Bunlar 2020’de duvarlar için 5 trend renk

Evi boyamaya karar verdiyseniz ve modaya uygun bir renk, trend bir renk ve tabii ki güzel arıyorsanız, size bu yıl duvarlar için en popüler 5 rengi göstereyim.

Elbette aralarında sevdiğin bir tane var, çünkü her birinin bu yıl trend haline gelmesini sağlayan çok uygun özellikleri var.

Onları göreceğiz ve size her birinin elde ettiği özellikleri, özellikleri ve ortamı ve bunları evinizde nasıl birleştirebileceğinizi anlatacağım. Biz başladık.

  1. gri yeşil

Renkler 2020'nin duvarlarını boyama trendi

Binti Home’dan Souraya Hassan’dan fotoğraf ve tasarım

Yatıştırıcı renkler şu anda trend. Gittikçe çılgınlaşan yaşam temposu için uygun renklerdir. Neredeyse bir zorunluluk haline geldi.

Sakinleştirici renkler arasında grimsi yeşil özellikleriyle en üstte.

Yeşil, daha önce gördüğümüz gibi, oradaki en sakinleştirici renktir. Neredeyse başka hiçbir şeye benzemeyen bir huzur hissi veren, bakışınızı dinlendirebileceğiniz bir renk.

Böylece, grimsi yeşil, standart yeşil rengin yatıştırıcı özelliklerini birleştirir, ancak düşük doygunluğu ve gücü ile daha da güçlendirilerek, tüm renk aralığındaki en yumuşak, en yumuşak ve en sakinleştirici tonlardan birini ortaya çıkarır.

Aslında, Bruguer yılının rengi olan Sakin Şafak, gittikçe artan bu telaşlı ve dijital dünyanın karşısındaki bir renktir ve bu rengin nerede olduğunu biliyor musunuz? Aynen grimsi yeşiller arasında.

Duvarları boyamak için Sessiz Gündoğumu trend rengi

Bruguer’in Sakin Şafak Rengi.

Grimsi yeşilin, özellikleri ve yatıştırıcı özellikleri nedeniyle trend renklerinden biri olduğu şimdiden anlaşıldı. Şimdi size onu nasıl birleştireceğinizi anlatıyorum.

Neyse ki, grimsi yeşilin bir tonu olduğu için hemen hemen her renkle çok iyi uyum sağlar. Ancak bu rengin sahip olmadığı sıcaklığı katan bej, ahşap veya bitkisel lifler gibi sıcak tonlar ile özellikle uyumlu bir şekilde eviniz için bir palet oluşturabilme özelliğine sahiptir.

Öyleyse, sakinleştirici bir alan istiyorsanız, ancak sıcak, rahat ve aynı zamanda parlak, grimsi yeşili ahşap, bitkisel lifler ve bej tonuyla birleştirin.

Diğer kombinasyonları görmek isterseniz burada yeşil ile birleşen 15 rengi görebilirsiniz.

Şimdi duvarlar için 2020’nin bir sonraki trend rengine geçelim.

2. Mavimsi gri

Duvarları boyamak için trend rengi Mavimsi Gri

Blogda daha önce gördüğümüz ve başka birçok durumda da yorum yaptığım gibi, mavi ve yeşil en rahatlatıcı renkler.

Aslında mavi ve yeşil çok çok benzer özelliklere sahiptir.

Her ikisi de kromatik dairenin soğuk kısmındadır, her ikisi de rahatlatıcıdır ve her ikisi de “doğal” renklerin parçasıdır, çünkü bunlar gökyüzünün mavisi veya su gibi doğanın kendisinde bulduğumuz renklerdir.

Sakin ve sakinleştirici renklerin bu yıl heyelan galibi olduğu düşünüldüğünde, mavi grinin en popüler olanlar arasında olması şaşırtıcı değil.

Ve dediğim gibi, mavi ve özellikle az doygunluğa sahip olan ve yumuşak, neredeyse nötr olan grimsi mavi tonları, yeşillerle birlikte, kromatik çemberde bulabileceğimiz en sakinleştirici tonlardır.

Grimsi mavinin sahip olduğu bir diğer avantaj da zarif ve çok yönlü bir renk olmasıdır. Herhangi bir alana çok iyi uyum sağlar.

Hepsine uyum sağladığından, hem çocuk odası, hem oturma odası, hem de ofis ya da başka bir alanı tam bir başarı ile grimsi maviye boyayabiliriz.

Aynı zamanda son derece iyi karışan bir renktir, ancak en iyi birleşen tonlardan bazıları bej ve pembedir.

Evinizi böyle boyamak istiyorsanız hangi rengi tavsiye ederim? İki tane öneriyorum:

Duvarları boyamak için Sessiz Gündoğumu trend rengi

Bruguer’in Sakin Şafak Rengi.

İlki, yumuşak grimsi-mavi bir gölge istemeniz ihtimaline karşı, ve bu Bruguer’in Sakin Şafağı… Size daha önce Bruguer’in Sakin Şafağının grimsi yeşil olduğunu söylediğimi hatırlıyor musunuz? Aynı zamanda mavimsi bir gridir. İkisinin ortasındadır.

Duvarlar için gri Denim trendi

Bruguer Denim Gri. Buradan al.

İkincisi, daha güçlü mavimsi bir gri istiyorsanız, bu çizgilerin hemen üzerinde gördüğümüz Bruguer’in Denim Grisi.

2020 duvarları için bir sonraki trend rengini görelim.

3. Savasana

Beyaz ve bej duvarlar için trend renk 2020

Renk Savasana de Valentine

Bu güzel renk, geçen yıl onu duvarlar için trend bir renk olarak belirleyen Valentine firmasına ait. Sıcak bir ton ve tabii ki rahatlatıcı.

Gördüğünüz gibi, 2020’nin tüm trend renkleri şu şekilde ilerliyor: barış, rahatlama ve esenlik.

İlk baktığımız iki rengin, grimsi-yeşil ve mavi-gri renklerinin aksine, Valentine’s Savasana renk çemberinin sıcak kısmında yer alan bir renktir, bu yüzden sıcak bir renktir. Evet sıcak, ama aynı zamanda rahatlatıcı.

Kırık beyaz ve grimsi bej arasında yarı yolda. Az doygun, çok parlak ve davetkar bir ton.

Dolayısıyla, duvarları boyayarak evinizi aydınlatacak ve aynı zamanda dinlendirici ve rahat olacak bir renk arıyorsanız, aradığınız renk Valentine Savasana’dır.

Bu rengin sonsuz kombinasyonlarını da vurgulamak gerekiyor ve her şeyle çok iyi kombine edilebilen bir renk ama özellikle ahşap tonları, bitkisel lifler, toprak yeşilleri ve pişmiş toprak veya kiremit rengi gibi kırmızılarla.

Yani, örneğin, isterseniz, oturma odasındaki bir duvarı pişmiş toprak kırmızısı boyayabilir ve bu parlak rengin geri kalanını modern, sıcak, hafif ve rahatlatıcı bir palet oluşturarak boyayabilirsiniz. Bu renkle ne kadar çok şey yapabileceğinize dair sadece bir örnek.

2020 duvarlarını boyamak için bir sonraki trend rengine geçelim.

4. Klasik Mavi

Duvarlar için trend renkler 2020

Photography Happy Interior Blog

Evet, yine mavi, ama bu sefer klasik mavi, Pantone Renk Enstitüsü tarafından Yılın Rengi olarak belirlendi.

Gördüğümüz tüm renklerden daha güçlü ve daha güçlü bir renk olmasına rağmen, Pantone da diğer renklerle aynı niteliklere dayanıyor: Rahatlama.

Mavinin var olan en rahatlatıcı renklerden biri olduğunu söylediğimi hatırlıyor musun?

Bu rengin son zamanlarda bu kadar moda olması şaşırtıcı değil.

Ve Klasik Mavi zamansız bir renk, aynı zamanda zarif ve sade.

2020 yılının Klasik Mavi veya Klasik Mavi rengi

“Mavi, sakinlik aşılar, güven verir ve bağlantı kurar, yeni bir çağın eşiğine doğru yolumuzu inşa etmek için güvenilir ve istikrarlı bir temeli sağlamlaştırma arzumuzu vurgular.” Pantone bunu böyle tanımlıyor.

Huzur veren, konsantrasyonu ve yansımayı kolaylaştıran ve dayanıklılığı teşvik eden bir renk. Na var.

Öyleyse duvarlarınızı boyamak için gördüğümüz soft tonlardan daha güçlü olacak trend bir renk arıyorsanız Pantone Classic Blue tam size göre.

Niteliklerini artırmak istiyorsanız, soğuk doğanın rengine sıcaklık katmak için ahşap tonları, bitkisel lifler ve kahverengi ve bej tonları ile birleştirebilirsiniz.

Ek olarak, burada maviyle birleşen diğer 14 rengi de görebilirsiniz.

2020 duvarları için bir sonraki trend rengine bakalım.

5. Pembe toprak tonları

Duvarlar için trend renkler 2020

Bruguer Terracotta Rengi. Buradan al.

Pembe rengi yıllar önce bir trenddi, özellikle Pantone’un gül kuvarsı ve o zamandan beri devam etmiyor.

Yaptığı şey evrimleşmek oldu ve tozlu pembe veya soluk pembeden pembemsi bir toprak tonu haline geldi.

Pembe toprak tonları, kromatik dairenin sıcak kısmına aittir, bu nedenle kolayca çok rahat ortamlar yaratmak için sıcak renklerdir.

Ayrıca pigmentasyonu sayesinde çok parlak renkli oldukları için de öne çıkmaktadırlar.

Bu renklerin bir başka avantajı da, gördüğümüz diğer renkler gibi ahşap tonları ve bitkisel liflerle çok iyi bir şekilde birleşmeleri ve bugün pek çok evde sepet, mobilya ve doğal yapıya sahip diğer aksesuarlar şeklinde bol miktarda bulunmasıdır. .

Ama sadece bu değil, tahmin edebileceğiniz gibi, bu tonlar da bu nedenle bir trend, evet, çünkü aynı zamanda rahatlatıcılar.

Ek olarak, onlarla birlikte zarif ve sofistike bir ortam elde etmek çok kolaydır. Örneğin, blues veya green’den çok daha kolay.

Gördüğünüz gibi bu yıl öncelikli olan bir şey varsa, şüphesiz ki sakinlik, huzur ve sükunettir. Gördüğümüz en sevdiğin renk nedir?

Herhangi bir sorunuz varsa, cevaplamaktan mutluluk duyacağım bir yorum bırakın ve bu makalenin bir arkadaşınıza veya aile üyenize yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız, paylaşın.

Daha fazlasını istiyorsanız, evi boyamak için bu 29 trend rengi görmenizi tavsiye ederim.