Dikkat etmeniz gereken banyo temizliği ipuçları

Alternatif temizlik ürünleri

Banyo temizliği kimsenin yapmak istemediği bir iştir, ancak maalesef düzenli olarak yapılması gerekir. Çok sayıda öneri ve ipucu var ancak gözümüze çarpan birkaç alternatif çözüm var. Bazıları kimyasal içermeyen temizleme solüsyonlarıdır ve diğerleri bir tutam çılgınca saf dahidir.

Bir sonraki evinizde banyonuzu temizlerken göz önünde bulundurmanız gereken en iyi Banyo Temizleme İpuçları:

1. Sirke

Her ev mutfağında bulacağınız bir şey ve ayrıca kimyasal içermeyen bir temizlik ürünü olarak en popüler alternatiflerden biri. Tek başına veya diğer ürünlerle karıştırılarak kullanılabilir, yani evinizin ışıldaması için daha az ürün almanız gerekir. Basit bir çok amaçlı temizleyici oluşturmak için, bir sprey şişesinde biraz beyaz sirke ve güzel bir okaliptüs yağı karıştırın (harika kokmasını sağlamak için) ve işte evdeki çoğu yüzeyde kullanabileceğiniz ucuz bir ürününüz var.

Banyoda yüzey temizliği haricinde duş perdelerinizi sirkeyle temizleyebilir, ovma veya su püskürtmeden temizleyebilirsiniz. Perdeleri bir banyo havlusu ile birlikte çamaşır makinesine koyun ve durulama döngüsüne bir bardak sirke ekleyin.

2. Meyveli olalım

Meyve sadece yemek için değildir; bunu düzenli olarak ev yapımı güzellik rejimlerinde göreceksiniz, ancak bir banyoyu da temizleyebileceğinizi bilmiyorduk. Turunçgillerin pek çok şey için kullanılabileceği ortaya çıktı.

Greyfurt: Biraz tuzla birlikte bir greyfurtu ikiye böldüğünüzde mükemmel asitli küvet ovma işlemine sahip olursunuz.
Limon: Limon suyunu kullanarak cam, fayans ve musluklardaki zor su lekelerini giderebilir.

Ve sonunda….

3. Kola tuvalet temizleyici

Evet doğru okudunuz, tuvaleti temizlemek için kakao-kola kullanabilirsiniz. Sadece jantın etrafına dökün, bir saat (veya bir gece) bekletin, sonra fırçalayın ve yıkayın. Oldukça basit görünüyor, ancak dikkatli olun, şekerli yapışkan bir tuvalete bırakılabilirsiniz, bu yüzden bunun yerine sıradan sıradan temizlik ürünlerine bağlı kalabilirsiniz.

Peki ne düşündün? Bir dahaki sefere hangisini deneyeceksin?

Daha da iyisi, başka bir ipucu var mı? Aşağıdaki yorum yapın ve onu listeye ekleyelim.

Daha fazla temizlik ipucu ister misiniz? En İyi 5 Temizleme İpucumuza göz atın veya sinir bozucu bir lekeniz varsa, leke çıkarmanın ardındaki efsaneleri ve gerçekleri öğrenin.

Bir cevap yazın