Bodrum katında Alçıpan Tavanlar


Bodrum tadilatınızı planlamaya ilk başladığınızda, büyük alçıpan vs asma tavanlar tartışmasının sizi gece tutacağını hayal ettiniz mi? Hiç kimse yapmaz, ancak bodrum katınızın tavanını seçmek genellikle bir bodrum katını bitirmenin en çekişmeli yönlerinden biridir.

Birçok ev sahibi, alçıpan ve asma tavanlar arasında karar vermeyi estetik ve erişilebilirlik arasında bir seçim olarak görüyor. Alçıpan tavan veya sert tavan, daha bitmiş ve çekici görünmektedir. Bununla birlikte, asma tavan, evinizin önemli borularına ve kanallarına kolay erişim sağlar. Aslında, bodrum tavanınızda kirişleri arasında elektrik bağlantı kutuları varsa, bunları alçıpan ile yapıştırmak sadece tavsiye edilemez, aynı zamanda bina kodlarına karşıdır.

Şık alçı tavan Modelleri
,
Güzel Asma Tavan Modelleri
,
Kutulama tavan
,
Havuz tavan Modelleri
,
Salon tavan dekorasyonları
,
Evim şahane Asma tavan modelleri,
Oturma Odası Asma tavan modelleri,

Alçıpan Bodrum Tavanlar

Bodrum katında alçıpan tavan seçmenin tek nedeni bu değil. Aslında bazı çok pratik nedenler de var. Bodrum tavan boşluğunu en üst düzeye çıkarmak birçok ev sahibi için büyük bir sorundur ve alçıpan tavanlar tavanın zaten düşük olduğu bodrumlarda idealdir. Alçıpan doğrudan kirişlere tutturulduğunda, bir asma tavanla silinebilen birkaç inçin aksine, sadece yarım inçlik bir baş boşluğundan ödün vermek anlamına gelir.

Ayrıca, ısıtma ve iklimlendirme kanalınızın bodrumdaki belirli noktalardaki kirişlerin altında kaldığı durumlar da vardır. Bu durumda, iki seçeneğiniz olabilir. Tamamen kuru bir duvarlı tavan oluşturabilir veya alçak asılı kanal sistemini çevrelemek için bir alçıpan tedavisi uygularken bodrumun geri kalanında bir asma tavan çalışmayı seçebilirsiniz .

Bodrumda Bırak Tavan

Bir asma tavan seçerken (asma tavan olarak da adlandırılır), bazı insanların alçıpan tavan ile sevdiği cila sağlamayabilirken, bir asma tavanın gelecekte çok fazla bakım baş ağrısından kurtaracağı avantajdır. Tavandaki borulara veya kanallara erişim gerektiren herhangi bir bakım çalışması, sadece birkaç fayansın kenara taşınmasını gerektirir. Bodrumunuzdaki bir odayı bir medya odasına dönüştürmeyi seçerseniz ve tavan döşemelerinin arkasında balık kablolamaya ihtiyaç duyarsanız aynı şey söylenebilir. Alçıpan tavan ile bu öğelere erişmek, alçıpanın yırtılması ve daha sonra bakım bittikten sonra onarılması ve boyanması anlamına gelir.

Tavan Döşeme Stili

Görünüşe göre, asma tavanlar son birkaç on yıl içinde kötü bir rap aldı. Bunun nedeni, insanlar bir tavanı düşündüklerinde, kurumsal, delikli beyaz tavan döşemesi ve metal ızgara kombinasyonu gibi sadece bir bakış akla geliyor. Beyaz asma tavan, bodrumlarda ve ofis binalarında çok uzun bir süredir standart olsa da, tek seçenek bu değildir.

Tavan döşemeleri ve ızgaraları, bir tavandan beklemeyebileceğiniz şık bir görünüm ve his sağlamak için özelleştirilebilir. Ahşap veya metal görünümünü yeniden yaratan ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca bir dizi doku ve renk arasından seçim yapabilir ve daha sonra dekoratif ızgara şeritleriyle hepsini bitirebilirsiniz.

Dekoratif fayanslar ve ızgara geliştirmeleri kullanarak bir tavanı tercih ettiğinizde, sonuç kurumsal veya sıkıcı bir şey gibi görünmeyen bir tedavidir.

İhtiyaçlarınız için en iyi tavanı seçmenin en iyi yolu Bir bodrum yenileme uzmanıyla konuşmak için Bununla birlikte, işlevsellik ve stil arasında gidip geliyorsanız, yerel bir tavan döşeme uzmanına veya ev geliştirme mağazasına başvurmak isteyebilirsiniz. tavan döşemesi seçeneklerine yakından bakın. Her iki dünyanın da en iyisini bulabileceğinizi düşünüyoruz.