Çevre Dostu Mutfak Tasarımı – Kansei Cocinas


Neyse ki, gezegenimize bakma vicdanı her geçen gün artıyor. Hayatımızın her alanına ve elbette mutfakta ele alındı. Bu nedenle, biri konuşabilir Çevre Dostu Mutfak Tasarımı. Bu kavramın somutlaştığı ana merkezin ne olması gerektiği için kendimizi beslediğimiz ve anları paylaştığımız yerdir.

Cocina Çevre Dostu

Çevremizin kırılganlığını ve onu verdiğimiz zarardan koruma görevini anlamak, bizi ekolojik vicdan sahibi insanlar olmaya sevk eder. Çevre dostu bir mutfak ne kadar ekolojik bir mutfaktır. Bizi içeren en fazla sayıda jest yapabileceğiniz evdeki yerdir. Geri dönüşümden günlük satın almaya, biyolojik olarak parçalanamayan ambalajlardan kaçınmak ve eko etiketli ürünler aramak. Bu etiketler, bir gıda kabının ne kadar kirlettiğini ve üretim zinciri boyunca çevreye saygı gösterip göstermediğini belirler. Çevre ile dost bir pazarı teşvik etmek.

Çevre Dostu Bir Mutfak Tasarımı

Çevreye adanmış sürdürülebilir bir mutfak, doğal ışığın maksimum düzeyde kullanıldığı bir dağıtımdan başlar. Yaşamın algılandığı ve çevresinde her şeyin doğal olarak aktığı bir alan yaratmak. Bu yüzden mutfakta düzen çok önemlidir. Tekneleriniz, bitkileriniz, kesme tahtalarınız olsa bile … görünürde her şeyin bir yeri olacak ve her şey için bir yer olacak.

Mutfakta veya yeni inşaatta reform yapmak için, geri dönüşüm tekniğini izleyerek doğal malzemeleri veya diğerlerinden yapılmış malzemeleri seçmeyi düşünün. Tüm malzemeler arasında görsel temizlik ve denge aramak.

Mutfak mobilyası imalatı, aynı zamanda bir cocina çevre dostu. Bu nedenle, bunları satın alırken, üretim sürecinde çevreye son derece zararlı malzemeleri atarak temiz bir üretim yapıp yapmadıklarını bize bildirmekte fayda var.

Düşük enerji tüketimine sahip verimli cihazların seçimi, çevre dostu bir mutfak tasarımının temel bir parçasıdır. Ancak bir Passivhaus mutfağı düşünerek daha ileri gitmek istediğinizde, güneş enerjisinden yararlanarak enerji tüketimini azaltan ısı yalıtımına sahip olmalısınız. Enerji sınıfı A olan bir mutfağın ısı köprülerini olabildiğince azaltmak için dışarıya duman çıkışını ortadan kaldırmak gerekir. Böylece hoş bir iklim oluşturmak için içeriye soğuk hava girişini önler. Bunun için sahip olmalısın dışarıya havalandırmadan bir davlumbaz. İçinde Yeni Özlem konusunda uzmanlar olarak, hava devridaimi açısından devrim niteliğinde bir teknolojiye sahiptirler.

Ayrıca, enerji tasarruflu bir davlumbazınızın olması ve novy çanları EcoSmart var. Bu, davlumbazların% 85 daha az enerji tüketen ve lamba başına 2W güç tüketimi ile özel LED aydınlatma sunan verimli motorlarla donatıldığı anlamına gelir. Gerekli olmadığında enerji israfını önleyen akıllı işlevleri entegre etmeye ek olarak.

Konfor, hoş bir alan, rahatlama … bunlar aynı zamanda çevre dostu bir mutfağın tasarımına da giren terimlerdir, bu nedenle sessiz bir davlumbazın olması çok önemlidir. Çünkü mutfakta olması gereken tek gürültü biziz ve pişirme tarzımız üretiyor.

Çevre Dostu bir mutfağın tasarımında, bir yaşam tutumu ve orada yaşayanların kişiliği de bununla çok ilgilidir. Çünkü içlerinde çevresel felaketi durdurma taahhüdümüz, jestlerimizle algılanmalıdır. Çünkü her şey önemlidir….