Bir Yatak Odasını Turuncu Boyama Fikirleri


Turuncu renk çok canlı, çok neşeli, genç bir renktir, her şeye rağmen çok fazla enerjiye sahiptir, her alanda mükemmel şekilde uygulanabilecek çok güzel bir renktir, ancak neye karar verirken biraz dikkatli olmalıyız. Bu rengin fazlalığının veya aynı alanda başka bir renkle yanlış bir kombinasyonun çok güçlü, ağır ve açıkça uygunsuz bir atmosfer yaratabileceğini hatırlayarak, özellikle bu alan bir oda veya yatak odası ise.

Yatak odalarımız her zaman daha pastel, krem ​​veya beyaz renklere sahip olma eğilimindedir, huzurumuzu büyük ölçüde teşvik ettiğine inanılır, ancak yeni tonları denemeye ancak doğru bir şekilde girebiliriz ve ayrıca her gün dinlenmek için çok ihtiyacımız olan sakin, uyumlu ortamı yaratabiliriz. Bu nedenle, bu vesileyle, yatak odanızı bu güzel renkle boyayabilmeniz ve çok şık, tarzı, kişiliği ve her şeyden önce sakin görünmesi için sizlerle birkaç fikir paylaşacağım.

ÇAĞDAŞ DOKUNUŞLU YATAK ODASI

Başta da vurguladığım gibi, bu ton, bir yatak odası için özellikle büyük ölçeklerde veya oranlarda çok yaygın veya şiddetle tavsiye edilen bir renk değildir. Bu renk, huzur, rahatlama ve huzurun tam tersidir. Ancak onunla bir odayı dekore etmek, güzel ve orijinal görünmesini sağlamak imkansız değil ki önemli olan budur.

Size gösterdiğim bu teklifte çağdaş bir yatak odası görebiliyoruz, duvarları neredeyse tamamen boyanmış ve tonu çok parlak, canlı bir turuncudur, hatta agresif göründüğü söylenebilir ama buna rağmen sonuç görüyoruz, gerçekten güzel. Ek olarak, mükemmel uyan doku, kilim, yastık, minder, lamba ve renk karışımı var, onları görmek bize sadece birbirleriyle mükemmel oynadıkları hissini veriyor, çok kişiliğe sahip çok rahat bir atmosfer elde etmek ve aynı zamanda renklere ulaşmak için. portakal yumuşatılır, bu yüzden oldukça etkili olurlar, ancak mükemmel bir sonuç için.

Yatak odasını turuncuya boyamak için 1024 fikir 48713 0 1

GÖSTEREN ŞIK GÖLGELER

Size sunduğum bir başka seçenek de kahverengiye daha fazla eğilimli bir turuncu tonu seçmektir. Bu renk, dinginliği, huzuru, zarafeti büyük ölçüde teşvik eder ve turuncu rengi karakterize eden patlayıcılığı büyük ölçüde yumuşatır.

O zaman süreç sadece renk seçimiyle bitmiyor, tabii buna koyu renk mobilya ve gri tonlu tekstiller eklemelisiniz, ortama çok başarılı ve güzel bir ortam çıkacak. Bu kombinasyona ek olarak bir renk daha ekleyebilirsiniz: beyaz, bu renk turuncuyla çok iyi birleşiyor ve yatak odanızda üçüncü renk olmak sizin sorumluluğunuzsa mükemmel olacak çünkü diğer iki renk arasında aracı olacak ve bu denge mükemmel olacak.

Yatak odasını turuncuya boyamak için 1024 fikir 48713 0 2

TAMAMEN TURUNCU ODA

Bu seçenekte, neredeyse tamamen turuncuya boyanmış bir oda göreceksiniz ve bu kombinasyon için mükemmel bir arkadaştır, kapılarda bulunur. Bu tona sahip bir odada en çok tavsiye edilen şey, beyaz rengin hiçbir zaman eksik olmamasıdır, ideal olacaktır, ancak bu tonu yumuşatmak istemekten değil, ancak eşlik edildiğinde iyi bir kontrast oluşturdukları ve sonuç inanılmaz olduğu için ferah ve modern bir oda.

Bu yatak odasının aksesuarları ile ilgili olarak, seçilen tonun beyaz olması ve koyu ahşap tonundaki mobilyaların, oda ve turuncu tondaki duvarlarla ve son olarak da oda ile mükemmel bir şekilde birleşmesi mükemmeldir. Elbette kendinize soruyorsunuz, bitkiler ne olacak, portakal ile birleşirler, her zaman küçük dozlarda dikkatli olun.

Yatak odasını turuncuya boyamak için 1024 fikir 48713 0 3

ALT YAZILARI KAYBETMEDEN

Belki de bu çeşitliliği gördükten sonra portakal kullanımı aşırı görünmeye devam edecek, muhtemelen incelik tarzınıza uyan şeydir ve aşağıdaki fotoğrafta da gösterdiğim gibi onu sadece küçük dozlarda eklemek istiyorsunuz.

Ana duvar ve yatağın başındaki turuncu tonlu duvar. ama bu ton, iyi görürsek, ahşabın doğal olarak sahip olduğu ton olan koyu kahverengiyle mükemmel bir şekilde birleşen çok enerjisiz bir tondur.

Yatak odasında turuncu renk yok gibi görünüyor, ancak ana renk bu, bu sadece bu rengin sahip olduğu gücün bir örneği.

Yatak odasını turuncuya boyamak için 1024 fikir 48713 0 4

Sonuç olarak, turuncu tonunun gerçekten çok etkileyici, güçlü bir renk olduğunu ve çok fazla enerjiye sahip olduğunu doğrulayabiliriz, ancak onu tamamlayan renklerle nasıl iyi oynayacağınızı biliyorsanız, aynı zamanda güzel ve fazla endişe duymadan harika süslemeler elde edebilirsiniz. İdeal tavsiye, beyazın her zaman bu renkle el ele gitmesidir, çünkü birlikte iyi bir dekorasyon ekibi oluştururlar, şüphesiz birlikte harika ortamlar elde edebilirler ve çok sessiz rahat alanlar yaratabilirler, bu yerlerde gerçekten ihtiyaç duyulan şey samimi.

Ayrıca kilimler, dokular, minderlerle oynamayı bırakmayın, çünkü bu aksesuarlar dekorasyonunuza son dokunuşu verecektir.

Aşağıdaki makaleleri okumalısınız: