Deri Koltuk Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

Herkes evinin zarif ve ruhani görünmesini ister. Evinizin kusursuz görünmesini sağlamak için bazı özel deri mobilyaları elinize almaktan daha iyi bir yol yok. Deri mobilyalar birinci sınıf kalitesi ve inanılmaz dayanıklılığı ile ünlü değil mi?

image - Deri Kanepe Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey
Deri Koltuk Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey – Resim kaynağı

Deri bir koltuk alarak başlayabilirsiniz. İnce ve kolay malzemesi onu bir gül yatağı kadar konforlu hale getirir. Ayrıca, malzemenin çoğu yıkanabilir ve suya dayanıklı olduğu için herhangi bir aşınma ve yıpranma olasılığını ortadan kaldırır, bu da temizliği çok kolaylaştırır.

Bu nedenle, herhangi bir sonuca varmadan önce, deri koltuk satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bu 10 şeye bir göz atın.


Ayrıca Oku:


  1. Bütçenizi Düşünün

Aslında, her şey bütçenizin etrafında dönüyorsa, o kadar iyi olur. Deri kanepeler, cömert bir yaşam tarzına girdikleri için daha lüks bir lüks. Bu nedenle ucuz bir şey için gelmiyorlar, oldukça pahalılar. Bu nedenle, kanepenin hangi boyut ve tarzına dayanabileceğiniz, bütçenize bağlıdır.

Yeterli bütçeye sahip olanların, çeşitli tarzlar, malzemeler ve tasarımlar arasından seçim yapabileceği milyonlarca seçeneği var. Paranız biraz düşükse endişelenmeyin çünkü satılık deri kanepeler de var. Bir milyon seçeneği olmayabilir, ancak doğru seçimi yapmak için yeterince geniş olabilir.

  1. Evinizin Teması

Bunun yerine farklı şeyleri bir araya getirerek evinizden şaka yapmaktan kaçının, evinizin temasını tamamlayan mobilyalar arayın. Benzer şekilde, evinizin temasını zenginleştiren deri koltuklara da dikkat edin.

Örneğin – estetik, beyaz bir ortamda, korkunç göründüğü için turuncu deri bir koltuk yerleştiremezsiniz. Üstelik deri koltuklar rahat veya resmi olarak kullanılabilir, bu size kalmıştır. Resmi bir ortam ve oturma odanıza yerleştirmeniz gerekiyorsa nedensel tasarımlar için ince ve zarif tasarımlar arayın.

  1. Dayanıklı mı?

Dayanıklılığa geri dönüş yok çünkü kimse uzun sürmeyecek bir şey için çok fazla para harcamıyor. Bu nedenle, yeterince dayanıklı görünüyorsa, yalnızca deri bir kanepe yatırmayı düşünün. Deri mobilya dayanıklı olduğu için popüler olsa da, çok emin olmalısınız.

Ayrıca, gerçek deriyi elinize aldığınızdan emin olun çünkü sahte olanlar birkaç yıl sonra tükenir. Gerçek deri 12 ila 15 yıla kadar dayanır. Harika değil mi? Islanan kumaşın aksine, bunlar aynı zamanda suya dayanıklıdır. Bu yüzden kahveniz üzerine döküldüğü anda nemli bir bez alın ve rahatça silin.

  1. Deriyi Seçin

Şaşırtıcı bir şekilde, bu zor olabilir çünkü çok fazla deri seçeneği mevcut. Yüksek kalitesi ve muhteşem görünümü ile revaçta olan anilin deriyi seçebilirsiniz. Tüm odaya sınıf ve stil katabilir.

Malzemeyi aşınmaya ve yıpranmaya karşı korumak için bir kaplama ile birlikte gelen yarı anilin deri de var. Üst malzeme genellikle boyanır ve çeşitli renkler arasından seçim yapmanıza izin verir. Renk birkaç yıl sonra monoton görünmeye başlarsa, istediğiniz renge boyattırmaktan çekinmeyin.

Bu o değil, aradığınıza bağlı olarak başka birçok deri türü de var.

  1. Sertağaç Çerçeveleri Arayın

Deri koltuk için hassas bir ahşap çerçeve seçmek de aynı derecede önemlidir. Yüksek kaliteli bir çerçeve, kanepenin tüm görünümünü değiştirebilir, zarif ve şık görünmesini sağlar. Bazı birinci sınıf ahşap çerçevelere, tercihen fırınlanmış ahşaplara bakabilirsiniz. Tüm éclat kanepeler bu ahşaptan yapılmıştır.

  1. Pigmentli Deriyi Düşünün

Pigmentli deri, dayanıklılığı ve ayrıcalıklı görünümü nedeniyle kanepeler için ideal bir seçimdir. Bu derinin malzemesi, ekstra bir koruma katmanı ile birlikte geldiği için kanepenizi paslı ve sağlam lekelerden kurtarır. Toprağa dayanıklı olmadığı için toprağa dikkat etmelisiniz.

Yani, kanepelerde yemek yemeyi ve çiğnemeyi seven biriyseniz, yapabileceğiniz en iyi deri seçimi budur. Karşılaştığınız deri koltukların çoğu pigmentli deriden yapılmıştır. Sonuçta, süper yumuşak ve rahattır.

  1. Konfor seviyesi

Konforu kötü olan kusursuz bir kanepeye sahip olmanın ne anlamı var? Bütün gün koltuklarda dinleniyorsunuz, bu yüzden her şeyden önce rahat olup olmadığını görmelisiniz. Genellikle ince deri malzeme daha rahattır.

Ne yazık ki, birçok deri kanepe, ısıyı emmeye meyilli oldukları için kumaş olanlar kadar rahat değildir. Yani, onları pencerenin hemen altına yerleştirirseniz, her zaman sıcak olacaklar. Ancak kumaş kanepelere göre kalıcı ve tutarlıdır.

  1. Bakım Gereksinimleri

Rahatsız hissetmeyi bırakın, çünkü deri koltuklar için katı bakım gereksinimleri yoktur. Çoğunlukla deriler suya dayanıklıdır ve tüm kirlerin sorunsuz bir şekilde temizlenmesini sağlar. Nemli bir bez alın ve lekenin üzerine sürün. Gitmezse, bir tutam bulaşık deterjanı alın ve ardından nazikçe ovalayın.

Dahası, derinlemesine temizlik için, arada bir deri saç kremi kullanabilir veya sık sık elektrikli süpürge ile temizleyebilirsiniz. Bu, kanepelerin her zaman temiz ve düzenli olmasını sağlar.

  1. Renk ve Beden Seçin

Kanepenin boyutu ailenizin büyüklüğüne bağlıdır. Yani, ne kadar çok üyeniz olursa, ihtiyacınız olan kanepe o kadar büyük olur. Deri kanepeler için, ‘L şeklinde bir kanepe’ alma seçeneğiniz bile var, süper şık ve kusursuz görünmüyor mu?

Ancak odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak boyutu seçtiğinizden emin olun. Sonuçta, küçücük bir alana büyük bir kanepe yerleştiremezsiniz. Renkler için çıplaklar ve pastel renkler bu günlerde oyunu kazanıyor. Her mobilya parçasıyla uyumludur ve tüm eve pozitif ve canlı bir hava katar.

  1. Kullanışlı Yastıkların Bulunabilirliği

Modaya uygun ve renkli yastıklar koyarak ona estetik bir hava katıncaya kadar tek başına deri kanepeler işe yaramaz. Sonuçta, sırtınızı dinlendirmek için bir şeye ihtiyacınız yok mu? Güzel minderler seçmek, kanepelerinizin görünümünü değiştirerek daha zarif görünmelerini sağlayabilir.

Bazı çizgiler, baskılar veya düz renkli yastıklar alabilirsiniz. Bazı şaşırtıcı renk kontrastları yaratarak bazı şaşırtıcı renkleri göstermeyi unutmayın. Bu nedenle, kanepeyi seçmenin yanı sıra mindere de dikkat edin.

Deri koltuk satın almaya gelince insanlar şüpheci çünkü akıllarında çok fazla soru var. Bir sürü deri kanepeyle karşılaşabilirsiniz ama seçim yapmak sizin için zor. Size yardımcı olmak için, deri koltuk satın almadan önce yukarıda belirtilen 10 şeye bir göz atın. Kesinlikle doğru kararı vermenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın