Bir yatak odasını turuncuya boyamak için 9 iyi fikir


Turuncu çok hoş bir renktir. Asitli, mutlu, genç, çok enerjili … Ama uygularken çok dikkatli olmalısın.

Bu rengin fazlalığı veya aynı alanda uygulanan renklerden bir başkasıyla kötü bir kombinasyon, çok güçlü, aşırı yüklenmiş veya uygun olmayan ve hatta söz konusu olduğunda daha az bir atmosfer yaratabilir. bir odayı turuncu boya.

Bizden yatak odasını turuncuya boyamamız için tavsiye isteyen bir okuyucu olan Graciela için özellikle hazırladığımız makale bu olduğundan.

Öyleyse bunları görelim Bir yatak odasını turuncuya boyamak için 9 iyi fikir.

Turuncu boyalı yatak odası

Photography Apartment Therapy

Başlangıçta portakalın büyük dozlarda yatak odası için pek uygun bir renk olmadığı söylenmelidir, çünkü odada aradığımız şey dinlenmek ve rahatlamak, uyuyabilmek için dinginlik ve huzur ise, turuncu renk davet eder. tam tersi.

Yine de, bu çizgilerin yukarısındaki görüntüde gördüğümüz gibi, duvarları neredeyse tamamen canlı bir turuncuya boyanmış çağdaş bir yatak odasını takdir ettiğimiz odamızın güzel ve özgün bir dekorasyonunu elde edemememiz için elimizden geleni yapmıyor. güçlü ve agresif ve sonuç güzel bir yatak odası.

Her ne kadar yatak ve komodinlerin nihai sonuçla çok ilgisi olsa da, ahşap zemin ve toprak tonlu duvar kuşkusuz güçlü turuncuyu etkisiz hale getiren ve yumuşatan iki noktadır.

Hadi devam et.

Turuncu boyalı yatak odası

Pinterest’te görüldü

Bir yatak odasına turuncu eklemenin bir başka yolu da kahverengiye doğru eğilen bir turuncu tonu seçmektir, çünkü ikincisi turuncu rengi çok parçalayan ve yumuşatan sakin, sakin ve zarif bir renktir.

Ayrıca bu rengi koyu renkli mobilyalar ve gri tekstiller ile birleştirirsek yukarıdaki görselde olduğu gibi sonuç başarılı bir ortamdır.

Elbette beyaz, turuncuyla her zaman çok iyi gider. Yatak odasını boyamak için iki renk seçtiyseniz, biri turuncu diğeri her neyse, üçüncüsü beyaz yapmaya çalışın, iki renk arasında başarılı bir şekilde aracılık yapacaktır.

Turuncu boyalı yatak odası

Kendi Tarzımda Fotografía

Neredeyse tamamen turuncuya boyanmış başka bir oda ve görebileceğimiz gibi, bu durumda kapıların üzerindeki beyaz, diğer kahramandır. Turuncu bir odada beyaz eksik olamaz, turuncuyu yumuşatmak istemekten değil, ikisi arasındaki kontrast bir sonuçtur… taze, güncel.

yatak odası-oda-turuncu-3

Koyu ahşap zeminli aksesuar ve mobilyalarda duvarlarda turuncu ve beyaz. Turuncu bir yatak odasını dekore etmek için başka bir başarılı kombinasyon. bitkilerDikkat edilmesi gereken başka bir ayrıntı, küçük dozlarda neredeyse her zaman portakal ile iyi birleşiyorlar. (fotoğraf: pinterest)

Turuncu boyalı yatak odası

Pinterest’te görüldü

Gördüğümüz gibi turuncu bir yatak odası için çok çarpıcı bir renktir ve eğer aşırı bulmuşsanız, önceki resimlere bakarak biraz daha incelikli olup küçük dozlarda eklemeyi tercih edebilirsiniz. Bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz yatak odası gibi.

Yatağın baş tarafındaki ana duvarı turuncuya boyanmıştır. Ancak, fazla enerjisiz ve ahşabın doğal koyu kahverengiyle çok iyi bir şekilde birleşen, biraz yumuşatılmış bir portakaldır.

Yine de yatak odasında neredeyse hiç turuncu renk olmamasına rağmen, ana renk gibi görünüyor. Turuncu rengin kuvvetinin bir örneği.

Turuncu boyalı yatak odası

Fotografía Anne ve Karı

Portakalı seviyorsanız tavana kadar boyayabilirsiniz. Uzakta tavsiye edeceğim ilk seçenek değil çünkü dediğim gibi agresif ve güçlü bir renk ama bol miktarda doğal aydınlatmaya sahipseniz yatak odası ferah ve yüksek tavanlarınız varsa işe yarayabilir.

Turuncu ve beyaza boyanmış bir yatak odası

Fotoğrafçılık Antonia Renteria

Ama tekrar ediyorum, net olmadıysa, onu beyazla birleştirirseniz, çok, çok daha iyi.

Turuncu o kadar güçlüdür ki, beyazla, bol miktarda beyazla birleştirilse bile, yine de turuncu bir odanız olacaktır.

Risk almak istemiyorsanız, bu, bir yatak odasını turuncuya boyamak ve doğru yapmak için en etkili çözümdür.

Turuncu boyalı yatak odası

Pinterest’te görüldü

Ancak sevdiğiniz şey turuncu ise, olası sonuçlarına rağmen, tavanda olsa bile yukarıdaki resimde olduğu gibi beyazla ekleyin.

Doğal olarak, bir yatak odasına turuncu renk eklemenin başka yolları da var, ancak bu örnekler çok başarılı göründü ve umarız Graciela, size ve yatak odasını turuncuya boyamak için fikir arayan diğerlerine ilham vermişlerdir. sizinkini şıklıkla ve hepsinden önemlisi başarıyla dekore etmek.

Şimdi tavsiye ettiğim şey, turuncuyla birleşen renkleri bilmeniz.