Canlı bir ev için duvarlarda somon rengi


Duvarlara somon rengi uygulamanın avantajı, bunun modası geçmeyen ve çok yönlü olan zamansız bir renk olmasıdır, çünkü iyi bir şekilde birleştirildiğinde, en sofistike iç mekanları veya diğerlerinden geçen en tatlı çocuk alanlarını dekore edebilir. çağdaş oturma odaları, modern yatak odaları veya cüretkar banyolar gibi ortamlar ve stiller, hepsine çok olumlu ve canlı bir dokunuş katıyor.

Evinizdeki bir mekanı dekore etmek için duvarları somon rengine boyamak ister misiniz?

Bana katılın ve onu nasıl uygulayacağınızı ve onunla birleşen renkleri keşfedin. Göreyim seni.

Önce somonu uygulayabileceğimiz fotoğraflar ve boşluklarla başlayalım ve sonra bir onunla eşleşen renklerin listesi, farklı tonlarda somon ve somon rengi nasıl yapılır. İsterseniz, aşağıdaki makale dizininde doğrudan istediğiniz bölüme gidebilirsiniz:

Duvarlarda somon rengi

Salon duvarlarında somon rengi

SF Girl by Bay Melissa Kaseman

Somon ne pembe ne de şeftali tonu, somon tonu çok, çok yumuşak bir turuncudur, sarı ve koyu sarı pigmentasyonu ile pembeye dönüşür. Mercan rengine çok benzemekle birlikte bir başka renk somon balığıdır.

Bu odadaki duvar rengi standart bir somon rengidir. Otantik bir somon rengi. Aşağıda göreceğimiz gibi birçok başka ton olmasına rağmen.

Somon renginde boyanmış duvarlara sahip modern bir salon.

Tasarım Sarah Akwisombe | Fotoğrafçılık Megan Taylor @instagram Megan Taylor Photo

Olmasına rağmen çocukların mekanlarıyla ilişkilendirilen bir renk ya da gençler, daha önce söylediğim gibi, bu renk olabilir herhangi bir alanın duvarlarına uygulayın, hatta mevcut bir oturma odasını dekore etmek için.

Her şey gibi, oluşur doğru renk kombinasyonunu uygulayın ve rengin çalışmasını sağlayacak malzemeler, bunun gibi somon renkli salon bu çizgilerin yukarısından: rengin kendisi ve mekanı süsleyen diğer renk ve unsurların kombinasyonu sayesinde taze, modern ve canlandırıcı.

Nedeniyle farklı somon tonları Orada ne var, onunla boyayacağımız alanın nerede ve kim için olduğuna bağlı olarak, pDaha güçlü veya daha yumuşak bir ton uygulayabiliriz, yatak odasında gördüğümüz gibi somon kek fırlatıyor.

Somon yatak odası

Ana Sayfaatheathfield Photography

Her mekanın duvarlarını boyayabilecekleri bir renk olsa da öyle görünüyor ki kadınsı ortamlarda en iyi çalıştığı yerdirçevre amacına çok iyi uyan zarif ve sofistike bir renk olduğu için.

Somon renginde boyanmış duvarlara sahip bir banyo.

Kohler

Pembeye benzer bir gölge olması da zarif ortamlarda harika görünen bir renk tipik burjuvazinin klasik anıları ve geleneksel unsurları ile.

Bu ortamlarda dekoratif stile fazlasıyla uygun olarak saran bir atmosfer yarattığı için ne kadar net olursa o kadar iyidir.

Modern mekanlar için duvarlarda somon rengi

Diseño y fotografía Keltainen Kahvipannu @vintageinteriorxx

Ve gördüğünüz gibi, diğer birçok renkle çok iyi kombine edilebilir. Yumuşak bir somon rengine boyanmış ahşap duvarların bulunduğu bu çizgilerin üzerindeki yatak odasında mavi, kırmızı ve yeşil gibi diğer birçok renkle nasıl birleştiğini görüyoruz.

Gördüğümüz gibi, duvarlarda somon rengi, her tarz ve ortam için çalışır. Her zaman olduğu gibi, tek gereken düzgün çalışması için doğru şekilde birleştirinhem mobilyalarda hem de diğer renklerde olduğu gibi; ve şimdi göreceğimiz şey bu, duvarlarda ve dekorda somonla eşleşen renkler.

Somonla eşleşen renkler

Photography Apartment Therapy

Somon ve siyah. Somon, diğer renkler gibi siyahla mükemmel uyum sağlar.

Siyah, akromatik, nötr bir renktir, bu nedenle onu birleştirdiğimiz her renk iyi sonuç verir.

Bu nedenle somon ve siyahı sorunsuz bir şekilde birleştirebiliriz.

Somon ve mor renk. Birlikleri cesur ve güçlüdür, bu yüzden onu dikkatlice uygulamanız, ancak birleştirmeniz, birleştirmeniz gerekir.

tavsiye: Somon ve moru birleştirecekseniz küçük dozlarda uygulamanız iyi olur. Örneğin: Duvarlarda somon, aksesuar ve aksesuarlarda mor.

Başka bir başarılı kombinasyona bakalım.

Somonla eşleşen renkler

Somon ve mavi renk. Somon ve mavi tonları, kromatik daire içinde neredeyse tamamlayıcıdır.

Bazı somon tonları, bazı mavi tonları ile diğerlerine göre daha tamamlayıcıdır, ancak genel olarak mavi ve somon sorunsuz bir şekilde birleştirilebilir.

Somon sıcak bir renktir ve mavi soğuk bir gölgedir, bu yüzden biri diğerinin eksikliğini getirir.

Bu nedenle, diğer şeylerin yanı sıra, tamamlayıcı renkler olarak adlandırılırlar.

Burada maviye uyan daha fazla renk görebilirsiniz.

Somon rengi ve beyazı birleştiren bir banyo

Tasarım Sarah Akwisombe | Fotoğrafçılık Megan Taylor @instagram Megan Taylor Photo

Somon ve beyaz. Tahmin edebileceğiniz gibi somon beyaza çok yakışıyor.

İki renk arasında güçlü ve modern bir kontrast yaratılır ve birbirini vurgulayarak çok iyi çalışır.

Gri ile kombine somon renginde boyanmış duvarlara sahip bir yatak odası

Somon ve gri renk. Doğal olarak, somon diğer tüm renkler gibi gri ile çok iyi birleşir, gri akromatik renklerden bir diğeridir.

Duvarları somon boyamak istiyorsanız, griye eklemekten veya gri ile birleştirmekten korkmayın, eğer isterseniz tabii, çünkü birlikte iyi çalışıyorlar.

Somon ve yeşil renkleri birleştiren bir mutfak

Colombo Serboli Projesi

Somon ve yeşil renk. Yeşil, kromatik daireye göre soğuk renklerden bir diğeridir, bu nedenle somonla çok iyi kontrast oluşturur ve daha önce gördüğümüz gibi bu sıcak bir renktir.

İki renkten biri küçük dozlarda uygulanırsa, daha da iyidir.

Burada yeşille birleşen daha fazla renk görebilirsiniz.

Somon ve diğer pembe veya somon tonları. Diğer tüm renkler gibi somon da diğer tonlarıyla birleştirilebilir. Bu, tek renkli, ancak farklı tonlarda tek renkli bir palet oluşturma olarak adlandırılır.

Somon yerine pembe bir ton vermek isterseniz, bunu sorunsuz da yapabilirsiniz.

tavsiye: Tek renkli bir somon veya pembe paleti, hangi alanlara bağlı olarak aşırı olabilir. Çocuklarda yetişkin ortamlarından daha iyi çalışır.

Fotografía Parçalanmış ve Mürekkepli

Somon ve su yeşili veya nane rengi: Nane yeşili, mavi pigmentasyonlu yeşilin bir tonudur, tahmin edebileceğiniz gibi, somonun yeşil ve mavi ile birleştiğini gördüğümüz için, nane yeşili de birleştirmek için kullanabileceğimiz bir renktir. duvarlarda veya dekoratif aksesuarlarda somon balığı.

Ayrıca duvarları somon renginde olan bu yatak odası, altının da somonla çok yakışan bir başka renk olduğunu görmemize olanak sağlıyor.

Burada nane yeşili ile uyumlu renkleri görebilirsiniz.

kahverengi ile birleştirilmiş somon rengine boyanmış duvarlarla

Yaşam İç Mekanları

Somon ve kahverengi renk. Duvarlarda veya mobilyalarda somonla birleşen renklerden bir diğeri kahverengidir.

Kahverengi, sakin ve zarif bir renktir, aynı zamanda sıcaktır ve bir araya getirildiğinde somonla harika bir kontrast oluşturur.

Burada kahverengiye uyan daha fazla renk görebilirsiniz.

Somon ve sarı renkleri birleştiren bir mutfak

Eski Yepyeni Fotoğrafçılık

Somon ve sarı renk. Çok fazla canlılığa sahip güçlü, agresif bir kombinasyon, ancak bu çok iyi çalışıyor.

Bu durumda, bu çok modern mutfakta gördüğümüz gibi, iki renkten birinin daha ince olduğu için duvarlara somon rengi, küçük nüanslarda sarı uygulama gibi vurgularla uygulanması uygundur.

Ahşapla kombine edilmiş somon renginde boyanmış duvarlara sahip bir oturma odası.

Somon ve ahşap rengi. Ahşabın kendi başına bir renk olmadığını biliyorum, ama bu malzemeye uyan renk listelerini tabii ki iyi gittikleri sürece bitirmeyi seviyorum.

Ve bu durumda, somon rengi ve odun bunu mükemmel yapıyor.

tavsiye: Çam ve diğerlerinin yanı sıra dişbudak gibi açık ahşap tonları, somonla birlikte güçlü ahşap tonlarından daha iyi çalışır.

Somon rengi nasıl yapılır

Somon rengi nasıl yapılır

Neyse ki, somon rengini yapmak oldukça basit. Doğal olarak, istediğimiz somon rengini seçerek satın alabiliriz, ister pastel somon rengi ister güçlü bir somon rengi olsun ve bunu kendimiz yapmaktan kaçınırız.

Ama yapmak istiyorsan, tamamen senin isteğine göre, aşağıda somon renginin nasıl yapıldığını görebilirsiniz:

Beyaz boyada kırmızı lekeye ihtiyaç vardır beyaz çok yumuşak pembe bir ton alana kadar.

Pembe tonu bulduktan sonra sarı boya eklememiz gerekiyor. Bunu çok, çok yavaş yapacağız; pembe tonun daha turuncu pembeye dönüştüğünü görene kadar damla damla.

Standart somon bu şekilde yapılır.

Daha sonra belirli bir pigmentasyona sahip bir somon tonu istersek veya başka bir tonla bir spektruma götürürsek, başka boyalara ihtiyacımız olacak. Örneğin:

Güçlü ve sıcak bir somon rengi yapmak istediğinizi varsayalım.

Öyleyse önce, nasıl yapılacağını gördüğümüz standart somon rengini yapmanız gerekir ve ardından birkaç damla (istediğiniz gölgeye ulaşana kadar) koyu sarı tonu eklersiniz.

Koyu sarı yerine daha güçlü olmasını istiyorsak kahverengi boya kullanabiliriz.

Elbette boyanın üzerinden geçtiğimiz an renk bozulacak ve baştan başlamamız gerekecek.

Boyalar veya renklendiricilerle bir renk yaptığımızda, onları yavaş yavaş eklememiz gerekir..

Birkaç damla renklendirme eklenir ve renk iyice giderilir. Ona bakarız ve daha fazlasına ihtiyacı olup olmadığına bakarız, vb. İstenilen rengi elde edene kadar yavaş yavaş.

Bkz: Boyalar ve renklendiricilerle renkler nasıl yapılır veya oluşturulur

Farklı tonlarda somon

Daha önce de söylediğim gibi, farklı tonlarda somon balığı var.

Her biri farklı bir nüansı ifade ediyor ve bu somon tonunu duvarlara uygulayarak bir ortam elde edeceğiz.

Burada size en popüler somon tonlarından bazılarını bırakıyorum, böylece zevkinize ve taleplerinize en uygun olanı Pantone firmasından seçebilirsiniz.

Birini beğenir ama başka bir markayı tercih ederseniz, bu renkleri görerek onu ona tahmin etmek sizin için zor olmayacaktır.

Farklı tonlarda somon

Somon balığının duvarlarda nasıl çalıştığını ve somonla birleşen renkleri, somon renginin nasıl yapıldığını ve ayrıca farklı tonlarda somon balığı nasıl yapıldığını görmüştük; ancak başka bir yüzeye uygulamak istiyorsanız veya başka bir renkle birleştirmeniz gerekiyorsa veya başka sorularınız varsa, bunu biliyorsunuz. yorum bırakabilirsin, cevap vermekten mutluluk duyarım.

Ve evinizi boyamak için renkleri birleştirmeme veya bir renk paleti oluşturmam gerekiyorsa, çevrimiçi tavsiyeyi girin ve benimle iletişime geçin.

Ve şimdi orada durmayın ve başka bir makaleyi kaçırmamak için bültene abone olun.