Bir yatak odasını boyamak için en kötü üç renk


Bir yatak odasını boyamak ve dekore etmek söz konusu olduğunda, seçmemiz gereken renk ile ilgili en önemli özelliklerden biri, aradığımız atmosferi yaratmanın ve basacağımız dekoratif stili desteklemenin yanı sıra yatak odasına uygun bir renk olmasıdır. Yani, rahatlatıcı bir renk veya en azından uyarıcı değil. Bu ideal olmalıdır, çünkü bir yatak odasında dinlenmek için tasarlanan ve renk, ruh halimizi büyük ölçüde etkiler.

Bu nedenle bir yatak odasında uygulanmaması gereken renkler vardır. Doğal olarak son söz sizde ve yatak odasını boyamamak için aşağıda göreceğimiz renklerden herhangi birini beğendiyseniz, istediğinizi yapabilirsiniz. Yine de, size en kötü üç yatak odası boya rengini ve bunları neden kullanmamanız gerektiğini göstermeme izin verin.

Sarı

Bir yatak odasını boyamak için en kötü renkler

Şu ana kadar sarının en heyecan verici renklerden biri olduğunu sanmıyorum. Parlak, enerjik ve agresif bir renk; rahatlama kavramına uymayan nitelikler, sence de öyle değil mi? Enerjisi nedeniyle dingin bir atmosfer elde etmenin zor olduğu bir renktir. Bu nedenle yatak odanızın sessiz bir alan olması çok zor olacaktır.

Ancak sarıyı seviyorsanız, bej veya soluk sarı gibi daha düşük tonlar mükemmel çalışır. Standart veya parlak sarıların aksine, daha yumuşak tonlar, sakin, sıcak ve davetkar bir ortam yaratmak için çok uygundur. Bir yatak odası için mükemmel bir ortam.

Nitekim Travelodge tarafından yapılan bir araştırma, ilk renk olan maviden sonra daha iyi duracak ikinci rengin sarı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Ancak düşük tonlarda sarı.

Kırmızı

Bir yatak odasını boyamak için en kötü renkler

Foto ML İç Tasarım

Temelde aynı şey kırmızı için de söylenebilir. Çok fazla enerjiye sahip agresif bir renk ve aranan şeyin huzur olduğu alanlara sığmayan güçlü. Ek olarak, kırmızı renk aciliyet ve güçlü duyguları ifade eder. Ve bu rahatlamaya gittiğimizde istemediğimiz bir şey.

Mor

Bir yatak odasını boyamak için en kötü renkler

Fotoğraf shutterstock

Morun çok uyarıcı bir renk olduğu kanıtlanmıştır. Bir yatak odasını boyamak için yatıştırıcı renkler olan leylak, lavanta veya leylak rengi gibi daha sakin tonlardan bahsetmiyorum.

Pantone, Ultra Violet’e göre bu yılki gibi standart mor veya en güçlü menekşeler, uyumamıza yardımcı olmayan çok uyarıcı renklerdir.

Ayrıca, yukarıda bahsedilen çalışmaya göre, incelenen tüm renkler arasında en kötü uyku rengi menekşe olarak bulunmuştur.

Ve bu tonlar bir yatak odasını boyamak için en kötü renklerse, daha fazla ışığı yansıttıkları ve elbette görsel olarak daha agresif oldukları için parlak yüzeylerde daha da kötüdürler. Ama en azından bunlardan herhangi biriyle boyamaya karar verirseniz, ölçülü olmasına izin verin.

Bu renkler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yatak odanızda hiç uyguladınız mı? Yorumlarda seni okudum.

Bknz: Yatak Odası Boyamak İçin 17 Sıcak Renk