Bir Oturma Odasını Daha Rahat ve Konforlu Hale Getirmenin 5 Yolu

 

Çoğu ev sahibi, oturma odasında ailesi ve arkadaşlarıyla sayısız saat geçiriyor,konfor koltuk takımı modelleri, konfor köşe koltuk takımı, konfor mobilya l koltuk, konfor tek kişilik yatak fiyatları, konfor yatak fiyat, sandalye, tekli koltuk, yatak Netflix izliyor, konuşuyor veya masa oyunları oynuyor. Evin içinde sıcaklık ve rahatlıkla eşanlamlı bir konumdur.

Bir Oturma Odasını Daha Rahat ve Konforlu Hale Getirmenin 5 Yolu
Bir Oturma Odasını Daha Rahat ve Konforlu Hale Getirmenin 5 Yolu

Bir oturma odası daha rahat olduğunda, hem sinirli hem de eğlenceli bir şekilde göze hitap edebilir.

Tüm bunlar, bir kişinin rahat ve rahat bir tarzda istifleme veya kıvrılma ihtiyacını karşılarken sağlanır.

Bir Oturma Odasını Daha Rahat ve Konforlu Hale Getirmenin 5 Yolu

Bir oturma odasının daha rahat ve daha rahat hissetmesine yardımcı olacak bazı ipuçları burada bulunabilir. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.


Ayrıca Oku:


  1. Uyumsuz Eşleşmeye İstekli Olun

Geçmişte görülen oturma odalarını düşünün. Hangi unsurlar mekanı sıcak ve rahat hissettirdi?

Tüm bu unsurların ortak noktalarından birinin tamamen kusurlu olma ihtimali çok yüksek. Aksesuarlar, mobilyalar, sanat – eklektik görünen, ancak yine de küratörlüğünü yapılan oturma odası alanları içeri girip dinlenmenin sorun olmadığı izlenimini veriyor.

Yetişkinler için geleneksel bir kanepeyi birkaç fasulye torbasıyla karıştırmayı düşünün. Bu, herkesin takdir edebileceği eğlenceli bir his katıyor.

  1. İşleri Daha Kişisel Hale Getirin

Bir odada çok sayıda küçük ayrıntıya sahip olmak tipik olarak büyük bir tasarıma gerek yokken, birkaç iyi yerleştirilmiş tchotchenin yaratılmaya çalışılan rahatlık hissini artırabileceği bazı durumlar vardır. Mekana manevi değeri olan birkaç öğe veya birkaç aile fotoğrafı yerleştirin.

Sadece çok fazla olmadığından emin ol. İçerdiği bir duvar kolajı veya masa grubu, herhangi bir oturma odasında biraz yürek sağlayabilir.

  1. Uzaya Doku Ekleme

Amaç bir rahatlık olduğunda, mekana tekstil eklemek şarttır. Hiç kimse kumaştan çok plastik gibi hissettiren bir kırlentle kucaklaşmak istemez.

Tekstili çeşitlendirmek iyi bir fikirdir. Rahat bir ekose battaniye, aşağı atma yastıkları ve pelüş alan halıları kullanmayı düşünün. Bu çeşitli malzemeler, mekana derinlik ve ilgi katıyor.

  1. Üstten Aydınlatma Alternatiflerini Düşünün

Sert gölgelerle birlikte tüm oda üzerinde steril benzeri bir yıkama oluşturabilen bazı tepe aydınlatma türleri vardır. Bir kişinin amacı oturma odasında daha davetkar bir atmosfer yaratmaksa, vurgulu aydınlatma kullanmanın faydalarını küçümsememelidir.

Bazı popüler seçenekler arasında zemin lambaları veya gömme aydınlatma bulunur. Dikkate alınması gereken birkaç farklı şey var, bu yüzden hepsini dikkate aldığınızdan emin olun.

  1. Zengin Tonları Kullanın

Oturma odasına biraz daha fazla sıcaklık katmanın en hızlı ve en etkili yollarından biri, ekstra doygun renk patlamaları kullanmaktır. Odanın büyüklüğüne ve mevcut doğal ışığın miktarına bağlı olarak, duvarları pek çok insanın sevdiği sıcak kızılcık kırmızısına boyamak iyi bir fikir olmayabilir.

Ancak aksesuarlarda bu renk kullanılabilir. Ayrıca, kahverengiler, portakallar ve altınlar dahil olmak üzere kırmızıya bazı alternatifler düşünün.

Rahat ve Sıcak Bir Alan Yaratmak

Buradaki ipuçları ve bilgilerle, bir kişi inanılmaz derecede rahat ve sıcak bir oturma odası yaratabilir. İstenen sonuçların elde edilmesini sağlamak için buradaki ipuçlarını aklınızda bulundurmanız iyi bir fikirdir.

konfor koltuk takımı modelleri, konfor köşe koltuk takımı, konfor mobilya l koltuk, konfor tek kişilik yatak fiyatları, konfor yatak fiyat, sandalye, tekli koltuk, yatak

Bir cevap yazın