Çalışırken Evinizi Nasıl Hızlı Temizlersiniz?


ev nasıl hızlı temizlenir

Evden çalışıyorsanız veya çevrimiçi öğreniyorsanız, ev işinizle ev işi arasında sağlıklı bir denge bulmak zor olabilir. Peki ya daha kısa sürede daha fazlasını yapabilseydiniz?

Evinizi hızlı bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi öğrendiğinizde, işinize, öğrenmeye veya arkadaşlarınız ve ailenizle kaliteli zaman geçirmeye harcadığınız zamandan ve enerjiden tasarruf edersiniz.

Bir evi temizlemenin en hızlı yolunun size profesyonel bir hizmetçi servisinin beyaz eldiven sonuçlarını vermeyebileceğini, ancak bazen iyi olması yeterince iyidir! Evinizi hızlı ve kolay bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız bilmeniz gereken üç şey şunlardır:

Hızlı Temizlemeyi Anlayın

Hızlı temizlik, derin temizliğin veya hatta düzenli ev temizliğinin yerini tutmaz. Bunun yerine, daha çok zamanınız olana kadar evinizi yeterince temiz tutan temizlik bakımı gibidir. Temizliği istediğiniz zaman hızlandırabilirsiniz – mola verdiğinizde, sabah ilk iş olarak veya sadece birkaç dakikanız olduğunda. Hızlı temizlemeyi günlük bir alışkanlık haline getirirseniz, burada biraz ovmak ve orada biraz silmek de eklenir!

Kolay Erişim için Temizlik Malzemelerini Saklayın

Hızlı temizlik, temizlik malzemelerinizin hızlı erişim ile hazır olmasını gerektirir. Temizlik malzemelerini bulmak, işi bitirmek için olduğundan daha uzun sürüyorsa, en hızlı temizlik görevlerinin üstesinden gelme olasılığın daha düşüktür. Daha hızlı temizlik yapmak istiyorsanız, temizlik malzemelerinizi kutularda saklayın.

Bir temizlik çantasını mutfakta, diğerini banyoda ve üçüncü bir temizlik çantasını bir koridorda tutun. Temizlik çantanızı evinizin özel temizlik ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz, ancak bu gidip gelen temizlik malzemelerini isteyeceksiniz:

  • Pencere temizleyicisi
  • Sihirli silgi
  • Çok amaçlı temizleyici
  • Mikrofiber bezler
  • Kağıt havlu

Temizleme Süresini Azaltmak için Düzensizlik

Evinizin etrafında ne kadar çok eşya varsa, toz, kir ve kirin daha fazla yerde birikmesi o kadar kolay olur. Temizleyecek daha çok şeyiniz olmakla kalmayacak, daha sık temizlemeniz gerekecek. Eski dergiler, bozuk öğeler ve artık kullanmadığınız şeyler gibi dağınıklıktan kurtulun. Evinizi temizlemek daha kolay olacak, sık sık temizlemek zorunda kalmayacaksınız ve eviniz ve iş ortamınız hakkında daha iyi hissedeceksiniz.

Evinizi İki Saatte Nasıl Temizlersiniz?

Ortalama büyüklükteki bir evi iki saatte gerçekten temizleyebilir misin? Hızlı temizlik yaklaşımını kullanırsanız, malzemelerinizi hazırlayın ve organize bir evle başlayın – elbette yapabilirsiniz! Zaten bir avantaja sahipsiniz çünkü her gün küçük temizlik işlerini bitiriyorsunuz.

Bu yüzden temizlik malzemelerinizi alın, çamaşır odasına gidin ve iki saatlik ev temizliği seansı için zamanlayıcınızı ayarlayın. Evet, gerçekten bir zamanlayıcı kullanmanızı istiyoruz! Bir zamanlayıcı, odaklanmanıza ve hızlı çalışmanıza yardımcı olmak için harikalar yaratır. Ve gerçekten temizlik suyunun akmasını istiyorsanız, iyimser bir temizleme müziği açın ve sesini açın. Kim bilir – evinizi hızlı bir şekilde temizlemekten zevk aldığınızı bile görebilirsiniz!

: 05 Bir çamaşır yıkamaya başlayın.

: 15 Fırtına kapılarındaki ve sokağa bakan pencerelerdeki camları temizleyin.

: 20 Çamaşır sepetinin içindekileri her bir eşyanın ait olduğu yere koyun ve çöpü atın.

: 35 Mutfağa gidin, bulaşık makinesini doldurun ve cihazlarınızın dışını silin.

: 40 Temiz çamaşırları çamaşır makinesinden çıkarın ve kurutucuya koyun.

: 50 Mutfağınızın zeminini süpürün veya vakumlayın, tezgahınızı silin ve çöpü çıkarın.

1:10 Banyolara gidin ve tuvaleti, lavaboyu, yeri, küveti ve duşu silin. Havluları değiştirin ve tuvalet kağıdını yeniden doldurun. Aynayı, lavaboyu ve makyajı temizleyin.

1:30 Mikrofiber bir bez alın ve oturma odası, çalışma odası ve yemek odası gibi evinizin en yoğun odalarının tozunu alın.

1:50 Trafiğin yoğun olduğu halı alanları vakumlayın ve sert yüzeyleri süpürün.

2:00 Temiz çamaşırlarınızı kurutucudan çıkarın, katlayın ve kaldırın.

Beş Dakikada Bir Oda Nasıl Temizlenir

Evinizi gerçekten hızlı bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Beş dakikada bir odayı temizlemek kulağa nasıl geliyor? Tamamen mümkün. Normal temizlik rutininizden büyük ölçüde farklı olsa da, beklenmedik konuklar yolda olduğunda veya kendinize bir temiz oda istediğinizde kullanışlıdır. Bunu başarmak için düzenli kalmalı ve hareket etmeye devam etmelisiniz, ancak bunu bir temizlik alışkanlığı haline getirdiğinizde, ne kadar zamandan tasarruf ettiğinize şaşıracaksınız.

  • Bir çamaşır sepeti alın.
  • O odaya ait olmayan her şeyi sepete atın.
  • Sepeti daha sonraya kadar gözden uzak bir yere saklayın.
  • Battaniyeleri, yumuşak yastıkları katlayın ve görünen yüzeyleri mikrofiber bir bezle silin.
  • Vakum veya süpürme.

Beş dakikalık oda temizliği, en iyi haliyle hızlı temizliktir. Herhangi bir pırıl pırıl temiz ev ödülü kazanamayacaksınız, ancak aynı yerde yaşayıp çalıştığınızda, hızlı ve kolay kendi ödülüdür.

Hafta boyunca temizlik yapıyorsanız, tek bir odayı beş dakikada veya tüm evi iki saatte yıkmak o kadar da zor değil. Temizlik bakımınız kir, toz ve kir oluşumunu önledi ve temizlemeniz size daha az temizlenecek şey bırakıyor.

Ancak, zaman bulamıyorsanız, sahada test edilmiş, kanıtlanmış temizlik korsanlarının bile işe yaramayacağını biliyoruz. Evde oturuyorsanız ve ev işlerinde yardıma ihtiyacınız varsa, The Maids muhtemelen hemen köşededir. Deneyimli temizlik ekiplerimiz büyük evleri bile hızlı ve derinlemesine temizleyebilir. Ve en iyi yanı, evinizi terk etmek zorunda bile değilsiniz. Çalışmanızı veya çevrimiçi öğrenmenizi kesintiye uğratmadan hiçbir zaman içeri girip çıkacağız. Bugün bizi arayın – size pırıl pırıl temiz bir ev göstermek için sabırsızlanıyoruz!

Evden Öğrenirken ve Çalışırken Ev Nasıl Hızlı Temizlenir5 dk okuma en son değiştirildi: 22 Eylül 2020 tarafından Maids EkibiSource link

Bir cevap yazın