Bunu oraya nasıl sığdırdın? Mutfak Alanını Düzen Etme

Her gün mutfakta bir saat yemek hazırlayan Amerikalıların% 50’sinin bir parçası mısınız? Öyleyse, mutfağınızda her ay yalnızca yemek hazırlığı için yaklaşık 100 saat harcarsınız.

Mutfak Alanını Optimize Etme
Bunu oraya nasıl sığdırdın? Mutfak Alanını Optimize Etme

Mutfak Alanını Optimize Etme

Sınırlı mutfak alanı olan bizler için, bu 100 saat zor olabilir. Küçük bir mutfağın sizi rahatlıktan veya organizasyondan mahvetmesine izin vermeyin!

Gordon Ramsay’in pişirme alanına sahip olmasanız da, yerden tasarruf sağlayan bu harika mutfak tasarım fikirleriyle mutfağınızı daha kullanıcı dostu hale getirebilirsiniz.


Ayrıca Oku:


İç Dolap Kapılarını Kullanın

Dolap kapılarının arka tarafı, genellikle görmezden gelinen en önemli mutfak mülkü parçasıdır. Tencere için bir kanca rafı, baharat rafı ve hatta kapak tutucular takmak için bu alanı kullanabilirsiniz.

Bir başka akıllıca fikir de dolap kapısına şerit mıknatıs takmaktır. Daha sonra yemek baharat kutuları, mutfak eşyaları veya istediğiniz diğer manyetik mutfak eşyalarını takabilirsiniz!

Neden dolaplarla duralım? Kiler kapınızın içi çok büyük bir yerden tasarruf sağlayabilir. Kapının arkasına tuhaf büyüklükte eşyalar koyarak kiler raflarınızdan yükü alın.

Tekerlekli Rafları Takın

Derin dolaplar depolama için bir nimettir, ancak bu karanlık ve dar alanlar düzensizlik ve dağınıklık için bir mıknatıs olabilir. En sevdiğiniz tencereye körü körüne ulaşmak için tüm vücudunuzu içine sığdırmanız gerektiğinde derin dolaplara sahip olmanın bir anlamı yoktur.

Tekerlekli raflar, mutfak tadilat yapılacaklar listenize koymak için mükemmel bir yükseltmedir. Bu raflar, kaymalarına yardımcı olan raylar sayesinde dolaplardan kolayca çıkarılır. Bir dolaba daha ne kadar sığabileceğine ve kullanımının ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız!

Bölücüler ve Yükselticiler Kullanın

Çoğu zaman, raf alanını en üst düzeye çıkarmak için tabakları ve bardakları tehlikeli bir şekilde üst üste istifliyoruz. Daha fazla yok!

Basit raf yükselticileri, bulaşıkları daha güvenli bir şekilde yerleştirmenize olanak tanıyan, dolap depolaması için ekstra bir yüzey ekleyebilir. Kalıcı bir değişiklik yapmadan raflarınızı ikiye katlayabilirsiniz.

Kapakları, tabakları ve daha fazlasını düzenlemenin bir başka harika yolu da bölücülerdir. Basit bir gergi çubuğu kullanabilir veya bu amaç için hazırlanmış, mutfağa hazır bölücüler satın alabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda derin mutfak çekmecelerini de düzenli tutmak için harika çalışıyor!

Fincan istiflemeden bahsetmişken, ekstra bir düzenleme ipucu, üst dolaplarınızın altına veya kahve istasyonunuza kupa kancaları takmaktır. Kupalarınızı asmak daha fazla yer açar ve güzel çay fincanlarınızdan bazılarını sergileyebilir!

Açık Duvar Alanını Kullanın

Dolaplarınızın üzerinde kullanılmayan alan var mı? Bu alanı, güveç tencere veya blender gibi hantal veya seyrek kullanılan mutfak aletlerini saklamak için ekstra bir raf olarak kullanın.

Mutfakta boş bir duvara ne dersiniz? Bir pegboard, uygun büyük gıda kapları ile raflar ve hatta katlanır bir masa asarak depolama alanınızı en üst düzeye çıkarın.

Tavanınız da çift görev yapabilir. Neden adanızın üzerine veya ayakta duran bir fırın rafının üzerine bir tencere rafı asmıyorsunuz? Tabandan tavana depolama hakkında konuşun!

Size Özel Bir Mutfak Alanı

Mutfak alanınızı yeniden biçimlendirmek veya yenilemek sadece görünümü ve hissi iyileştirmekle ilgili değildir. Bu organizasyonel yükseltmelerden bazılarını denemek, mutfağınızın işlevselliğini artıracak ve orada geçirilen zamanı bir zevk haline getirecektir. Boyutu ne olursa olsun evinizin kalbine işlev eklemek için bu fikirleri takip edin.

Mutfağınızın tarzını ve işlevini geliştirebilecek daha fazla yerden tasarruf sağlayan ipuçları arıyorsanız, bugün blogumuzda yer tasarrufu sağlayan tasarım için 7 ipucu daha inceleyin!

Bir cevap yazın