Daha iyi bir gece uykusu çekmenin üç yolu

Uyku, hayatımızın en önemli unsurlarından biridir. Tıpkı hava ve su gibi, onsuz yaşayamayız, ancak yoğun yaşamlar, dolu iş programları ve her zaman açık teknolojiyle, yeterince kaliteli zzz’ler elde etmek zor olabilir.

Koala’daki ekip uykunun ne kadar önemli olduğunu biliyor ve sekiz saatin sizin gününüzde ne kadar fark yarattığını test etmesine yardımcı olacak birini arıyor. Yerleşik uyku uzmanı Liz Marin (Qantas Wallabies’e Spor ve Beslenme Bilimcisi), kendinizi başarılı bir uykuya hazırlamanız için en iyi ipuçlarını paylaştı.

Koala araştırma ekibinin şu anda bir aylık bir süre boyunca mevcut yatak odası tekliflerimizi test etme, geliştirme ve değerlendirme konusunda bize yardımcı olması için deneyimli ve yetenekli bir Yatay Entegrasyon Uzmanına ihtiyacı var.

Başarılı başvuru sahibi, aşağıdakiler dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere uyku bilimleri konusunda çok bilgili olacaktır: çeşitli yerlerde çok az çabayla kolayca uykuya dalmak, alarmlarla uyuyabilir, iş / çalışma sırasında kestirebilir veya uyuyabilir ve ayrıca olağanüstü bir yeteneğe sahip olacaktır. hafta sonları yatakta kalmak.

Karşılığında Koala (eski adıyla Koala Yatağı), üzerinde anlaştığınız dolar tutarını ödeyecek ve size ödüllü yatak tabanımızı, şiltemizi ve seçeceğiniz bir boyutta çarşaflarımızı ve çalışma tamamlandıktan sonra saklamanız için yastıkları gönderecektir.

Başarılı başvuru sahibi şunları yapmalıdır:

– Büyükelçimiz ve yorgunluk bilimi uzmanımız Liz Marin (Qantas Wallabies’e Spor ve Beslenme Bilimcisi) ile Gece Dinlenme Hızlandırma Seansı gerçekleştirin
– Analiz için uyku ve performans verilerini sağlamak üzere test süresince bir Uyku İzleme Bileziği (şu anda Wallabies tarafından uygulanan bir yöntem) takın
– Bir ay boyunca süren çalışma boyunca ortalama gece başına 8 saat uyku süresini koruyun
– Ek araştırma amaçları için çalışma süresince haftada 2 x 15-30 saniyelik videolar kaydedin ve paylaşın
– Herkes için uykuyu iyileştirmek için Koala’nın Avustralya’nın geri kalanıyla araştırmadan elde ettiği bilgileri paylaşmasına izin verilmesi

Avustralya’daki deneyimli HI Uzmanlarına açıktır.
Görev evden tamamlanabilir.

Fiyat: 1000 $

Airtasker’da görüntüle

1. Her gün aynı saatte uyu ve uyan.

1. Her gün aynı saatte uyu ve uyan

Araştırmalar, her gece aynı saatte yatıp her sabah aynı saatte kalkarsanız daha kaliteli bir uyku elde edeceğinizi kanıtladı.

“İlk başta ayarlama gerektirebilir, ancak vücut yakında rutini fark edecek ve zamanla uyku miktarınızı ve kalitenizi artıracaktır.”

Ve üzgünüm ama bu sadece iş günlerinde geçerli değil. Hafta sonları ve izin günlerindeki normal uyanma saatinizi geçtikten sonra uyumak, rutininize koyduğunuz sıkı çalışmayı bozabilir. Bu asla yalan söyleyemeyeceğiniz anlamına gelmez (düğünler, doğum günleri ve futbol finalleri tabii ki sayılmaz), ancak uyku düzeninizi bozmamak için alarmınızı benzer bir zaman diliminde ayarlayın.

Koala uykuya nasıl hazırlanacağını bilir

2. Yatma saatine giden saat için bir uyku öncesi rutini geliştirin.

Bu, seçkin sporcuların uyku pencerelerini optimize etmek için tam olarak doğru zamanda gevşemeye başlamak için yaptıkları bir şey ve iyi haber, bunun için antrenman yapmak için Olimpik seviyede olmanıza gerek yok!

“Uykuya dalmadan bir saat önce” rahatlama “rejimini benimsemek, vücudun daha hızlı uykuya dalmasına yardımcı olacaktır. Hatta kendinize yatağa hazırlanmaya başlamanızı hatırlatacak bir alarm bile kurabilirsiniz. “

Liz, bunlardan bir tanesini uyku öncesi rahatlama rutininize dahil etmenizi öneriyor:
• Uyumadan 1 saat önce teknolojiyi kapatın
• Ilık bir duş alın
• Işıkları kıs
• Esneme, meditasyon gibi zihni ve bedeni gevşetmek için bir şeyler yapın veya sadece bir kitap okuyun.

Köpekli şık iç mekan
Yatak odanızı dinlenmek için mükemmel bir yer olacak şekilde ayarlayın

3. Mükemmel uyku için ortamı optimize edin

Sadece başınızın nerede olduğu ile ilgili değil, vücudunuzun da rahat olması gerekiyor. Nihai uyku ortamını kurmak, uykunuzu dramatik şekillerde iyileştirecektir.

Şu yönleri göz önünde bulundurun:

IŞIK

• Gerçekten derin bir uyku için gerçekten karanlık bir oda istersiniz. Ağır perdelere meraklı değilseniz, panjur veya katmanlı panjur takmayı düşünün.

KONFOR

• İyi bir yatağa yatırım yapın (Koala, çok yumuşak olmayan, çok sert olmayan tasarımları ile çivilenmiş).
• Tercih ettiğiniz uyku pozisyonlarında boynunuza ve başınıza destek sağlayan yastıkları seçin. Tek bir büyük yastık yerine çok yönlülük için kat kat yapmayı düşünün.

ÇEVRE

• Goldilocks doğru fikre sahipti – mükemmel uyku için sıcaklığın tam olmasını istersiniz. Uyku için optimum oda sıcaklığı 19-21 derece arasındadır.
• Gürültüyü olabildiğince en aza indirin. Çift cam, kumaş perdeler ve çalılık, dışarıdan gelen gürültüyü azaltmaya yardımcı olabilir – veya gürültü eve daha yakınsa kulak tıkacı alın!

Panjurları takmak veya mükemmel mekanı kurmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Airtasker’da birini bulun.

Bir cevap yazın