Bir yatak odasını koyu renklerle boyamak ve doğru yapmak için 20 fikir


Kolektif hayal gücünde, koyu renkler Karmaşık ve risklidirler, onlardan kaçmanız gerekir, özellikle de yatak odası boyamak bu hakkında.

Gerçeklerden daha fazla bir şey olamaz. Her bir renk, taşıdığı tonun değeri ne olursa olsun, ister yüksek ister düşük, yani ister açık ister koyu renk, doğası gereği kendi yeteneklerini ve çağrışımlarını taşır; ve ister aydınlık ister karanlık olsun, herhangi bir ortamda çalışmasını sağlamak için her rengin bu karakteristik özellikleridir.

Ve oldukça netleştiğini düşünmeme rağmen, bunları görsek iyi olur Bir yatak odasını koyu renklerle boyamak için 20 fikir, bu tonların neden işe yaradığını görmek için ve yatak odamızı koyu renklerle nasıl boyayabiliriz.

Fotoğraf The Desi Wonder Woman

Bunda yatak odası koyu koyu yeşile boyanmış, doğal ışığı aldığı rengin nüanslarını net bir şekilde anlayabilir ve daha parlak hale getirebiliriz.

Gerçekten koyu bir ton olmasına rağmen, ışığı aldığında çok minnettar bir renk, ışık almadığında ise donuk bir renktir, bu da onu gece dinlenmek için mükemmel kılan, olabildiğince fazla ışığı absorbe etmesini sağlar.

Ayrıca, beyaz kumaşların kombinasyonu, tabii ki büyük doğal ışık kaynağıyla birlikte yatak odası aydınlatmasını yükseltir.

Karanlık duvar kağıdına sahip bir yatak odası

Interiorismo Dekor Yardımı

Doğru, boya değil duvar kağıdı ama çok koyu ve dokulu. Ama öyle olsa bile, yatak odası çok zarif.

Elbette aldığı bol miktarda doğal ışık ve açık ve sarımsı tonlardaki yatak tekstilleri her şeyin yürümesini sağlıyor.

Burada karanlık alanları boyamak için bazı parlak renkler görebilirsiniz.

Hadi devam et.

Koyu tonlarda boyanmış yatak odası

Tasarım ve fotoğrafçılık DecorChick

Burada bir yatak odasının koyu renklerle nasıl boyanacağına dair güzel bir örnek daha var.

Koyu mavi renkte boyanmış nispeten küçük bir oda ancak açık tonlardaki yatak takımları, beyaz ve daha fazla ışığı yansıtan altın vurgularla birleştirilmesi sayesinde güzel, iyi aydınlatılmış ve boyanmış bir yatak odası. koyu tonlarda.

Siyah beyaza boyanmış bir yatak odası

Fotografía Cynthia Harper de Cynthia Harper Living

Siyaha boyanmış başka bir yatak odası, bolca aldığı doğal ışık sayesinde duvarlarda beyaz tonlarla birleştiğinden zarif ve modern görünüyor.

Bu yatak odasına koyu bir ton eklemenin kesin bir yolubeyaz veya açık tonlarla birleştirerek.

Koyu tonlarda boyanmış bir yatak odası: Siyah

Tasarım ve Fotoğraf Swoon Layık

Burada tüm yatak odası duvarlarının nasıl zarif siyaha boyandığını görüyoruz. Ancak doğal ışık, altın vurgular, beyaz nevresimler, sarı vurgular ve bitki lifleri dengeli, şık bir yatak odası oluşturur.

Koyu renklerle boyanmış yatak odası

IKEA Fotoğrafçılık

Mükemmel bir stile sahip bu diğer yatak odası, başka türlü nasıl olabilir, IKEA kataloğu için tasarlandığından, duvarların yanı sıra siyah renkte başka birçok unsura sahiptir. Riskli ama aldığı ışık, beğeni toplayan az sayıdaki beyaz tekstili ve bitkilerin yeşili sayesinde güzel bir notla geçer.

Koyu renklerde boyanmış yatak odası

Tasarım ve fotoğraf Rhiannon Lawson

Siyaha boyanmış, beyaz ve farklı dokularda ışık ve çok miktarda tekstilin siyahın çok şık ve uygun görünmesini sağladığı bir başka yatak odası.

Koyu renklerle boyanmış yatak odası

Fotoğraf Sf Girl by Bay

Koyu grimsi mavi tonda boyanmış bu modern yatak odasında anahtar, aynı zamanda doğal ışık ve yatak tekstili ile duvarların geri kalanının boyandığı beyazın yanı sıra ahşabın sıcaklığını da unutmadan. zemini çizer.

Koyu renklerle boyanmış bir yatak odası

Linda Wallgreen tarafından tasarım ve fotoğraf

Lacivert boyanmış bu yatak odasında klasik bir renk kombinasyonu, lacivert bir kombinasyon, gözün zaten alıştığı bir şey görüyoruz ve bu yüzden bu kadar iyi tepki veriyor ve tabii ki yatak odası doğru bir tasarıma sahip. ile onu daha parlak yapan büyük miktarda beyaz, zemini kaplayan büyük bir halı ve tekstil ve aksesuarlarda pembe renklerin sıcak tonlarıyla.

Tasarım ve Fotoğrafçılık Little House of Four

Şimdi bir koyu gri ile boyanmış yatak odası.

Siyahın bir çeşidi, ancak daha fazla aydınlatmalı, belki de birleştirmesi daha kolay bir şey.

Bu satırların yukarısında gördüğümüz gibi yapılırsa her zaman etkili olacaktır. Ve çok zarif.

Koyu renklerle boyanmış yatak odası

Tasarım ve Fotoğraf Swoon Layık

Beyaz yatağın, doğal ışığın ve tablo ve zarif mobilyalar gibi güzel aksesuarların ideal zemin olarak siyahı karşılayan mükemmel bir set oluşturduğu bir başka siyah yatak odası.

Maisons du Monde'da siyaha boyanmış bir yatak odası

Fotografía Dünya Evleri

Bu diğer tasarım çalışmasında ve Maisons du Monde kataloğunda, mekanın tüm siyah duvarlara, büyük doğal ışık kaynağına, yatağın beyaz kumaşlarına ve açık tonlardaki ahşaba nasıl sahip olduğunu görüyoruz. Şimdiye kadar gördüğümüz diğer örneklerde olduğu gibi parlak.

Koyu renklerle boyanmış bir yatak odası

Fotografía Firs Home, Claire tarafından

Bu yatak odası, yatak tekstili gri ve beyaz olan güzel bir koyu maviye boyanmıştı, duvarların geri kalanında göründüğü yumuşak toprak tonu olmasaydı çok soğuk olurdu.

Koyu gri boyalı yatak odası

Tasarım ve fotoğraf Mid Century Bayan

Tamamen koyu gri, şimdiye kadar görmediğimiz bir renk. Anahtar, kendiniz için hayal edebileceğiniz ve görebileceğiniz gibi, aydınlatma, tekstiller ve yatak odası atmosferini yükselten güçlü sarıdır.

Koyu yeşil boyanmış bir yatak odası

Fotoğraf Tatlı Canavar Blog

Burada koyu yeşil tonda boyanmış oldukça küçük bir yatak odası görüyoruz ve yine, beyaz yatak takımı ve yerdeki ahşap ve o koyu yeşili yapan iyi doğal ışıklandırma. mükemmel ve zarif olun.

Koyu mavi boyalı bir yatak odası

Photography Happy Interior Blog

Gördüğümüz gibi, koyu renklerin alanları küçülttüğü ve yatak odaları vb. İçin iyi olmadığı anlaşılıyor, değil mi?

Aslında evet, dikkatli olmalısın. Ancak, üst kattaki yatak odasının yanı sıra birbiriyle harmanlanırlarsa, tek bir vurgulu duvara koyu mavi koyarlarsa ve alan parlaksa, bir yatak odasını boyamak için koyu renkler kullanmakta sorun yoktur.

Derin koyu maviye boyanmış bir yatak odası

Tasarım ve fotoğrafçılık The Nesting Game

Ayrıca şık ve zarif bir yatak odası arıyorsanız, bu satırlarda yukarıdaki yatak odası gibi yoğun koyu maviden daha iyi bir renk boyayamayacağım. Son derece zarif bir renk, sence de öyle değil mi?

Koyu tonlarda boyanmış bir yatak odası: Siyah

IKEA Fotoğrafçılık

Son olarak, siyah beyaza boyanmış bu diğer yatak odasını da bir arduvaz siyah tonunun kullanıldığı ve duvara da yazılmış olan IKEA’dan görüyoruz. Her zaman başarılı bir kombinasyondur, ancak çok soğuk veya uzak olmaması için yatak odasında gördüğümüz gibi doku eklemek için tekstiller kullanmalı ve her zaman zarif bir renk paleti ile uyumlu ve rahat bir alan yaratmalıyız.

Daha fazlasını istemekten vazgeçtiyseniz, odalar için bu 100 rengi görmenizi tavsiye ederim ve sessiz bir yatak odası arıyorsanız, burada bir yatak odası boyamak için en rahatlatıcı 22 rengi görebilirsiniz.

Bir yatak odası boyamak için en rahatlatıcı 22 rengi görün