Dairenizi Yenilemek İçin Fikirler Boyama

Yaz geldi, yeni bir yıl ve dairenize hayat vermek için şimdiki zaman gibi bir zaman yok. Duvarlarda taze bir boya, yeni bitkiler ve sevimli bir yastıkla, eviniz bir ev dergisinden çıkmış bir şey gibi görünecek.

Dairenizi boyamak, eviniz için en büyük farkı yaratacak, ancak çoğunuzun kiracı olduğunuzu (ben de dahil) ve eviniz için boyama fikirlerinin yanı sıra, evinize yeni bir görünüm katmak için bazı ilham kaynakları burada bulabilirsiniz.

Aşağıda dairenizi yenilemek için bazı boyama fikirleri verilmiştir

1. 2015 Tablo Trendleri

Her yıl yeni iç tasarım trendleri ortaya çıkıyor ancak bu, bankayı kırmanız ve yeni mobilya almanız gerektiği anlamına gelmez. Anahtar, yalnızca sevdiğiniz bir şeyi seçmek değil, aynı zamanda alan ve mobilyalarınızla neyin işe yarayacağını da değerlendirmektir.

2. Cesur ve Güzel

Miami’ye flamingo pembesi, güneş sarısı ve tropikal su gibi renklerle 80’li yıllarda kanallık edeceksiniz. Anında bir ruh hali kaldırıcı olarak bu renk patlamasıyla sabahları gülümsememenin hiçbir yolu yok.

cesur parlak oturma odası rengi


Kaynak: House Beautiful

3. İskandinav

Bu bir süredir var ama evinizi kemik beyazı, ahşap ve nötr gri yumuşak tonlarla detoks yapabilirsiniz. Buradaki tek hata sıcaklık eklememek ve kırmızı veya koyu renkler eklemeyi kastetmiyorum. Kürk kilim, örgü veya pamuk yastık gibi farklı dokular ve ahşap sehpa kullanarak mekanınızı ferah ama soğuk hissettireceksiniz.

İskandinav renk trendi


Kaynak: Kaliteli Mobilya Merkezi

4. Yeşile Git

Saksı kutuları ve teraryumlar şu anda en sıcak oda aksesuarlarıdır, ancak bu yıl tamamen yeni bir seviyeye geçecek. İnsanların her yerde iç mekan bitkileriyle dışarıyı içeri soktuğunu ve hatta abajur ve yastıklarda palmiye ağacı baskılarıyla 1960’ların Hawaii’sine saygılarını göreceksiniz.

yeşil oturma odası


Kaynak: houzz

5. Pasteller

Bebek mavisi, pembe ve sarı gibi şerbet renkleri bir odaya yumuşaklık getirir, aynı zamanda bazı hoş renk lekeleri de getirir. Boyadığınız bir renk ve odanın tamamı olmayabilir, ancak desenli şerit olarak harika görünüyor. Bir renk patlaması eklemek istiyorsanız, İskandinav tasarımıyla da uyumludur.

pastel oturma odası renk trendi


Kaynak: My Casita Living

Resimle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Mahallenizde bir yardım eli uzatmaya hazır birçok Airtasker var.

6. Boyama dışı duvar fikirleri

Kısa vadede kiralarsanız veya sadece bir şeyleri değiştirmek isterseniz, tahvil paranızı kaybetmenize neden olmayacak birkaç fikirle karşılaştım.

7. Mobilya boyama

Duvarlara sahip değilsiniz ama mobilyalara sahipsiniz, bu yüzden belki de sandalyeleri farklı bir renge boyayarak veya gardırop ve yemek masası gibi daha büyük eşyaları boyayarak renklendirmenin zamanı gelmiştir.

IKEA mobilyalarının düz bir paketten gelmemiş gibi görünen bir şeye dönüştürülmesi çok kolaydır. Daha fazla ilham almak için IKEA Mobilya Hackleri makalemize bir göz atın.

ombre-windsor-sandalyeler


Kaynak: Decor Hacks

8. Odak duvarı

Büyük sanat eserleri, resim çerçeveleri veya duvar çıkartmaları ile bir odak duvarı oluşturun. İçini boyamak ve küçük göz alıcı hazinelerle doldurmak için bir kitaplık da kullanabilirsiniz.

oturma odası için duvar sanatı


Kaynak: Nicehomez

9. Çıkarılabilir duvar kağıdı

Evet, doğru duydunuz ve var. Bir sürü tasarımla kendi yerinize gidebilirsiniz ve duvarlarda olması gerekmiyor, o sade şifonyeri de düşünün.

nasıl-yapılır-çıkarılabilir-kumaş-duvar kağıdı-duvar kağıdı


Kaynak: Tip Junkie

Fikirleri boyamak için başka harika fikirleriniz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bir cevap yazın