Bir Yatak Odası Gri Nasıl Boyanır

Yatak odaları düşündüğümüzde, dinlenmek, kendisiyle (ve / veya başka biriyle) bağlantı kurmak ve dinlenmek için tasarlanmış huzurlu, samimi ve kapalı alanlar hayal ederiz. Kitap okumak veya hobi yapmak gibi iş veya boş zaman etkinlikleri için işlevsel köşeler ve mobilyalar da içerebilirler. Gerçek şu ki, bunlar kişiliğimizle, dinamiklerimizle ve bireysel ihtiyaçlarımızla yakından bağlantılı alanlar. Dolu olmalı ve tarzımıza bağlı kalmalılar.

Bununla birlikte, dekoratif anlamda, bu tür bir mekanın pragmatik işleviyle ilişkili olarak stil teması oldukça göreceli bir şey haline gelebilir. Bir şey zevklerimiz olabilir ve diğeri de belirli bir nesnenin ve rengin neden olabileceği şey olabilir, en azından iç tasarım açısından.

“Objektif” olmaya çalışırsak, renk psikolojisine göre, her rengin alıcıda belirli bir his veya duygu üretebildiğini söyleyebiliriz, ancak bu kırılmaz bir görev olarak anlaşılmamalıdır. Ancak, odamızı dekore etme şeklimiz, boyayı ve rengini bu uygulamaya dahil etme şeklimiz, yarattığı ruh halini veya “var olma” biçimini etkileyebilir.

Belki de yatak odamızı boyamak için sadece beyaz rengi hayal etmiştik. Veya riske girmeyi seversek, belki turuncu, kırmızı veya sarı gibi parlak renkleri tercih ederiz. Ama kesinlikle şimdiye kadar düşünmediğimiz (veya en azından başlangıçta) bir renk var: gri.

Gri bir yatak odasının nasıl boyanacağına ilişkin görsel sonucu

GRİ RENGİN ÖZELLİKLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Gri, nötr bir renk olarak karakterize edilir. Siyah ile beyazın karışımından elde edilen tonlar içerisinde (pigment seviyesinde) bulunur. Metaforik olarak kararlı ve pürüzsüz olarak işaret edebileceğimiz ciddi, ölçülü, sakin bir renk. Ve bu, bir mekanın atmosferine ve tarzına çok fazla zariflik, zarafet ve olgunluk katabilir.

Başından beri fazla çekingen ve basit bir renk olabilir. Karanlık bile olsa, alanı etkileyebilecek bir mağara, üzüntü veya çok fazla huzur hissi için endişelenmek. Kuşkusuz kültürel olarak konuşursak, keder ve melankoli gibi duygularla ilişkilendirebileceğimiz bir renktir. Ama tasarım ve resimden bahsettiğimizde daha görsel bir seviyeden bahsediyoruz. Bir mekanın güzel, hoş veya çekici (ya da değil) olarak görülmesi açısından yaratabileceği estetik etkiye. Ve nihayetinde gri, bunu yapma eğiliminde olan bir renktir. Diğer renklerle, her türlü mobilya ve dekorasyon aksesuarlarıyla kolayca birleştirildiğinde, narin ama heybetli, güçlü ve çok yönlü bir renk haline gelir.

GRİ DUVARLARIMI ODAMDA NASIL BİRLEŞTİRİRİM

Bu anlamda renkler, aksesuarlar veya mobilya seviyesinde konuşabiliriz. Bu faktörlerin veya unsurların her biri, odadaki belirli bir gri etkisini vurgulamaya veya üst üste binmeye yardımcı olacaktır. İşte bazı fikirler:

  • Parlak renkli kıvılcımlarla birleştirin

Kırmızı, sarı, koyu mavi veya gök mavisi, elma yeşili, fuşya gibi renkler; Tamamen gri duvarlı bir oda olması durumunda ortamın havasını uyandıracak bir dokunuş verecek veya yatak odamızı bu şekilde boyamayı tercih edersek monokromdan endişe duyduğumuz renklerin tümü. “Deli gibi” çok sayıda farklı renkli nesneyi abartmanız veya bir araya getirmeniz gerekmez, bunun yerine alanı belirli parçalarla boyamaya devam edin: bir yastık, bir halı, bir lamba başlığı, bir çarşaf, perdeler, bir komodin veya masa. Sade, zarif ve zarif.

Gri bir yatak odasının nasıl boyanacağına ilişkin görsel sonucu

Yine: yatak odanızın çok karanlık olacağından endişeleniyorsanız, üç seçeneği gözden geçirmeniz gerekecektir: a. Dışarıdan doğal ışık alan bir girişiniz varsa, b. Kapalı yapay ışık miktarı. c. Griye eşlik eden diğer açık renklerin birleşimi. İlki durumunda, güneş ışığı girişi yeterince cömertse, sorun çözülecektir, dış güneş ışığı “uyanmak” ve boşlukları temizlemek için yanılmazdır. İkincisi durumunda, her şey sahip olmayı tercih ettiğiniz hisse ve sahip olduğunuz ışık cihazlarının sayısına bağlıdır: eğer ışık sarıysa daha fazla sıcaklık üretecek, ancak muhtemelen daha büyük bir muhafaza duygusu yaratacaktır, bu nedenle tercihen ışığı tercih edin beyaz. Aynı şekilde, her zamanki üst orta lambaya ek olarak, lambaları ve hatta zemindeki gömme ışıkları da seçebilirsiniz. Üçüncü ve son seçenekle ilgili olarak, bir alanı renkle aydınlatmanın en iyi yolu, açık olanları tercih etmektir: beyaz, bej ve açık renkler, genellikle bu etkiye hemen ulaşırlar.

  • Diğer soğuk renklerle birleştirin

“Ne? Daha soğuk renkler mi? Gri artık yeterli değil mi? ” Haklısın. Açık gri tonlu duvarları başka bir mavi, daha koyu gri ton veya sadece beyazla birleştirmek, son derece zarif ve modern olabilir ve bu da oldukça yetişkin bir odayla sonuçlanabilir. Soğuktan korkmayın, aksesuarlar veya ışıkla bir dokunuş ekleyerek fazlalıklar çözülebilir.

NASIL TEMİZ VE İYİ DURUMDA TUTULUR

Kaçınılmaz olarak duvarlar kirlenir. Odalar, günlük kullanım örnekleri olmakla birlikte, istedikleri gibi kirlenmeleri gerekmediği düşünülebilir. Şimdi onları temiz ve yeni görünmelerini sağlamak, lekelerin veya herhangi bir kirin hala çok belirgin olduğu gri gibi renklerle daha zor olabilir.

Çözmek için yıkanabilir tip boyaları tercih edebilirsiniz, bu da zamanı geldiğinde nemli bir süngerle veya biraz sabunla bezle silme ve duvardan yeni gibi çıkma imkanı sağlayacaktır. Ya da onları kirletebilecek dinamiklerle temasa daha yatkın duvarları daha güçlü bir renge boyayabilir ve daha sağduyulu olanları griye (örneğin, yatağın başının duvarını) boyayabilirsiniz.

Gri çok yönlü bir renktir, herhangi bir öngörülemeyen olay durumunda onu başka bir renkle kolayca değiştirebilirsiniz veya onu başka bir boya geçişiyle güçlendirmek için yeterli zamanınız olur ve bu da odalar hızlı bir şekilde kirlenme eğiliminde değildir.

Bu yüzden yatak odalarını griye boyamak için ipuçlarımızla bitiriyoruz. Umarız sizin için faydalı olmuştur, içeriğimizi takip etmeyi bırakmayın. Bizi okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Önerilen Makaleler: