Bir yüzme havuz yapımı

Bir duvar havuzunu (beton, beton veya sıva) boyamak hiç karmaşık olmasa da, boyanın dayanıklı olması ve tüm özelliklerini yıl boyunca koruması için bazı faktörleri hesaba katmalıyız.havuz yapimi , tuğla ile havuz yapımı , toprak havuz yapımı , basit havuz yapımı , kolay havuz yapımı , el yapımı havuz , küçük havuz yapımı , yapi havuz , naylon havuz yapımı , topraktan havuz yapımı , briketten havuz yapımı , terasa havuz yapımı , evde kolay havuz yapımı , süs şelale yapımı , doğal süs havuzu yapımı , mini havuz yapımı , küçük süs havuzu yapımı , en kolay havuz yapımı , havuz yapmak için gerekenler , mini süs havuzu yapımı , havuz yapılışı , şelale havuz yapımı , ev tipi süs havuzu , evde havuz yapımı kolay , evde küçük havuz yapımı,

Yeni havuzlarda yüzey hazırlığı

Havuz yeni ise ilk kat boyadan birkaç ay önce inşaatının tamamlanmasından birkaç ay önce beklenmelidir, çünkü ortaya çıkan nem ve güherçile malzemenin katmanlarına zararlıdır.

Bu kürlenme süresinden sonra, yapıdaki kirleri ve tanecikleri temizlemek için zımparalanmalı veya çelik bir fırça ile gözden geçirilmeli, suyla seyreltilmiş salfuman ile 1 x 9 oranında veya 1 x 4 oranında seyreltilmiş muriatik asitle durulanmalıdır. su parçaları. Bol saf su ile duruladıktan ve tamamen kurumasını bekledikten sonra 24-48 saat boyamaya devam edin.

Havuzlarda önceki ellerle yüzey hazırlığı

Duvarlarında toprak yosunu ve yosun kalıntıları varsa, her 9 su için bir kısmı olmak üzere çamaşır suyu veya seyreltilmiş çamaşır suyu ile temizlenmelidir. Su seviyesinin yüksekliğine veya şamandıra seviyesine ve köşelere daha fazla dikkat edin. Bir spatula ve zımpara kağıdı ile gevşek boya parçacıklarını veya katmanlarını çıkarın, yeni bir lavabo ile aynı oranlarda suyla seyreltilmiş asitle durulayın. Bol saf su ile duruladıktan sonra boyayı uygulamaya başlamak için bir veya iki gün tamamen kuruyana kadar kurumaya bırakmalısınız.

Çatlaklar veya çatlaklar, dalgıç elastomerik macun veya benzer özelliklere sahip bazı malzemelerle kapatılabilir. Herhangi bir tür fon veya sabitleyicinin kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez ve ayrıca uygulanan boya bir öncekiyle uyumlu, tercihen aynı özelliklere sahip olmalıdır.

Boyama zamanı

Uygulanacak boyalar plastik veya klor kauçuk olabilir, çok iyi yapışma ve su geçirmezlik özelliğine sahip boyalar koruyan, yeni hayat ve renk verir. Uygulanması için ihtiyaç duyacağınız aletler sadece bir bilye ve bir merdanedir.

havuz yapimi , tuğla ile havuz yapımı , toprak havuz yapımı , basit havuz yapımı , kolay havuz yapımı , el yapımı havuz , küçük havuz yapımı , yapi havuz , naylon havuz yapımı , topraktan havuz yapımı , briketten havuz yapımı , terasa havuz yapımı , evde kolay havuz yapımı , süs şelale yapımı , doğal süs havuzu yapımı , mini havuz yapımı , küçük süs havuzu yapımı , en kolay havuz yapımı , havuz yapmak için gerekenler , mini süs havuzu yapımı , havuz yapılışı , şelale havuz yapımı , ev tipi süs havuzu , evde havuz yapımı kolay , evde küçük havuz yapımı,

Boyanın doğru kurumasını ve aderansını bozmamak için iş gölgede yapılmalıdır. Alacakaranlıkta veya gece, kuru ve rüzgarsız günlerde 10 ile 25ºC arasında sıcaklıkta boyanması tavsiye edilir.

İki veya üç kat uyguladıktan sonra, malzemenin belirtimlerine göre ilgili kuruma sürelerine göre dolgu için bir veya iki hafta arasında kurumaya bırakılmalıdır.

Sadece güneş ve su ışınlarından değil, aynı zamanda onu arındırmak için kullanılan kimyasallardan da etkilenen rengi ve sertliği korumak için mevsimde bir kez boyamanız tavsiye edilir.

İlgili konular

Havuz boyası renkleri
Hava koşulları ve boya uygulaması
Polyester veya plastik havuzları boyayın