Buzdolabınızı düzenli ve temiz tutmak için

Bir evin içinde en zor çalışan öğelerden biri olarak, bir buzdolabı genellikle hafife alınır. Mevsim veya günün saati ne olursa olsun, asla ara verilmez ve özlü bir şekilde çalışması beklenir.

Buzdolapları, zaman içinde pek çok mal barındırır. Taze ürünlerden artıklara, kavanozlardaki yiyecekler, şişeler, paket servis kapları, plastik, cam, karton ve kağıt – bunların hepsini içinde bulacaksınız. Buzdolaplarının zaman zaman biraz dağılması büyük bir sürpriz değil.

Buzdolabınız bir konteyner kargo gemisinden daha dolu göründüğünde, ihtiyacınız olanı bulmak için zaman harcarsınız ve erken bir davetiye açarsınız. buzdolabı onarımları.

Eşyaların serin kalması, sıcak ve soğuk noktalardan kaçınılması ve yiyeceklerin bozulmaması için etraflarında boşluk bırakılması önemlidir. İç kısım, koku ve küf oluşumunu teşvik eden dökülmelerden arındırılmış olmalıdır.

İşte buzdolabınızı pırıl pırıl temiz ve iyi durumda tutarak açlık sancılarının üstesinden nasıl gelinir.

Buzdolabınızı düzenlemek için ipuçları

1. Basket cenneti

Eşyalarınızı yerinde tutmak için sepetlerde saklayın.

 • Sebzelik içine sığmayan meyve ve sebze gibi gevşek parçalar sepete koymak için mükemmeldir.
 • Sürülebilir yiyecekleri bir sepete, pişirme soslarını başka bir sepete koymak, bulmayı kolaylaştırır.
 • Temizlemesi kolay olduğu için plastik sepetler en iyisidir.
 • Sepetler de kolaylıkla içeri ve dışarı kayabilir.

2. Etiketler

Eşyaları bulmayı kolaylaştırmak için sepetlerinizin ön tarafını içerikleriyle etiketleyin. Etiketler kadar basit olabilir meyve veya reçel ve yayılır, veya tamamen dışarı çıkıp tüm içeriğin bulunduğu başlıklar ekleyebilirsiniz.

3. Etleri ve deniz ürünlerini en altta tutun

Bu hatırlanması gereken iyi bir kuraldır. Et ve deniz ürünleri, üzerine yerleştirildikleri her şeyin üzerine damlama veya dökülme eğilimindedir. Bunları alt rafta tutmak, bunun aşağıya inerken her şeye damlamasını önler.

4. Salata için mason kavanozlarBuzdolabı saklama

Önceden hazırlanmış salatalar camda daha taze kalacaktır (4 güne kadar dayanabilirler). Salatalar için mason kavanozları kullanın – bonus, onları görmeniz, dolayısıyla onları yeme olasılığınız daha yüksektir!

Düzenli bir dondurucu ucu

Dondurucular bir buzdolabı kadar hızlı dolar ve en sevdiğimiz dondurucu saklama hack’lerimizden biri olarak, yardım edemedik ama bunu paylaştık. Dondurucunuzda ekstra raf oluşturmak için plastik dergi dosyaları kullanın. Tıpkı Kmart’ta bulduğumuz gibi, anında raf için onları kendi taraflarına çevirin.

Buzdolabınızı temiz tutmak için ipuçları

1. Raflarınızı sıralayın

Raflarınızı sıralamak için plastik yer altlıkları kullanın. Bir dökülme olduğunda, paspası çıkarın, silin ve geri koyun – basit!

2. Kokuyu kes

Başta deniz ürünleri olmak üzere üstü açık yiyecekler buzdolabınızda koku bırakacaktır. Açık bir kaba biraz bikarbonat soda koyun ve kokuyu emmesi için buzdolabınızda bekletin.

Koku gittiğinde, bikarbonatı lavaboya dökün ve sizi de boşaltın.

3. Bir temizlik rutini yapın

Temizliği bir işten rutine çevirin. Buzdolabınızın temiz günü olarak haftanın bir gününü seçin. Buzdolabındaki sepetlerinizi ve içindekileri çıkarın ve hızlıca silin. Buzdolabınızı bakımlı tuttuğunuzda temizlik çok önemlidir.

Ucuz bir ev yapımı temizleyici için bu karışımı bir deneyin:

 • ½ fincan beyaz sirke
 • 1 su bardağı su
 • 3 ila 5 damla uçucu yağ (her ikisi de antibakteriyel özellikler içerdiğinden limon veya nane harikadır)

Malzemeleri bir sprey şişesine ekleyin, sallayın ve başlayın.

Bu karışım yağ ve kiri keser, dezenfekte eder ve buzdolabınızın içinde ferahlatıcı bir koku bırakır.

Buzdolapları için genel temizlik kuralları

Buzdolabı temizliği

Buzdolabınızın bakımı ve yiyeceklerin uzun ömürlülüğüne yardımcı olacak birkaç temel ipucu:

 • Sıcaklığı 5 santigrat dereceye veya altına ayarlayın. Daha yüksek sıcaklıklar bakteri büyümesini destekler.
 • Meyveleri, sebzeleri ve eti aynı sebzeliğin veya kapta karıştırmayın. Çapraz bulaşma, yiyeceklerin bozulmasına ve dolarların boşa harcanmasına neden olur.
 • Buzdolabı kapılarındaki sıcaklık değişebilir. Ana bölümde süt, süt ürünleri ve diğer kolay bozulabilen ürünleri saklayın.
 • Herhangi bir kavanozu açtığınız tarihi veya açıldıktan sonra son kullanma tarihini yazmak için su geçirmez keçeli kalemi elinizin altında bulundurun, böylece kullanılmayan içerikleri ne zaman atacağınızı bilirsiniz.
 • Son kullanma tarihi geçmiş ürünler için buzdolabınızı haftalık olarak kontrol edin ve atın. Bunları alışveriş listenize eklemeyi unutmayın. Buzdolabınızın içinde eşya istiflemenin hiçbir faydası yoktur.

Bu ipuçlarını izleyin ve turda Taylor Swift’den daha temiz ve düzenli bir buzdolabınız olacak.

Buzdolabınız bir kontrol veya onarım ile yapabilir mi? Yardım için bir Airtasker ile iletişime geçmeniz yeterli.

Bir cevap yazın