Coca-Cola kullanarak Temizlemenin 15 Yolu

coca cola ile nasıl temizlenir

Coca-Cola’nın oldukça asidik olması sizi şaşırtabilir (veya etmeyebilir) ve bazılarınız onu içerken, onunla da temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Neden? 2.8 pH seviyesindeki fosforik asitliği nedeniyle, Coca-Cola’yı taze limon suyu, sirke ve şaraba benzer kılar. Bu, tatlı sıvıyı yutmak yerine, onu ev temizliği için uygun maliyetli bir araç olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

İşte Coca-Cola’nın evinizi temizlemek için kullanabileceği 15 yol *:

1. Yağ temizleyici
Garaj zemininde biraz yağ var mı? Bu nedenle, ‘ovma gerektirmez’ yaklaşımı için, yağ işaretinin üzerine Coca-Cola dökün, birkaç saat bekletin ve ardından hortumla yıkayın.

2. İşaret lekeleri
Halıdaki kalem izleri gerçek bir acı olabilir. Kola ile çıkarmak için az miktarda meşrubat lekeye sürün ve ovalayın. Sonra kolanın üzerine sabunlu su kullanın ve normale dönün.

3. Tuvaleti temizleyin
Videolarla (aşağıya bakın) ve Kola’nın klozeti temizleyebileceği resimlerle iyi bir şekilde belgelenmiştir. Temizlemek için klozetin içine kok dökün ve bir saat kadar bekletin. Sonra sifonu çekin ve çıkarmak için tuvalet fırçasını kullanın.

4. Pas
Küçük nesneler için onları bir bardak Kola içinde bir gece bekletebilir ve sabahları sadece bir ovalama verebilirsiniz, çünkü Kola pası temizlemeyi kolaylaştıracaktır.

madeni paraları temizlemek için kok kullanmak

5. Kararmış tencere
Tencere ve tavalarda birikme saatler süren fırçalama gerektirebilir. Bu yüzden ellerinizi ve tırnaklarınızı rahatlatmak için tencereye bir kutu kola dökün ve kısık ateşte ocağa koyun. Bir saat sonra tencereyi çıkarın ve normal şekilde yıkayın.

6. Somunlar ve cıvatalar
Sıkı veya paslanmış somun ve cıvatalar? Cıvataya biraz Coca-Cola dökerek gevşetin ve kısa bir süre oturmasına izin verin. Suyla durulayın ve tekrar çıkarmayı deneyin.

7. Harç kalıbı
Etkilenen bölgeye Kola dökün veya Kolaya batırılmış bir havlu kullanın ve harcın üstüne yerleştirin. Birkaç dakika oturmasına izin verin ve silerek temizleyin. Kalıbın bir kısmında fırçalama gerekli olabilir.

8. Araç ön camı
Aracın ön camındaki böcekleri ve diğer birikintileri temizlemek, ekranın üzerine bir kutu meşrubat dökülerek ve ardından Koku yıkamak için bir hortum kullanılarak giderilebilir.

9. Bahçe
Bir miktar pantolonun üzerine ve ayrıca kompostun içine dökmek, çiminizi ve bahçenizi daha sağlıklı hale getirecek mikro organizmaların büyümesini güçlendirir.

10. Su ısıtıcısı
Coca-Cola sayesinde su ısıtıcınızdaki kireç çözücü hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sadece kola dolu bir su ısıtıcısı kaynatın ve 30 dakika bekletin.

11. Kıyafet lekeleri
Kan veya yağ, görünüşe göre kola bu zorlu lekeleri çıkarmak için bir çözüm. Bir kutuyu normal deterjan / tozunuzla yıkayın ve düzenli bir döngüden geçirin.

12. Boya sökücü
Bazı metal nesnelerden biraz eski boya almanız mı gerekiyor? Bir havluyu kolaya batırın ve boyayı örtün, ardından sabunlu suyla ovabilir veya kazıyabilirsiniz.

13. Havuz pası
Havuzdaki pas eski ve eski görünmesine neden olabilir ancak havuza 2 litre Coca-Cola dökülürse pas temizlenir.

14. Araç akü terminalleri
Araç akü terminallerini temizlemeniz gerekiyorsa, terminallere biraz Kola dökmek kadar kolaydır ve hemen temizlenmeleri gerekir.

15. Krom cilası
Güzel, iyi cilalanmış bir parlaklık vermek için Coca-Cola’ya batırılmış alüminyum kullanın.

* Lütfen bu temizleme yöntemlerini denemediğimizi ve denemeye cesaretiniz varsa, bunu kendi sorumluluğunuzda yaptığınızı unutmayın. Ancak sonuçları görmek isteriz, bu yüzden lütfen aşağıdaki yorumlarda nasıl gittiğinizi bize bildirin.

Bir cevap yazın