Cam Duş Kapılarındaki Sabun Kirini Temizleme

Cam duş kapıları muazzam güzelliğiyle banyonuzun en güzel görüntüsünü yansıtır ancak bunun net olmayan görüntüsünü gördüğünüzde muhtemelen hayal kırıklığına uğrarsınız. Banyonuzu kullandığınızda, sabun pisliğinden doğrudan etkileneceği ve görünüşte belirsizleşeceği aşikardır.

İnsanların çoğu, sileceği bu şeyi temizlemek için tercih eder, ancak burada, orijinal görünümünü sonsuza kadar sürdürmek için çok faydalı olacak bazı en önemli etkileri tartışacağız.

Cam Duş Kapıları Üzerindeki Sabun Pisliği Nasıl Temizlenir
Cam Duş Kapıları Üzerindeki Sabun Pisliği Nasıl Temizlenir

Hepimizin çok iyi bildiği gibi, piyasada cam duş kapılarınıza en iyi temizlik işlemini sağlayacak ve aynı zamanda mükemmel görünümü sağlayacak çok sayıda temizlik ürünü mevcuttur.

Bu ürünler çok maliyetlidir ve pahalı oldukları için bunları düzenli olarak kullanmak zor bir iş olacaktır.

Bugün burada, evde oluşturabileceğiniz bazı faydalı ama etkili, maliyete duyarlı ipuçlarını tartışacağız. Bu püf noktaları çok zaman bilgisine sahiptir ve çok güçlüdür ve Cam Duş Kapınıza kesinlikle en iyi çözümü sağlayacaktır.


Ayrıca Oku:


Sabun Köpüğü Nedir?

Cam duş kapılarında görebileceğiniz Sabun Köpüğü, cam kapılar üzerinde kötü bir izlenim yaratmaya başlayan sabun parafin balmumuna neden olabilir.

Normalde boğulmayı bitirmek için yeterli yeri olmayan banyo cam kapılarda bu sorunu yaşar. Sabun köpüğü her zaman sabun parafin mumu ile sert su ile reaksiyona girer.

Sabun köpüğü, insanların sırasıyla duş perdesi, küvet, cam kapı ve fayans kullanması gibi farklı etkilere neden olabilir.

Bunlar, sabun köpüğünün en göze çarpan nedenleri olabilir, bu sabun köpüğü sorununu kapatmak için kullanabileceğiniz veya evinizde oluşturabileceğiniz farklı türde yararlı ipuçları vardır. İşte bazı yararlı ipuçları aşağıdaki gibidir.

Sabun Köpüğü
Sabun Köpüğü
 1. Sirkeli Sabun Kirini Temizleme

Cam kapılardaki sabun köpüğünü çıkarmak için en iyi çözüm sirke. Sirkeyi bu amaçla kullanırken beyaz sirke ile eşit miktarda bulaşık sabunu kullanmanız gerekir.

Amaç, amaç için eşit miktarı kullanmaktır, eğer bunu görmezden gelirseniz, muhtemelen en iyi bitimi beyaz sirke ile elde edemezsiniz.

Bu nedenle, her şeyi eşit şekilde eklemeyi mümkün kılmalısınız. Burada, tüm süreç için sirke kullanma konusunda tam rehberlik alacaksınız.

 • Her şeyden önce beyaz sirkeyi eşit miktarda bulaşık sabununa karıştırmalısınız.
 • Hızlı etki edecek cam kapıları temizlemek için ılık su kullanın.
 • Karışık sirke sıvısı ile ovalamak için cam kapıların dış ve iç taraflarını sünger kullanın.
 • Kapıları temizledikten sonra sirke karışımını yarım saat cam üzerinde bırakın ve ardından güzelce temizlemek için kağıt havlu kullanın.
 • İki veya üç fırçalamadan sonra, banyonuzun cam duş kapılarının net görüntüsünü göreceksiniz.
 1. Sabun Köpüğünü Amonyaklı Temizleme

Banyo cam kapısından sabun köpüğünü temizlemek için en iyi seçim amonyaktır. Kullanmadan önce dikkatli olun ve sırasıyla ellerinizi korumak için kullanmadan önce eldiven takmanız şiddetle tavsiye edilir.

Amonyak kullanmanın ipucu, yarım fincan amonyağı bir galon suda karıştırmaktır. Sıvıyı cam kapıların üzerine püskürtün ve kağıt havluyla silin. Cam kapılar üzerinde kullanırken sıvının cam üzerinde kurumasına izin vermeyin. Sıvıyı cam kapılara püskürtmek için ılık su kullanın.

Ayrıca sıvıyı çocuklardan uzak tutmanız şiddetle tavsiye edilir ve cam kapıları temizlemek için sıvının farklı markalarını almayı tercih ederseniz, bunları çocuklarınızdan da uzak tuttuğunuzdan emin olun.

Bu maddeler bizim için çok zararlı olmakla birlikte sabun köpüklerinin temizlenmesinde çok faydalıdır ve sırasıyla cam kapılara ferah bir görünüm sağlar.

 1. Sabun Köpüğünü Kabartma Soda ile Temizleme

Banyodaki sabun köpüğünü temizlemek için karbonat kullanırken, sıvıyı banyonun hedeflenen alanına püskürtmek için sprey şişesinde beyaz spreyi tutmanız gerekir. Küvet ve cam kapılardaki lekeyi veya sabun kalıntılarını temizlemek için sprey alanını güzelce ovalamak için bir sünger kullanın.

Ayrıca, görevi yerine getirirken eldiven kullanmanız da önlem olarak önerilir. Etkilenen tüm bölgeye püskürttüğünüzde 15 dakika bekletin ve ardından sünger yardımıyla banyonuzdaki pislikleri güzelce temizleyebilirsiniz.

İşte size kabartma tozunu banyonuzda etkili bir şekilde kullanmanın yolunu ve bu amaç için gerçekten ihtiyacınız olan temel şeyleri anlatacak bazı yararlı ipuçları.

 • Her şeyden önce beyaz sirke ve kabartma tozu gerekir.
 • Pisliği temizlemek için yeni bir sünger ve eldiven yerleştirin
 • Sıcak su, sirke ve kabartma tozu karıştırılarak cam kapılara ve küvetlere püskürtülmesi için zorunlu olan kısımdır.
 • Duş cam kapısından sprey sıvısını ovalamak için kağıt havlu yerleştirin.

Duş Kapılarınızı Kirden Arındırmak İçin İpuçları

Bu temel ve maliyet konusunda bilgili ev yapımı ipuçlarını tartıştıktan sonra, önce banyonun egzozuna dikkat etmeniz gerekir. Sabun köpüğünün temel nedeni egzoz için yeterli alana sahip olmamasıdır.

Sabun kalıntılarını temizlemek için farklı deterjanlar satın almak için büyük para harcamak yerine, sabun köpüklerini temizlemek için bu maliyet anlayışı ve faydalı yöntemleri özgürce kullanabilirsiniz.

Duş Kapılarınızı Kirden Arındırmak İçin İpuçları
Duş Kapılarınızı Kirden Arındırmak İçin İpuçları

Tüm bu faktörlerin yanı sıra, herhangi bir aksilikten korunmak için güvenlik önlemlerinin kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Bu, bu faydalı ipuçlarını kullanarak kesinlikle istediğiniz temiz yansımayı elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Sırasıyla temizlik efektlerinden kesinlikle ilham alacaksınız.

Bir cevap yazın