Bosch fırın işaretleri anlamı

 Fırın Sembolü ve Fonksiyonu için Kolay Kılavuzumuz

Fırınınızdaki tüm işaretleri anlamı hiç baktınız ve hepsinin aslında ne işe yaradığını merak ettiniz mi? Çoğumuz, yıllarca bize iyi hizmet etmesi umuduyla bir fırın satın alırız, Bosch fırın işaretleri anlamı bu nedenle fırınınızın uygun şekilde bakımını yapmak çok önemlidir. Dahası, ideal olarak fırınınızın ihtiyacınız olan tüm pişirme işlevlerine sahip olmasını istersiniz – ancak hangi fırın sembolleri ne anlama geliyor?

,bosch fırın işaretleri anlamı , bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Burada, fırınınızın fırın sembollerinin ne anlama geldiğini eksiksiz bir şekilde bir araya getirdik:

Aşağıdaki fırın sembollerinin tam listesine bakın…

Fırın pişirme fonksiyonları sembollerle ön panelde gösterilir. Bu fırın sembollerini anlamak sadece başarılı pişirme için değil, aynı zamanda fırınınızı iyi bir şekilde tutmak için de önemlidir. Bunları yanlış kullanmak, fırınınızın takılmasına veya sigortaların atmasına neden olabilir ve bu, iyi bir fırın sigortanız olsa bile büyük bir rahatsızlıktır.

Çeşitli fırın sembollerini ve bunların pişirme / pişirme işlevlerini anlamanıza yardımcı olmak için, işte yaygın olarak kullanılan on sembol.

1. Fanlı fırın

Daire içindeki bir fan, fanı çevreleyen dairesel bir elemandan üretilen ısıyı dağıtmak için bir fan kullanan bir fırını temsil eder. İdeal olarak, ısı dağılımı eşit olmalıdır, böylece gıdanın fırının neresine yerleştirildiği önemli değildir, her seferinde mükemmel pişer.

Fanlı fırınlar daha hızlı ısınmak, pişirme süresini kısaltmak ve enerji tüketimini azaltmak için tasarlanmıştır. Fanlı fırınlar, aynı anda birden fazla tepsi pişirmek için harikadır (sırasıyla üst, orta ve alt raflarda bisküviler, küçük kekler ve kekler). Ayrıca etinizin ‘aşçı’ şekilde pişirilmesini, dışta yumuşak ve içte az pişmiş olmasını seviyorsanız da tavsiye edilir.

Kombinasyonlu bir fırınınız varsa ve fanı kullanmak istiyorsanız, o zaman sembolün fanın etrafında bir çemberi olmayacaktır.

,bosch fırın işaretleri anlamı , bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

2. Geleneksel ısıtma

Geleneksel ısıtmanın sembolü, biri karenin üstünde ve diğeri altında olmak üzere iki çizgidir. Çizgiler, biri fırının üstünde ve diğeri altında olmak üzere kullanılan iki ısıtma elemanını temsil etmektedir. Bir fan yerine, ısı doğal konveksiyonla dağıtılır. Et ve sebzeleri kızartmak veya kek pişirmek için geleneksel ısıtma modunu kullanın.

3. Alt eleman ısısı

Sembol, bir karenin altında, kullanımda olan alt ısıtma elemanını temsil eden tek bir çizgidir. Bu yöntem, pizza gibi çıtır çıtır bir temel gerektiren bir şeyi pişirmek için idealdir. Ayrıca güveç pişirmek için kullanılır.

4. Izgaralı alt eleman ısıtması

Bu işlevin sembolü, karenin üstündeki zikzak (ızgara) çizgisi ve karenin altındaki düz çizgidir. Turta, kiş ve çıtır pizza pişirmek için kullanmak iyi bir işlevdir.

5. Izgaralı fan

Sembol, altında fan sembolü bulunan bir karenin üstündeki zikzak çizgidir. Izgara üstten kızarırken fan ısıyı dağıtır. Sıcaklık ayarını korumak için ızgara açılıp kapanır. Bu yöntem et ve kümes hayvanlarını pişirmek için idealdir.

6. Izgara

Sembol, bir karenin tepesindeki zikzak bir çizgidir. Tam ızgarayı kullanmak, neredeyse tüm aileniz ve misafirleriniz için yemek pişirmenize olanak tanır. Yarım ızgara ayarı da olabilir, bu sadece ızgara elemanının ortasının ısındığı anlamına gelir. Hatta yemek pişirmek için yiyecekleri ölü bir merkeze yerleştirmeniz gerekecek. Izgaralar, yiyecekleri gevrekleştirmek ve kızartmak için harikadır, bu yüzden sizinkini tost yapmak veya kızarmış sandviç yapmak, lazanyada eritmek ve peynirleri kızartmak ve nefis mantarlı biftek yapmak için kullanın.

,bosch fırın işaretleri anlamı , bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

7. Fırın ışığı

Daha doğrusu, sembol kare içindeki bir ampuldür. Bazı fırınlar ışık açıkken otomatik olarak yemek pişirir, böylece ilerlemeyi kolayca görebilirsiniz, ancak diğer fırınlarda neyin saklandığını görmek için açıp kapatmanız için bir ışık anahtarı vardır.

8. Fırında buz çözme

Tüm fırınların buz çözme işlevi yoktur, ancak sizinki varsa, bunu bir damla suyun üzerinde kar tanesine benzeyen sembolde görürsünüz. Bu modda fırın fanı açılır ancak ısı üretilmez. Hava sirkülasyonu yiyeceğin buzunu çözer. Bir gecede buzunu çözmek için yiyecekleri çıkarmayı unuttuysanız ve hızlı bir şekilde plan yapmanız gerekiyorsa harikadır.

9. Isıtma fırını

Sembol, üzerinde ‘buhar’ çizgileri yükselen bir yemektir. Bu işlevi, yiyecekleri artık pişirmeden sıcak tutmak için kullanın. Isıtma işlevi kullanılırken yiyecekler nemli kalmalı ve kurumamalıdır.

10. Tabak ısıtma

Bu işlevin sembolü, yatay olarak birbirinin üzerine dizilmiş üç tabaktır. Akşam yemeği partisi görgü kuralları, tabakları sıcak servis etmeniz gerektiğini belirtir. Bu ayar, porselene zarar vermeden tabağınızı güvenli bir şekilde sıcak tutar.,bosch fırın işaretleri anlamı , bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı , bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,