Dikdörtgen bir oturma odası nasıl dekore edilir. 40 fotoğraf, fikir ve ipucu


Her odanın bir şekli vardır ve her şeklin kendine has özellikleri vardır. En genel, dikdörtgen odalar ve kareler ve bu makalede keşfedeceğiz dikdörtgen bir oturma odası nasıl dekore edilir.

Fotoğraf fikirleri ve ipuçlarıyla.

Onları iki gruba ayırdım: cömert büyüklükte dikdörtgen odalar ve küçük dikdörtgen odalar; Büyük olanlarla başlayalım, aşağıda küçük olanları göreceğiz. İyi not alın ve bu fikirlerden ilham alın.

Dikdörtgen yemek odası

Hafifçe döşenmiş ve kırık beyaz tonda boyanmıştır.

Dikdörtgen bir oturma odası

Fotoğrafçılık Sílvia Caballero

Bu dikdörtgen oda, tüm yüzeyi kaplamayan mobilyalar veya bu kattaki bir odayı süslemek için raflar veya başka çözümler kullanılarak çok daha hafiftir.

Dikdörtgen bir oturma odası

Vintage Revivals Fotoğrafçılık ve Tasarım

Diğer odanın dikdörtgen bir kat planı yok, ancak iki alanın nasıl dağıldığını görebiliyoruz, bu dikdörtgen odamızın dekorasyonunda taklit edebileceğimiz bir şey.

Fotoğrafçılık @Silje Spilde

Önceki büyük dikdörtgen odada olduğu gibi, bunun tam olarak dikdörtgen bir kat planı olduğu söylenenlere sahip değil, ancak oturma odamız için dağılımından yararlanabiliriz.

Dikdörtgen bir oturma odası

Hepsi nötr tonlarda olan bu oturma odası, mutfak ile alanı paylaşıyor ve tüm alan düzensiz bir kat planına sahip.

Masa mutfağın önüne kurulmuş, gerisi kanepe ve oturma alanına bırakılmıştır.

Dikdörtgen bir oturma odası

Diğer dikdörtgen şeklindeki odanın sadece oturma alanını görebiliyor olsanız da, tüm bu alanı tamamlayacak ve yemek masasına diğerini boş bırakacak şekilde geniş bir köşe koltuk yerleştirildiğini görüyoruz.

Zarif ve sofistike bir dikdörtgen oturma odası

Tasarım ve fotoğrafçılık Dekor Yardımı

Beyaz ve zarif. Mobilyaların bir meydanda düzenlenmesi bir başarıdır. Ve mat beyaz renkte yerleştirilmiş geniş ve güzel bir duvar kaplaması ile bütün bir duvar.

Dikdörtgen bir oturma odası

Fotoğrafçılık Mauricio Fuertes | İç tasarım The Room Studio

Geniş oturma odası alanını kaplayan iki büyük L şeklinde kanepe ve tüm koltuk alanını kaplamak için büyük boy bir halı.

Geri kalanlar, bol miktarda ahşap, büyük pencereler, küçük panjurlar ve sarı vurgular.

Dikdörtgen bir oturma odası

Fotoğrafçılık Mauricio Fuertes | İç tasarım The Room Studio

Kısa duvarlardan birinde büyük bir tuğla raf ve geri kalanı mobilyalar için. Sıcak tonlarda dekorasyon, gri mobilyalar, sarı bir koltuk ve koyu mavi şezlong ile.

Modern dikdörtgen oturma odası

Daha kısa duvarlardan birine yerleştirilen koltuk, mavi halı sayesinde oturma alanını sınırlandırıyor.

Yemek alanı ve büyük pencereleri olan geniş dikdörtgen bir oturma odası

Fotoğrafçılık ve tasarım Dekor Yardımı

Uzun ve zarif bu diğer dikdörtgen oda, rahatlatıcı nötr tonlarda harika bir zevkle dekore edilmiş, çok parlak, pencerelerde siyah marangozlu perdeler ve yine nötr tonlarda mobilyalar.

Büyük dikdörtgen bir oda

Dikdörtgen bir kat planına sahip olmasının yanı sıra, biri kanepe ve televizyon için, biri L şeklinde iki adet kanepe ile diğeri açık mutfağın yanında yemek masası için olmak üzere iki açık alan oluşturulmuş geniş bir oturma odasıdır.

Tümü, alanı standartlaştırmak için çok yumuşak bir bej ile dekore edilmiştir.

Dikdörtgen bir oturma odası

İç tasarım Nook Architects | Fotoğraf Yago Partal

Çok sayıda ahşap, beyaz tonlar ve siyah vurgularla zarif ve çağdaş. Ayrıca perdeler olmadan çok parlak.

Dikdörtgen bir oturma odası

Fotoğrafçılık Eijerkamp

Pembe tonlarda, bir yanda kanepe ve televizyon alanı, diğer yanda yemek masası bırakılıyor. Genellikle dikdörtgen bir odayı donatmanın, dağıtmanın ve bundan yararlanmanın en etkili yollarından biridir.

Dikdörtgen bir oturma odası

HERZUNDBLUT FOTOĞRAF

Beyazla dekore edilmiş bu diğer dikdörtgen oturma odası, kanepenin arkasından iki alanı, yemek odası ve oturma alanını ayırıyor. Her iki alanı da şıklıkla sınırlandırmak için basit ve etkili bir çözüm.

Modern dikdörtgen oturma odası

Keşfedilecek birçok nüans ve dokuya sahip etnik tarzda ve aynı alanda aynı alanda iki ayrı alan bulunan bu diğer oda + Fotogenica tarafından tasarlanmıştır.

Keşfedin yemek odası nasıl dekore edilir.

Gri ve mavi tonlarda dekore edilmiş mutfağa açılan dikdörtgen bir oturma odası

Dekor Yardımı Fotoğrafçılığı

Mutfağa açık olan tüm zemin, tam mobilyalarla ve kanepeden mutfağa her şeyin akacağı şekilde düzenlenmiş tek bir büyük ve aydınlık alandır. Mükemmel. Daha fazla ışık elde etmek için pencerelerde perde yok.

Gri ve mavi tonlarında geniş, parlak, dikdörtgen bir oturma odası

Tasarım ve fotoğrafçılık Dekor Yardımı

Bu zarif dikdörtgen odanın ana renkleri olarak mavi (soğuk renk) ve gri (nötr renk) kullanılmış olmasına rağmen, sade, minimalist ama sofistike, soğuk hiçbir şey yok.

Dikdörtgen bir oturma odası

Fotografía Küçük Büyük Çan

Cumbalı pencereli İngiliz kat planına sahip bu diğer dikdörtgen oda, her iki duvara da dağıtılmış mobilyalara sahiptir ve sehpanın ortasından ayrılır.

Bu durumda oturma odası dikdörtgen olmasına rağmen dar olduğu için yapılabilir. Dar olmasaydı sehpa kanepelerden çok uzakta olurdu. Mobilyaların dağılımı mekânla orantılı olmayacaktı.

Küçük dikdörtgen odalar.

Şimdi küçük dikdörtgen odaları dekore etmek için bu fikirleri görmeye gidelim.

Dikdörtgen bir oturma odası

Geniş ve rahat bir şezlong ve duvarda televizyon ile bir TV dolabına ihtiyaç duymamak ve fazla yer yüklememek için açık gri renkte boyanmıştır.

Mavi kanepelere bakan dikdörtgen bir oturma odası

Dekor Yardımı Fotoğrafçılığı

Bazı durumlarda var olan en klasik ve başarılı dağıtımlardan bir diğeri de tabii ki, bu çizgilerin üzerindeki dikdörtgen oturma odasında gördüğümüz: Birbirine ve uçlara bakan kanepeler, televizyon alanı, şömine, kitaplık veya herhangi bir unsur odanın ana odak noktası olmasını istiyoruz.

Küçük dikdörtgen oturma odası

Azabache White tarafından tasarlandı

Daha modern ve zarif bir kesime sahip olan bu diğer küçük dikdörtgen oda da bize harika fikirler veriyor. Şeffaf sehpa gibi mevcut küçük alanı ve boyandığı nötr tonları aşırı yüklememek için.

Küçük, modern bir oturma odasını boyamak ve dekore etmek için 71 fikir görün.

Dikdörtgen bir oturma odası

Bu diğer dikdörtgen odada yemek masasından da vazgeçildi ve hepsi tropikal bir duvar kağıdı ve sarı vurgularla süslenmiş bir televizyon alanı olarak bırakıldı.

Dikdörtgen bir oturma odası

Interiorismo Yavaş ve Şık

Basit, minimalist ve çok parlak. Alan eksik olduğunda, bu estetik, mekanları en çok tercih eden estetiktir. Yeniden şarj etmeden.

Dikdörtgen bir oturma odası

İç tasarım Natalia Zubizarreta | Fotoğrafçılık Felipe Scheffel

Bu diğer küçük dikdörtgen oda son derece aydınlık ve misafirperverdir, ancak hem estetik hem de işlevsel açıdan mükemmel bir şekilde dekore edilmiştir.

Yüzyıl Ortası havasıyla nötr tonlarda dikdörtgen bir oturma odası

Tasarım ve fotoğrafçılık Dekor Yardımı

Bu diğer dikdörtgen oturma odası, kanepe ve televizyon alanının pencere alanına yerleştirildiği ve yemek masasının mutfağa daha yakın olduğu alanın geri kalanına yerleştirildiği klasik dağıtıma sahiptir. Duvarlardan mobilyalara ve Yüzyıl Ortası havasına kadar her şey nötr tonlarda.

Fotoğrafçılık ve tasarım Dekor Yardımı

Parlak ve nötr tonlarda açık gri renkte, kare içinde oturma alanı, bir kanepe ve altın tonlarında yardımcı bir masa ile iki eski deri ve metal koltuktan oluşan, tümü sıcakta gri tonlarda mermer bir halı ile çerçevelenmiştir. ahşap zemin.

Beyaz tonlarda dekore edilmiş dikdörtgen bir oturma odası

Tasarım ve fotoğrafçılık Dekor Yardımı

Bu diğer dikdörtgen oda göründüğünden daha büyük. İşin sırrı, hem fiziksel hem de görsel olarak hafif hacimli mobilyalar kullanmak ve çok fazla kontrast olmaması ve gözü aldatmak için tek renkli bir palet uygulamaktır. Harika bir iş.

Beyaz tonlarda dekore edilmiş parlak dikdörtgen bir oturma odası

Fotoğraf ve Dekor Yardımı projesi

Bu diğer oda, uçlarından biri oval olduğu için tam olarak normal bir bitkiye sahip değildir, ancak mobilyaların düzeni, küçük dikdörtgen bir odayı dekore etmek ve döşemek için mükemmel bir şekilde hizmet edebilir.

Geniş formatlı sanat eserleriyle dekore edilmiş dikdörtgen oda

Tasarım ve fotoğrafçılık Dekor Yardımı

Tablolar ve geniş formatlı sanat eserleri, iç mekanları dekore etmek için modadır. Nispeten küçük alanlarda olsa bile, incelikle yapılırsa, bu kadar büyük ve böylesine agresif bir desene sahip bir resim bile işe yarayabilir. Doğal olarak, yüksek tavanlar her şeyin birbirine uymasına çok yardımcı olur.

Zarif nötr tonlarda dekore edilmiş küçük dikdörtgen bir oturma odası

Decor Air projesi ve fotoğrafçılığı

Ana odak noktası şöminenin olduğu zarif ve sofistike, nötr tonlarda mobilyalar ve aydınlık sağlamak ve mekanı doyurmamak için buhar beyaz perdeler.

Dikdörtgen bir oturma odası

Proyecto Evde

O kadar küçük ki bir yemek masasına bile sığamazsın. Ortada çok küçük bir boşluk bırakarak televizyonun önüne geçmesi gerekeceği ve her şey çok sıkı olacağı için üç kişilik bir kanepe bile değil.

Dikdörtgen bir oturma odası

Küçük ama çok stil sahibi ve duvarların ve mobilyaların koyu grisi gibi çok riskli renkler giyiyor. Geniş formatlı bir tablo ve oturma odasına çok fazla ışık veren bir pencere.

Dikdörtgen bir oturma odası

Tasarım ve fotoğraf Estudio Sincro

Dikdörtgen bir kat planına sahip bu diğer küçük odada uzun duvarlardan birini kaplayan bir kanepe ve ön tarafta oturma odasını mutfaktan ayıran ahşap kaplama bir yapı bulunuyor.

Dikdörtgen bir oturma odası

Cupcakes ve Cashmere tarafından fotoğraf ve tasarım

Büyük bir pembe kanepe, cam veya metakrilat sehpa ve simetrik bir sahne oluşturan iki özdeş koltukla telesentrik bir dağıtım oluşturmak, hepsi büyük bir Berberi halısı ile çerçevelenmiş

Dikdörtgen bir oturma odası

Tasarım ve fotoğrafçılık @homeandeco

Hepsi toprak tonlarında, koltuk ve televizyon alanında yıpranmış dağılımıyla.

Dikdörtgen bir oturma odası

Tüm La Redoute

Televizyon alanı yaratıldı, oturma odasının yarısını diğer görevler için bıraktı ve tüm bunlar kanepenin arkasıyla ayrıldı. Size söylediğim gibi dikdörtgen bir odayı ayırmak verimliliği ve basitliği için en çok kullanılan çözümlerden biridir.

Dikdörtgen oturma odası dekorasyonu

Fotoğraf Stacy Farmhouse

Bu diğer dikdörtgen odanın ana odağı şöminedir ve tüm koltuklar, klasik telesentrik konumu bir kenara bırakarak ona göre yerleştirilmiştir.

Oturma odanızı dekore etmek için daha fazla fotoğraf ve fikir istiyorsanız, aşağıdaki makaleye bakmanızı tavsiye ederim: Modern bir oturma odasını dekore etmek için 50 fotoğraf ve fikir.

İşi sizin için yapmamı tercih ediyorsanız, oturma odanızı dekore etmenize yardımcı olabileceğim dekorasyon tavsiyesine uğrayın.