Bu Tasarım Fikirleri İle Oturma Odanıza Lüks Bir Eve Çevirin

Bahar köşede ve yeni tasarım fikirleri ve yeni renk şemaları geliyor. Kötü tasarlanmış bir oturma odası yapışkan görünebilir ve evin içinde neredeyse hiç kullanılmayan bir yer olabilir. Oturma odanızın heyecanla patlamasını mı yoksa odada sıkıcı bir yer olmasını mı istiyorsunuz? Birkaç eşya alıp tasarımları burada ve orada değiştirerek oturma odanızı yepyeni bir alana dönüştürebilirsiniz. İşte oturma odanıza lüks bir hava katmanıza yardımcı olacak bazı fikirler.

Yeni Mobilya Ve Aksesuarları
Oturma odası eşyası

Mobilya modelleri her geçen sezon sürekli gelişiyor ve değişiyor. Bahar geldiğinde, daha sıcak aylar için en iyi olan yeni kumaşlar ve renklerle tamamen yeni bir mobilya serisi olacak. Güzel bir deri kanepe odasında süslü ve lüks bir vibe vermek emin. Bunu diğer deri mobilyalarla eşleştirir ve bir tema yaratırsanız, oda açılır ve daha koordineli görünecektir. Mobilyalarınızı yerleştirdikten sonra, bu ekstra adımı atmak için, bazı aksesuarlarla doldurun. Dekoratif dekoratif yastıklar ile süslenmiş oturma odası mobilyalarıodaya daha meraklı bir görünüm verebilir. Bu öğeler odanın temasına uyacak şekilde yapılabilir veya ekstra vurgu sağlamak için kontrastlanabilir. Ayrıca oldukça rahat ve kendiniz ve misafirler tarafından rahatlamak için kullanılabilir. Oturma odanıza lüks bir hava katmak için yeni mobilyalar getirmeye bakın.

Boya Renkleri Ve Vurgu Duvarları
Mavi vurgu duvar

Oturma odanızın süslü görünmesini istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yollarından biri duvarlara ve boya renklerine bakmaktır. İyi bir odada üç duvarda daha yumuşak bir renk kullanılırken, son duvar kontrast ve göze çarpan daha koyu bir renk içerir. Bu, odada bir odak noktası oluşturmak için mobilyaya göre kullanılabilir. Vurgu duvarını yerleştirmeye bakıninsanlar doğal olarak o bölgeye bakmaya yöneleceğinden, odadaki dikkatin çoğunun doğru olmasını istersiniz. Diğer üç duvarla birlikte yumuşak bir renk kullanmanız önemlidir, çünkü dört aşırı kalın renkli duvar yapışkan görünebilir. Aynı zamanda, vurgu duvarı olmayan bir oturma odası temel ve sıkıcı görünebilir ve heyecandan yoksun olabilir. Odanızın lüks bir hava katmasını istiyorsanız, daha yumuşak renkli duvarlarla birlikte bir vurgu duvarından yararlanın.

Resimler Ve Portreler
Soyut sanat

Hiçbir şey manzara ve soyut sanat portreleriyle dolu bir oda gibi lüks bağırmaz. Doğru kullanıldığında, sanat odanızın süslü görünmesini sağlayabilir, ancak yanlış kullanıldığında odanın havasını tamamen mahvedebilir. Oda için sanat alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey ne tür bir sanattır. Bir manzara portresi bir odaya çok şey katabilir. Dikkate alınacak bir sonraki şey, sanatın kendisinin yeri olacaktır. Bir vurgu duvarına yerleştirmek, odaya çok fazla gürültü ekleyebilir ve yapışkan görünmesini sağlayabilir. Bunun yerine, her şeyi dengelemek için ayrı bir duvara bir tablo yerleştirmeye bakın. Her zaman daha azın da daha fazla olduğunu unutmayın. Her duvara sanat yerleştirmek odayı bozabilir ve bir kez daha her şeyi oldukça yapışkan hale getirebilir. Oturma odanızın daha lüks görünmesini istiyorsanız, odaya doğru noktaya bir veya iki resim ekleyin.

Bir Alan Halı
Alan Halı

Son olarak, bir alan halısı odanızın meraklı görünmesini sağlamak için harika bir yoldur. Fars halıları, konukların şaşkınlık içinde olacağı karmaşık desenlere sahip büyük, güzel halılardır. Farsça bir halı ile, odanın ortasına, özellikle döşemeyi çizmekten kaçınmak için herhangi bir mobilya üzerine yerleştirmeye bakın. Odanızın temasını devam ettirmek için halının renklerini duvarların renkleriyle eşleştirmeye çalışın. Bu halılar pahalı olsa da, güzellikleri benzersizdir. Odanızın lüksü yaymasını istiyorsanız, bir alan halısı ekleyin.

Oturma odanıza lüks katmanın ve onu pop haline getirmenin birçok farklı yolu var. Her zaman odaya yeni mobilyalar ve aksesuarlar ekleyin ve bunları duvarlarda kullanılan renklerle eşleştirin. Resimler ve portreler, duvarları daha prezentabl hale getirmek için uzun bir yol kat eder ve bir alan halısı zemine daha zarif bir görünüm kazandıracaktır. Tüm bu ipuçlarıyla, yaşamınızı her zaman istediğiniz lüks alan haline getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın