Soluk bejden güçlü pişmiş toprak tonlara kadar tüm toprak tonları, başka hiçbir renk veya renk yelpazesinin yapamayacağı kadar sıcak ve boşlukları süslediği için şıklıkları, sıcaklıkları ve rahatlıkları için uygun tonlardır.

Tüm bunların yanı sıra kendileri gibi sıcak ya da soğuk, mavi ya da yeşil gibi başkalarıyla çok iyi kombinlenebilen, ilginç kombinasyonlar yaratan renklerdir. Dekorasyonda bej ile en iyi birleşen renkleri burada görebilirsiniz.

Greige

Gri boyalı oturma odası

Fotoğraf Tatlı Hikayeleri

Greige, gri ve bej karışımıdır. Son zamanlarda en belirgin iç mekanlarda yıldız olan çok popüler bir gölge.

Yarı gri olması, bu rengin avantajlarını getiriyor: zarif ve nötr. Ve yarı bej olması bejin faydalarını da beraberinde getiriyor. Bütün bunlar, greige’i parlak, zarif ve sıcak bir renk yapar. Bir oturma odasını boyamak için mükemmeldir.

Aynı şekilde pek çok diğeriyle de çok iyi kombine edilebilen bir renktir.

Gri

Gri boyalı oturma odası

Bir oturma odasını boyamak için en iyi renklerden biri de şüphesiz gridir. Her renkle fevkalade iyi bir şekilde birleşen ve çok çekici şemalar elde eden nötrlerin kralı. Her zaman uyumlu olan ve her alana mükemmel bir şekilde uyum sağlayan zarif ve sağlam bir gölge.

Ek olarak, elimizde çok sayıda gri ton ve ton olduğundan, taleplerimize en uygun olanı her zaman bulabiliriz. Koyu, orta veya soluk. Sarı, mavimsi veya kahverengi pigmentasyonlu. Antrasit gri, alüminyum veya dişbudak. Bulutlu, soğuk veya grafit. Son derece çok yönlü bir renk.

Fildişi

Kenay Home Salon ve Mobilya

Fildişi dediğimde, sarı pigmentasyona sahip tüm kırık beyazları veya çok çok soluk sarıları da kastediyorum.

Bu renk bej gibi, ama daha açık, bu yüzden daha parlak, ancak bejin tüm avantajlarına sahip, bu yüzden bu listede evet veya evet olmalıydı.

Bununla birlikte, çok rahat ve aydınlık alanlar, sıcak ve saran, ancak fazla renge düşmeden yaratabiliriz.

Doğal olarak, renk çemberinin sıcak kısmında bulunan sıcak bir renktir ve birleştirmesi ve eşleşmesi kolay bir renk olduğu için diğer birçok renkle kombine edilebilir.

Kahverengi

Bej ve pembe tonlarıyla kombine edilmiş kahverengi oturma odası

Fotoğrafçılık Mobilya

Diğer renkleri sevdiyseniz ama çok … gevşek göründüyse, onlara öyle demezseniz ve oturma odanız için mükemmel bir renk arıyorsanız, ancak biraz daha güçlü, kahverengi bir oturma odasını boyamak için en iyi renklerden biridir ve zaten, çok daha fazla varlıkla.

Kahverengiden bahsettiğimde, neredeyse tüm yelpazesini kastediyorum.

Toprak tonları ailesine ait sıcak bir tondur. Zarif ve sofistike, ölçülü ve dingin. Ağaçlara ve toprağa yansıyan bir renk olduğu için diğer birçok renkle iyi uyum sağlar ve doğa hislerini uyandırır.

Çikolata kahvesi gibi güçlü kahverengilere sahip bir oturma odası için ideal bir ton olmasına rağmen, alanı doyurabilecek yüksek bir varlığa sahip olduğu için ölçülü bir şekilde birleştirilmelidir. Burada kahverengiyle en iyi birleşen renkleri görebilirsiniz.

Verde

Yeşil boyalı bir oturma odası

Kuşkusuz, yeşil bu renkler listesinde yer almalıdır, çünkü kahverengi ve mavinin yanı sıra doğa ile ilişkilendirilen başka bir renktir. Umudun, yaşamın ve sağlığın, doğurganlığın ve iyi umudun rengidir.

Kromatik dairenin soğuk kısmında olduğu için taze ve dingin bir tondur ve onunla modern, çekici ve rahatlatıcı ortamlar yaratabiliriz; bir salon için olumlu özellikler.

Aynı zamanda araba yeşili gibi en agresif varyantlarında bile giderek daha moda hale gelen bir renktir.

Zeytin, fıstık, turkuaz, yaprak, nane ve hepimizin bildiği yeşilin diğer tonları gibi çoğu standart yeşil tonları bu özelliklere sahiptir ve hepsi bir oturma odasını boyamak için mükemmel renklerdir.

Ayrıca, diğer renklerle çok fazla zorluk çekmeden çok çeşitli kombinasyonlara izin veren çok yönlü bir gölgedir. Burada yeşile uyan renkleri görebilirsiniz.

mavi

Mavi ve bej boyalı bir oturma odası

Maisons du Monde mobilya ve fotoğrafçılık

Mavi ve yeşil görsel olarak farklıdır, ancak özellikleri açısından çok benzerler.

Taze, dinlendirici, her zaman moda, doğa ile özdeşleşmiş ve kullanabileceğimiz çok çeşitli renk tonlarında mevcut.

Aynı zamanda çok yönlü bir renktir, çünkü mavinin tonuna ve kombinasyonuna bağlı olarak, bir çocuk odası için eğlenceli bir ortamdan, klasik ve yetişkin bir oturma odası için sofistike ve zarif bir ortama kadar her türlü ortam elde edilir.

Burada dekorasyonda maviyle birleşen renkleri görebilirsiniz.

Rosa

Pembe boyalı oturma odası

Fotoğrafçılık @Silje Spilde

Anın en popüler renklerinden biri. Taze, cüretkar ve saran. Pembe, iyimserlik ve pozitifliğin, çekiciliğin ve nezaketin rengidir. Kendisiyle ilişkili olumsuz duyguları olmayan ve hakkında çok az kötü söylenebilecek bir renk.

Zarif kuvars pembesi gibi alt tonlarında parlak ve fuşya varyantlarında agresif ve güçlü, daha kişiliğe sahip ortamlar için pembe, bir oturma odasını boyamak için bir başka mükemmel renktir.

Kökleri kırmızıdır, bu nedenle sıcak bir renktir ve diğer birçok renkle mükemmel bir şekilde karışır, bu da onu çok yönlü kılar. Burada pembeyle eşleşen 12 rengi görebilirsiniz.

En saran çocuk ortamlarını veya en sofistike ve zarif odaları yaratmak için kullanılan bir renk. Bir oturma odasını boyarken sıkıcı klişeleri unutun ve pembeyi aklınızda bulundurun. Elbette beğendiğin sürece.

Kırmızı

Kırmızı ve beyaz boyalı oturma odası

Tutkunun rengi, motive edici, agresif ve büyük bir güçle. İyi bir kombinasyonla, en modern ve seçkin alanları yaratabilirsiniz. Bu yüzden bu listede var: Bu renk, uygun şekilde birleştirildiği sürece bir oturma odasını boyamak için mükemmeldir.

Ayrıca, diğerlerinden farklı olarak bu listede de yer almaktadır, çünkü bordo, İngiliz kırmızısı, granat veya Farsça gibi farklı tonları, kırmızının diğer birkaç tonunu adlandırmak için son derece zariftir ve yüzyıllardır oturma odalarını dekore etmek için kullanılmıştır. .

Bu renk ile modern ve şık bir oturma odası elde etmek çok kolay. Genç odalar için daha genç ve dinamik bir ortama ulaşmak çok kolay.

Bütün bunlar kırmızıyı çok yönlü bir renk haline getiriyor; daha önce de söylediğim gibi, iyi bir şekilde birleştirilirse, bir oturma odasını boyamak için mükemmel bir renk. Burada kırmızıyla birleşen 10 rengi görebilirsiniz.


Başta da söylediğim gibi, bir oturma odasını boyamak için her renk geçerlidir. İstisnasız. Ancak en iyi renklerden bahsederken, diğer faktörlerin yanı sıra parlaklık, duyumlar, olası kombinasyonlar ve olası ortamlar gibi özellikleri de hesaba katmalıyız ve az önce gördüğümüz bu on ton, tüm bu gereksinimleri dikkate değer şekilde karşılıyor.

Oturma odanızı boyamaktan hiç hoşlanmadıysanız, sizi bir oturma odasını iki renge boyamak için 45 fikir içeren bu diğer yazıyı veya bir oturma odasını boyamak için 40 renk kombinasyonuyla bu diğer makaleyi görmeye davet ediyorum.