Çocuğunuzla Birlikte Büyüyen Bir Yatak Odası Tasarlamanın 5 Yolu

Çocuklara kesinlikle tapsak da, zevklerini değiştirmek zorunda oldukları gerçeğini görmezden gelemeyiz. Bir ebeveyn olarak, tüm bu değişikliklere ayak uydurmak insani açıdan mümkün değildir (ya da kendinizi yıpratma ve banka hesabınızı boşaltma riskiyle karşı karşıya kalırsınız!).

Çocuğunuzla Birlikte Büyüyen Bir Yatak Odası Tasarlamanın 5 Yolu
Çocuğunuzla Birlikte Büyüyen Bir Yatak Odası Tasarlamanın 5 Yolu

Çocuğunuzla Birlikte Büyüyen Bir Yatak Odası Tasarlamanın 5 Yolu

Şanslısın, seni korudum! Çocuğunuzun yatak odasına büyüdükçe ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç duyduğu makyajı vermek için bazı DIY fikirlerini paylaşacağım.


Ayrıca Oku:


Çocuğunuzun Odası Zevkinin Bir Yansıması Olmalı

Err, sadece çocuğunuzun odası için yaptığınız tüm planları hatırlıyor musunuz? Bunu bir kenara atmanız ya da uzlaşmaya yol açmanız gerekecek! Bunun onların odası olduğunu ve sizin değil, onların kişiliklerini ve bireyselliklerini yakalayabileceğini anlamalısınız.

Sizin için bu sadece bir oda olabilir, ancak çocuğunuz için çok zaman geçirecekleri bir sığınaktır. Yatak odalarını tasarlarken sevdiklerini de dahil edin ve gençken onu yine de sevecekler.

Karikatür Temalarından Kurtulun

Üç yaşındaki oğlunuz Ben 10 çarşafları ve duvar kağıtları konusunda çılgına dönebilir, ancak muhtemelen sekiz yaşına gelmeden ondan nefret edecektir. Çocuğunuz büyüdükçe onu değiştirme zahmetinden geçmek istemiyorsanız, çağrısını görmezden gelin (çünkü oldukça çekici olabilir).

Çocuğunuz bu karakterlere kesinlikle bayılıyorsa, onları yastıklar, yatak örtüleri, kilimler ve benzeri eşyaların içinde kullanabilirsiniz. Özellikle yer kaplamaları veya duvar resimleri alırken krem, menekşe, bej, gri, beyaz gibi nötr duvar temaları ve renkleri tercih edin. Bu renkler çocuğunuzla birlikte genç yaşta büyüyebilir.

Canlanmak

Çocuğunuzun odasını aydınlatmak için doğru ışıkları kullanın. Çocuğunuzun odasına kırmızı neon ışıklar eklemek, onları mutlu ve enerjik kılar. Doğru ışık renklerini seçmek çocuklarımızın duygularını etkileyecek ve onların daha yaratıcı ve mutlu olmalarına yardımcı olacaktır.

Mobilyaya Gelince Güzelliğe Karşı Kaliteyi Seçin

Her zaman bebeklerin en güzel şeylere sahip olduğunu söylerim. Gitme awww ve o sevimli küçük mobilyayı uzun süre dayanamayacak şekilde aldığınız için kendinizi kaptırın. Çocuğunuzun tüm geçişleri boyunca harika bir geleceğe sahip olacağını görebileceğiniz uzun ömürlü olanları tercih edin.

Hem çocuk odasında hem de ergen odasında birden çok amaç için kullanılabilecek mobilyalar satın alın. Bir yatak mı düşünüyorsunuz? Yerleşik çekmeceleri olan bir tane alın. Bir masa almayı mı düşünüyorsunuz? Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz için alt değiştirme masası, anneniz için okuma masası ve losyon şişeleri kitaplardan daha ağır bastığında saklama yeri olarak ikiye katlanabilen bir tane alın. Aynı şey yataklar, gardıroplar vb. İçin de geçerlidir.

Tasarımı Basit ve Nötr Tutun

Dağınıklığı önlemek için yolunuzdan çekilin. Çocukların bir sürü eşyası var ve bu büyüdükçe daha da kötüleşecek. Yıllar boyunca ayakta kalacak depolama çözümlerine ihtiyacınız var. Odayı dağıtmaya ve diğer aktiviteler için alan yaratmaya yardımcı olurlar,

Tasarım ne kadar basitse bakımı da o kadar kolay. “Az çoktur” trenine abone oluyorum. Sık kullanılmayacak ürünler çekmecelerde veya dolaplarda saklanmalıdır.

Tasarım Zamanını Bağlanma Zamanı Yapın

Siz ve çocuğunuz tasarım zamanını bir bağlanma zamanı haline getirirseniz, bu bir dünya fark yaratacaktır. Tasarım sürecinden kopmadığı zaman çocuğunuzun kendini sorumlu hissetmesini sağlar. Çocuğunuz tasarım aşamasında ne kadar ilgili olursa, uzun vadede onu korumak için o kadar çok çaba harcar.

Son olarak, stillerinin ve tercihlerinin saniyeler içinde değişebileceğini unutmamalısınız. Bu olduğunda hayal kırıklığına uğramayın; hepsi büyümenin bir parçası. Bunun yerine açık fikirli olun ve çocuğun önerilerini dikkate alın. Ne de olsa burası onların odası ve onları mutlu ve özgür olabilmeleri için yeterince davetkar ve rahat hale getirmek için kendi yolunuzdan çekilmeniz gerekiyor!


Yazar Bio

Lara Douglas, iç tasarım ve ev dekorasyonunu seven genç bir kadın. Yeni trendler ve moda öncüsü ev dekorasyon fikirleri konusunda tutkulu. Düzenli olarak Neon Signs Depot’ta paylaşım yapıyor.


Bir cevap yazın