Çok Amaçlı Odanızı Dekore Etmek İçin İpuçları


Boşlukların birden fazla işlevi olduğunda

Çok amaçlı bir odadan bahsederken aklımıza birkaç aktivitenin aynı anda yapılabileceği veya diğer görselleştirme, ihtiyaca göre bu alanın farklı amaçlar için kullanılabileceğini düşünmeyi içerir.

Evet, çok amaçlı bir oda veya oda, onunla ne istediğinizi netleştirdiğiniz sürece iki tekliften herhangi birinde kullanılabilir. Genel olarak, evde tanımlanmış bir işlevi olmayan bir alan veya odamız var, daha ziyade onlarla ne yapacağımızı bilmediğimiz mobilyalar ve nesneler için depo görevi görüyor.

okumalar için iç dekorasyon lamba perdeleri

Bu anlamda sizi o mekanda güzel bir kahve ile oturmaya, orada sahip olduklarınızı değerlendirmeye ve ona uyum sağlamanız için neler yapacağını belirlemeye davet ediyoruz.

Ekstra iş yapmak veya yazma aşamasına başlamak için bir çalışmaya mı ihtiyacınız var? Bir dikiş veya zanaat atölyesine mi ihtiyacınız var? Birden fazla ve farklı görevlere düzenli bir şekilde izin veren bir odaya sahip olmak ister misiniz? Çocuklarınız için her şeyin organize edildiği bir oyun odası veya okul aktiviteleri mi istiyorsunuz?

Öyleyse, kahvenizi sakince alın ve sahip olabileceğiniz ve ihtiyaç duyabileceğiniz mobilyalara ve onu uyarlamak için ihtiyaç duyacağınız bütçeye ek olarak ezberden okuyacağınız potansiyeli görün.

Çift amaçlı modern bir tarz

Odanızı bir çalışma etüdü olarak belirlemenizi ve özel durumlarda aile ziyaretleri için bir oda olmanızı sağlayacak dekorasyonlar açısından büyük bir trend var. Ama bunu büyük bir ustalık ve / veya yaratıcılıkla nasıl başarabiliriz? Öncelikle ölçüleri alın, plan yapın, çifte amaç için hangi mobilyaya ihtiyacınız olacağını belirleyin.

Şunları kullanabilirsiniz: herhangi bir masa, iyi bir koltuk, iyi bir masa aydınlatması, dizüstü bilgisayar veya PC, dosyalar ve en önemli kitapların bulunduğu bir kitaplık. Misafir odası için, daha sonra bir çekyat, bazı minderler ve bazı örtüler ile bu çift işlevi elde edebilirsiniz.

Son olarak perde tipini, duvar rengini ve tamamlayıcı aksesuarları ve işini tanımlayın, planlanan şeyi gerçekleştirmek için işe koyulalım. Ah, sizi diğer aile üyelerini de bu projeye katılmaya davet ediyoruz.

2

Başka bir olasılık

Gerektiğinde diğer aktiviteler için boş alan bırakarak masa veya yatak koyabileceğiniz duvar dolapları bulunmaktadır. Her şey ulaşılacak hedefe bağlı olacak

Gündüz ve gece yatak odası eğlencesi

Bu aynı zamanda ülkenin iç kesimlerinde akrabaları olan aileler için en çok kullanılan ve uygun önerilerden bir diğeridir. Çocukların film oynamak veya izlemek için buluşup geceleri veya gerektiğinde misafir odası olarak hizmet verebilecekleri bir TV odasından bahsediyoruz.

Bu durumda da aynı şekilde planınızı yapın, ihtiyacınız olan mobilyayı belirleyin ve işe koyulun. Ayarlamaları kolaylaştıracak eğlence merkezi mobilyaları vardır ve çekyat veya futonlar, aileyi bir araya getirmek ve gece dinlenmek için en iyi seçeneklerdir.

Dikiş atölyesi ve oyun odası

Aile çekirdeğine başka ekonomik girdiler sağlayan, ancak çocukların farkında olmayı gerektiren faaliyetler geliştirmeye çalışan ev kadınları için öneri budur: her iki amacın da bir araya geldiği bir ortam.

Bu durumda ve aktivitelere ve çocuk sayısına bağlı olarak geniş, aydınlık ve iyi havalandırılan bir oda gereklidir. Dikiş atölyeniz için özel bölmeleri olan ve hatta gömme masaları olan dolaplar gibi çok işlevli mobilyalar kullanabilirsiniz. Bu, çocuklar için oyun masaları için ayırabileceğiniz yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bazı dolapları, oyuncaklarını da sipariş etmeleri için tahsis etmenin başka bir seçeneği daha var, bu da mobilizasyon için daha fazla alan bırakıyor.

a

Çok fonksiyonlu ev atölyesi

Ütü masasını, o dikiş makinesini, o dikiş setini veya artık kullanmadığımız kumaş artıkları veya artefaktları nereye koyacağımızı bilmediğimiz zamanlar vardır. Harry Potter ihtiyaç odası değil, şu anda kullandığımız şeyi sipariş edebileceğimiz bir alandan bahsediyoruz.

Bu durumlarda dolaplar çalışır veya duvarlara takılan paneller alet ve ev eşyaları sipariş edebilir. Sipariş vermek için de kullanabileceğimiz birçok raf var. Aynı zamanda ona bir atölye görüntüsü veriyorsunuz.

3 (1)

Okuma odası ve spor salonu

Bu, günümüz annelerinin istediği bir başka kutsal alan: kendileri için bir alan. Bu durumda fazla alan gerekmez. Tabii ki aydınlatma ve havalandırma pazarlık konusu değil. Bu durumda, renkli yastıkları olan iyi bir koltuk ve hatta bir fincan kahve ile kurabiye yerleştirmek için lambalı bir masa olan bir yatak örtüsü. Ve harika kitapları okumanın keyfini çıkarmaya hazır.

Alanın geri kalanı, halterlerinizi, egzersiz minderlerini, sabit bisikletinizi ve iyi bir tam boy aynayı saklamanıza izin veren dolaplarla düzenlenebilir.

Tüm bu olasılıklar gerçek olabilir ve aynı zamanda düşük bir bütçeyle yapılması da kolaydır. Artık düşünmeyin, o alanla ne yapmak istediğinizi tanımlayın ve her şeyden önce hedefi gerçek ihtiyaçlarınızla eşleştirin. Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen bizi beğenmeyi unutmayın.

İlginç: