Cihazlarınızı monte ederek yerden tasarruf edin

Evinizin büyüklüğü ne olursa olsun, hiçbir zaman yeterli alan yok gibi görünüyor.

Dolapta depolama, giysi asmak için alan, yemek pişirmek ve hazırlamak için tezgah alanı veya ıslak havlu sallamak için yer yok. Görünüşe göre alan ne kadar büyükse, onu küçük parçalarla doldurmak için o kadar cazip oluyoruz.

Eviniz etkileyici büyüklükte bir çamaşırla veya uşak, hizmetçi ve şef için uygun bir mutfakla donatılmış olsa bile, sahip olduğunuz alandan yararlanmak yine de güzel. Ve o kadar geniş bir mutfağa, banyoya veya çamaşırhaneye sahip değilseniz – gereken tek şey biraz yaratıcılıktır.

Yerden yararlanmak için yer ararken, kaç kişi cihazlarıyla yer tasarrufu yapmayı düşünüyor? TV’ler evlerde duvara monte edilen popüler bir özellik haline geldi, ancak alan bilgisine sahip olmak TV’nizde bitmiyor.

Evinizin çevresinde cihaz kurulumu için yerden tasarruf sağlayan bazı akıllı ipuçları.

1. Banyoda yer tasarrufu

Banyonuzda yerden tasarruf edin

Banyo dolapları her türlü aletle doludur. Elektrikli traş makinelerinden, ağda kaplarından, saç düzleştiricilerden ve saç kurutuculardan başka pek çok şey için nadiren yer vardır. Saç kurutma makinenizi veya düzleştiricinizi duvara sabitleyerek banyonuzda biraz yer kazanabilirsiniz.

Banyonuz için her türlü duvara monte kitleri IKEA gibi ev eşyası mağazalarında bulabilirsiniz.

2. Salon alanından tasarruf etmek

Gelişmiş teknolojiler, ev eğlencesine yeni eklemeler gördü. Surround ses sistemi, salon odanızı mini bir ev sinemasına dönüştürebilir ancak bu genellikle yerdeki odayı tehlikeye atar.

Duvara monte edilen bir ses çubuğunun yararlı olduğu yer burasıdır. Ses çubukları minimum yer kaplar, ses kalitesini etkiler ve çağdaş ev dekoruyla uyumlu çalışır.

Ses çubukları zeminden kabloları alır ve büyük hoparlör kutularına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

3. Çamaşır alanından tasarruf etmek

Gözden kaçma eğiliminde olan bir alan çamaşırhanedir. Bir çamaşır makinesi kendi başına yer talep ediyor, ancak bir kurutucuyu da attığınızda, çamaşırlarınızın adil bir kısmını almış olursunuz.

Kurutucunuzu ve çamaşır makinenizi temiz ve düzenli bir çamaşır için kurmanın iki akıllı yolu.

İstifleme
Önden yüklemeli bir çamaşır makineniz varsa, kurutucunuzu üstüne koymanız yeterlidir. Buna istifleme denir.

Bir kurutucu ve çamaşır makinesi nasıl istiflenir:

  1. Ön yükleyiciler ve kurutucular, bir istifleme kiti satın alınarak istiflenebilir hale getirilebilir. Bir istifleme kiti, sallama, çıngırak ve yuvarlanma dansını yaparken kurutucuyu yerinde tutacaktır.
  2. Bazı üreticiler ayrıca kendi istifleme kitlerini oluşturur ve kullanımlarını önerir.
  3. Uygun bir istifleme kiti bulamazsanız, kaliteli bir kaymaz paspas (kauçuk yoga matı gibi) iyi bir ikame olur.

Duvara monte kurutucu

Tüm kurutucular, özellikle genellikle monte edilemeyecek kadar ağır olan yoğunlaştırıcı kurutucular duvara monte edilemez. Bununla birlikte, uyumlu olanlar için bir kurutucuyu duvara monte etmek çok zor değildir.

Bir kurutucu nasıl duvara monte edilir:

  1. Uyumlu kurutucular, kendi duvara montaj kitleriyle birlikte gelir.
  2. Kurutma makinenizin duvarda sağlam kalmasını sağlamak için verilen kiti kullanın.
  3. Tüm kurutucular farklı olduğundan, kurulum kılavuzundaki montaj talimatlarını izleyin.

    Yerden tasarruf etmek için duvara monte edilebilecek birçok başka cihaz vardır. Bunlara ütüler, fırınlar, mikrodalgalar ve hatta elektrikli şömineler dahildir.

Aletlerden emin değilseniz – kurutucu kurulumunuzu yapmak veya cihazlarınızdan herhangi birini kurmak için bir Airtasker kiralayın.

Bir cevap yazın