Çevre Dostu Bir Oturma Odası Planlarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Şey

Çevre dostu bir oturma odası düşünmek sadece gezegen için değil aynı zamanda sağlığınız için de iyidir. Hava kirliliği bugün en büyük endişe kaynağıdır ve üzerinize düşeni yapmak, Tabiat Ana’yı yeniden sevmenin bir yoludur. Çevre dostu bir oda planlamak kolaydır, ancak odanın bakımı zaman ve çaba gerektirir. Ama o kadar da zor değil, sadece küçük detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Çevre Dostu Bir Oturma Odası Planlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma odanızın köşesinde doğal bitkiler veya teraryum bitkileri bulundurmak, oturma odanızın güzelliğine katkıda bulunabilir. Singapur’da satılık birçok Teraryum bitkisi var, bu nedenle odanızın temasına göre seçim yapabilirsiniz. Çevre dostu bir oturma odası planlarken göz önünde bulundurmanız gereken 7 nokta, okumaya devam edin.

  1. Birçok Bitki Kullanın

Birçok Bitki Kullanın - Çevre Dostu Oturma Odası
Birçok Bitki Kullanın

Bitkiler oksijen sağlar ve havadaki toksik maddeleri ortadan kaldırarak havayı temizler. Oturma odası alanınıza mümkün olduğunca çok bitki yerleştirin. Bitkiler de odanızın güzelliğine katkıda bulunur. Daima bakımı kolay ve iç mekan dostu bitkiler seçin. Bitkilerinizi saklayacağınız alanı odanızın dekoruna göre dekore edin.

  1. Doğal Kumaşlar Kullanın

Doğal Kumaşlar Kullanın - Çevre Dostu Oturma Odası
Doğal Kumaşlar Kullanın

Bunu doğru duydunuz; Kanepeleriniz ve minderleriniz için doğal kumaşlar seçin. Bulunduğunuz alan kilim ve perdeleriniz için doğal kumaşları seçin. Doğal kumaşlar sadece çevre dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda oturma odanızın güzelliğine de katkıda bulunur. Doğal kumaşlar tüm renk ve desenlerde mevcuttur; Ayrıca bu kumaşları odanızın temasına göre kişiselleştirebilirsiniz.

  1. Teraryum Bitkilerini Seçin

Teraryum Bitkilerini Seçin - Çevre Dostu Oturma Odası
Teraryum Bitkilerini Seçin

Çevre dostu şeyler hakkında konuşurken, oturma odanız için teraryum bitkisi dekorasyonunu düşünün. Oturma odanız için mevcut pek çok tasarımla kurulumları kolaydır. Oturma odanızın dekoruna göre bir teraryum teması seçebilirsiniz. Ayrıca Singapur’da satılık birçok Teraryum bitkisi edinebilirsiniz. Bitkileri kullanın ve oturma odanızda kendi teraryum alanınızı kurun.

  1. Organik Boyalar Kullanın

Organik Boyalar Kullanın - Çevre Dostu Oturma Odası
Organik Boyalar Kullanın

Duvarlarınızda zehirli veya VOC boyalar kullanmayın. Çevre dostu bir oturma odası düşünüyorsanız, oturma odası duvarlarınızda organik boyalar kullanmanız zorunludur. Organik boyalar yalnızca havadaki zehirli partikülleri arındırmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı kalmanıza da yardımcı olur. Bu nedenle, oturma odası dekorunuzun temasına göre boyayı seçin.

Okumalısınız:

  1. Bambu ve Taşı Seçin

Bambu ve Taşı Seçin - Çevre Dostu Oturma Odası
Bambu ve Taşı Seçin

Doğal bambudan yapılmış mobilya kullanma seçeneğiniz var. Taş ve cam, oturma odanızdaki normal mobilyalarla da değiştirilebilir. Dekorunuzu planlayabilir ve odanızı doğal ve çevre dostu bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Tüm bunlar, mevcut diğer mobilyalara kıyasla uygun maliyetlidir, bu yüzden düşünün.

  1. Pencere Alanınızı Planlayın

Pencere Alanınızı Planlayın - Çevre Dostu Oturma Odası
Pencere Alanınızı Planlayın (Çevre Dostu Oturma Odası)

Pencereler odanın genel havalandırması için iyidir ve pencereleri sağ köşeye yerleştirirseniz, odanıza da bol miktarda güneş ışığı girecektir. Odanızı, odanızda daha fazla pencere olacak şekilde planlayın. Pencereler, sıcak yaz günlerinde bile odanızı temiz ve havadar tutacak şekilde esintiyi getirebilir.

  1. Bambu Parke Kullanın

Bambu Parke Kullanın - Çevre Dostu Oturma Odası
Bambu Parke Kullanın

Oturma odanız için bambu döşemeyi kullanın ve bunu Çevre dostu oda dekorunuzla koordine edin. Bambu döşeme, odanızı güzel gösterecek ve doğaya yakın olmanın en iyi yoludur.

Çevre dostu bir oturma odası planlamanın birçok yolu vardır. Sadece aynı şeyi tasarlamanıza yardımcı olacak şeylerden yararlanın.

Bir cevap yazın