Çok Karmaşık Olmayan Dekoratif Bir Mutfak İçin İpuçları

Mutfak, bir ailede olmanın keyfini çıkarıyor. Hepimiz burada ve orada başıboş bir fincan veya kaşık olmadan temiz, çekici, parıldıyor ve düzenli mutfakları gördük. Birçok insanın her zaman kendilerine sormaya eğilimli olduğu ana soru, bu mutfakları geminin üstünde ne büyü tuttuğudur. Ailenizde kaç çocuk olursa olsun, ekstra dağınıklık olmadan dekoratif bir mutfağın tadını çıkarmak için yapabileceğiniz şeyler var. Bu ipuçları başlamanıza yardımcı olabilir.

Tezgahları Açık Tutun

Dağınık olmayan mutfaklarda temiz ve berrak sayaçlar vardır. Çoğu insan genellikle eski dergi ve gazeteler veya kirli bulaşıklar için puan bırakma seçeneği olarak tezgahı kullanmaya eğilimlidir. Kullanılmayan küçük aletleri alternatif alanlarda saklayın ve geçmişteki veya gereksiz dekor malzemelerini atın. Kesim tahtaları veya tuz mahzenleri gibi tezgahta sadece pişirme ile ilgili fonksiyonel veya temel unsurlar tutulmalıdır.

Temel Mutfak Eşyalarını Dolaplarda Tutun

Mutfak, eşyaların açık dolapta depolanmak yerine kapalı dolap kapılarının arkasında tutulması durumunda düzgün görünür. Bu, dağınıklığın gizlenmesine yardımcı olduğu için önemlidir. Açık raf yapmak zorundaysanız, homojen bir renk belirleyin. İşlerin kasıtlı görünmesini sağlamak için yalnızca güzel kaplarda güzel şeyler gösterin.

Günlük Kullanım Gereçlerini Gözden Uzak Tutun

Sayaçlar genellikle dağınıksa, tost makineleri, çaydanlıklar, kahve makineleri, konserve açacakları vb.Dahil olmak üzere birçok günlük kullanım öğesinin, yiyecek hazırlama için ihtiyaç duyduklarından daha fazla zaman harcamaktır. Kolaylık olması için bu aletleri kullandıktan sonra tezgahlarda saklayın.

Her Zaman Yerine Günlük Temizlik Yapın

Düzenlilik gerekli bir erdemdir. Her gün mutfağı temizlemeye öncelik verin. Hafta sonunu genel temizlik yapmak için beklemek yerine düzenli olarak biraz gerekli temizlik yapın. Bu şekilde mutfağı aynı anda temizleyip koruyacaksınız.

Dekoratif Ürünler Kullan

meyve gibi gevşek eşyaları tutmak için bir ülke horoz sepeti gibi eğlenceli, dekoratif eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca, bardak ve kaşık ölçmek gibi kullanacağınız eşyaları asabileceğiniz dekoratif bir duvar yapmayı da düşünebilirsiniz. Bu mutfağı hem işlevsel hem de çekici hale getirir.

Küçük adımlar atmak mutfağınızda büyük bir fark yaratabilir. Genellikle evde bir odak noktası olduğundan, temiz bir görünüm için organize olmayı bir öncelik haline getirin. Bu ipuçları başlamanıza yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın