Bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları


BULAŞIK MAKİNESİ BOSCH HATASI E15: NEDENLERİ VE ÇÖZÜMLERİ

Bosch bulaşık makinesi , kirli bulaşıkların hiçbir yere gidemediği mutfağın hostesine mükemmel bir şekilde yardımcı olur. Alman teknolojisi yüksek kalitesiyle bilinir, ancak bazen başarısız olur. sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesinde bir E15 hatası hakkında neyin uyardığını anlayacağız ve ayrıca sorunu kendi başınıza çözmenin yollarını önereceğiz.

BİR UYARI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Ekipmanın arızalanması durumunda, derhal bir arızanın pahalı ve uzun vadeli bir onarım gerektirebileceğine inanılır.

Ama bir daha asla elektrik asistanları olmadan yapmak istemiyorum. Bu nedenle, ev aletlerinin uyarılarını anlamayı öğrenmeliyiz. Hata kodları genellikle cihazın kullanım kılavuzunda belirtilir, ayrıca ekipman üreticisi Bosch bulaşık makinesinde E15 hatasını açıklamıştır.

Bosch bulaşık makinesi ekran işaretleri, Arçelik Bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamlari, Bosch bulaşık makinesi tuz göstergesi, Arçelik bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesi arıza işaretleri, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nedir, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kapatılır, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kullanılır , bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları,

Bazı durumlarda, yerleşik bir cihaz almanız ve onu dönüştürmeniz gerekir. Bu prosedürler zaman ve fiziksel güç gerektirecektir.

E15 KODU

Bu hata, Bosch makinelerinde Aqua-Stop sistemi olarak adlandırılan kaçak korumanın başlatıldığı anlamına gelir. Ekranda E15 görüntülendiğinde, sistem platforma su girdiğini bildirecektir. Şamandıranın da sıkıştığı varsayılır.

Ayrıca böyle bir sembolün ortaya çıkmasının nedenleri de durum olabilir:

 • Sistemdeki kaçak kontrol sensöründeki hatalar;
 • Drenaj sisteminin tıkanması (filtreler, hortumlar, kanalizasyonlar);
 • Boru aşınması veya basınç azalması;
 • Su fıskiye sisteminde bir sorun meydana gelir.

Hata E15 Bosch bulaşık makinesi – bu fenomen nadir değildir. Dahası, bu sorun, ustayı aramak için zaman ve finansman kaybetmeden bağımsız olarak çözülebilir. Daha fazla öneriyi dikkatlice incelemek yeterlidir. Herhangi bir elektrikli cihazla çalışırken güvenliği unutmayınız.

SORUNU KENDİNİZ ÇÖZMENİN YOLLARI

Hata Bosch E15 bulaşık makinesi kendinizi düzeltmeye çalışabilir. Bunu yapmak için önce güç kablosunu çıkarmanız önerilir. Daha sonra ünite gövdesini 45 derece eğmeniz gerekir. Açıklanan manipülasyonlar, suyun paletten çıkarılmasına yardımcı olur.

Filtrelenen cihaz iyice kurutulur. Önlemleri aldıktan 24 saat sonra, güç kaynağını yeniden başlatmak ve ekipmanın çalışmasını kontrol etmek gerekir. Bosch bulaşık makinesi hatası E15 ile ne yapılacağını öğrenmek için, kendiniz ayarlayabilir ve uygun zamanda tekrar kullanabilirsiniz. Bosch bulaşık makinesi ekran işaretleri, Arçelik Bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamlari, Bosch bulaşık makinesi tuz göstergesi, Arçelik bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesi arıza işaretleri, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nedir, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kapatılır, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kullanılır , bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları,

Çok fazla deterjan eklerseniz bazen E15 kodu görüntülenir. Sonuç olarak fazla köpük olur ve sızıntı meydana gelir. Aqua-Stop sistemi acil olarak yanıt verir ve ekranda bir sorunu bildirir.

Bu yöntemler etkili olmazsa, cihazı sökmeniz ve yiyecek artıklarıyla tıkanıp tıkanmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu mod, bulaşık makineleri için tipiktir. Kiri çıkardıktan sonra, cihazın çalışmasını tekrar kontrol edebilirsiniz.

KİRLİLİĞİ ORTADAN KALDIRIN

Kırık bulaşıkların kıymıkları ellerin cildine zarar verebileceğinden eldiven kullanılması tavsiye edilir. Temizleme adımları aşağıdaki gibidir:

Bosch bulaşık makinesi ekran işaretleri, Arçelik Bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamlari, Bosch bulaşık makinesi tuz göstergesi, Arçelik bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesi arıza işaretleri, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nedir, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kapatılır, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kullanılır , bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları,
 1. kapıyı açma.
 2. Çöp ve tepsiler.
 3. Cihazın altından bir filtre elde edilir.
 4. Kirleticiler çıkarılır ve filtre akan su ile durulanır.

Drenaj hortumunu ve pompayı kontrol etmeniz gerekebilir. Bunun için bulaşık makinesinin gövdesi ters çevrilerek takılmalıdır. Ardından aşağıdaki işlemleri yapın:

 • Alt kapak tespit vidalarını gevşetin. Takılı bir yüzer sensör olduğundan tamamen çıkarmamak önemlidir.
 • Kapağı açın, sensör vidalarını sökün. Kırılmışsa, değiştirmeniz gerekir.
 • Kapaksız bulaşık makinesinin içine girebilirsiniz.
 • Hortumu ayırın ve bir elektronla pompalayın.
 • Tıkanma veya hasar olup olmadığını kontrol edin. Parçaları akan su veya yedek parçalarla temizlemek.
 • Pompayı kontrol etmek için konektörleri ayırın.
 • Yan vidaları çıkarın.
 • Pompayı döndürün ve çıkarın.
 • Pervaneyi inceleyin, contada hasar ve aşınma olup olmadığını kontrol edin.

önemli Not! Pompa bozulursa, onarımın herhangi bir sonucu olmayacaktır. O zaman yeni bir parça satın almanız ve kurmanız gerekir.

ÜZERİNE DOKUNUN

Bir Bosch E15 bulaşık makinesi hatası oluşuyor ve musluk yanıyor. Bunun birkaç nedeni olabilir. Teknoloji hatasız çalışıyorsa endişelenmeyin. Bu nedenle, cihaz su pompalandığını gösterir.

Cihaz açılmadığında ve “Tıkla” simgesi yandığında, aşağıdaki gibi sorunlar olabilir:

 • Suyun sisteme girdiği filtrenin tıkanması;
 • Kırık veya kırık su giriş valfi;
 • Yanlış bağlanmış drenaj sistemi ve su makineden otomatik olarak tahliye edilir;
 • Püskürtme odası arızası.
 • Aqua-Stop sistemiyle ilgili sorunlar vardı.

Bulaşık makinesinin modeline bağlı olarak sızıntıya karşı koruma sağlayan komple veya kısmi sisteme sahiptir.

Tam korumanın kurulu olduğu cihazlarda şamandıra sensörü tetiklenir. Ekran daha sonra arıza kodunu yanıp sönerek sorunu bildirir.

Kısmi koruma ile doldurma hortumu emici bir sünger ile donatılmıştır. Bu malzeme çok fazla su emdiğinde, süngerle doldurulmuş bir süngerle tıkandığı için sistem çalışmayı durdurur.

SORUNLARIMIZLA BAŞA ÇIKMAYA ÇALIŞIYORUZ.

Makale Bosch bulaşık makinesini tartışıyor. Aqua-Stop Sistem Sorunları Varsa Bulaşık Makinesi Hatası E15 Nasıl Onarılır? Bunu daha fazla anlatacağız.

Palet üzerindeki sensörün ısrarı dışlanırsa, kasanın ve hortum bağlantısının kalitesinin kontrol edilmesi önerilir. Herhangi bir sorun bulunmadıysa, bu tür manipülasyonları gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz:

 1. Bulaşık makinesinin güç kaynağıyla bağlantısı kesilmelidir.
 2. Cihazın gövdesini eğerek, şamandıranın normal aralık içinde doğru konumda olmasını sağlamaya çalışın.
 3. Tavada su bulunursa çıkarılmalıdır.
 4. Makine kuru olmalıdır.
Bosch bulaşık makinesi ekran işaretleri, Arçelik Bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamlari, Bosch bulaşık makinesi tuz göstergesi, Arçelik bulaşık Makinesi sembolleri ve anlamları, Bosch bulaşık makinesi arıza işaretleri, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nedir, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kapatılır, bosch bulaşık makinesi 1/2 tuşu nasıl kullanılır , bosch bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları,

Gördüğünüz gibi, “yazma yanması” sorununu çözme yöntemi, E15 hata kodunu düzeltme yöntemlerine benzer.

Mekanik koruma çalışırken, hortumun tamamen değiştirilmesi gerekecektir.

Bosch bulaşık makinesinde E15 hatası SMV 69T40, diğer modellerde olduğu gibi sabitlenebilir. Bu ekonomik teknoloji, güvenilir bir tam tip kaçak koruma sistemi ile donatılmıştır. Böylelikle sorun, aydınlatılmış bir hata kodu gösterilerek “Aqua-stop” içinde bildirilecektir. Ayrıca, bu bulaşık makinesi modeli yüksek enerji tasarrufu ile ayırt edilir.

SPRİNKLERİN DEĞİŞTİRİLMESİ

Güvenilirliğine rağmen, Alman “Bosch” ekipmanları bile aşınmaya maruz kalır. Sprey ile ilgili sorun olması durumunda, hatasız değiştirilmeleri gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Bulaşıkların yerleştirildiği sepeti çıkarın;
 • Düşük sulu fıskiyelerin detaylarının deşifre edilmesi;
 • Dağı ele geçirin ve gevşetin;
 • Yeni bağlantı elemanlarını bükün ve değiştirilebilir bir püskürtücü takın.

ÜST KOL DEĞİŞİMİ

Üst külbütörün değiştirilmesini gerçekleştirmek için şunlara ihtiyacınız vardır:

 1. Durdurucuyu sıkın ve üst sepeti nazikçe dışarı çekin.
 2. Sepetin altına tutturulmuş bir kiriş bulun.
 3. Ayrıntıları genişletmek ve genellikle yerleştiğiniz yerden kaldırmak için.
 4. Yeni bir çatal takın.

ÖZETLEYELİM

Makale, ekranda bir tıklama veya hata kodu E15 görüntüleniyorsa, bulaşık makinesinde kendi kendine sorunları çözmenin yollarını önerdi.

Bosch bulaşık makinesinde E15 hatası düzeltildiyse ve “basın” sembolü yanıyorsa ve yukarıda önerilen sorun giderme yöntemleri yardımcı olmuyorsa, profesyonel yardım almalısınız.