Dış cephe mantolama malzemeleri

Dış duvarlarınız için 10 iyi kaplama

Bir evin  dış cephe kaplaması  farklı malzemelerden yapılabilir. Bir dış duvarın yüzünü değiştirmek için kullanılan en yaygın seçeneklerden bazıları, mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir , ahşap, taş, boya veya bunların bazılarıyla kombinasyonlarını buluyoruz. Seçim, eve ve elde etmek istediğiniz stile bağlı olacaktır. 

Evinizin duvarlarını kaplamak için bir inşaatçı veya öğretmen mi arıyorsunuz? Bölgenizde bir tane mi arıyorsunuz? 

Homify bir mimarlık ve inşaat platformudur, ülke çapında mimarlar ve inşaatçılar ile çalışır ve aklınızdaki projede, her zaman hayal ettiğiniz evde veya bu durumda size yardımcı olabilecek en üst düzey profesyonelleri bulabileceğiniz bir platformdur. , eviniz için en iyi kaplamalarla. 

Bir profesyonelle iletişime geçmek ister misiniz?  Web sitemizde bizimle ücretsiz bir Danışma yapın  ve sizin için bir profesyonelle memnuniyetle iletişime geçeceğiz.

1. Taş kaplama

Zafer ve sağlamlığın tadına varan bir bitiş için gerekli bir malzeme: taş. Sade, asil, dayanıklı bir kaplama, sadeliği bir cephede hayati kılmak için kaçırılmayacak bir taş kullanımıdır.

2. Beton ile taş kaplama

Malzemelerin dokusunu vurgulayan, estetik ve pratiklik arayan bir cephe için temel ve sade çizgiler. Ön kapıdaki beton, taş ve metal yüzey, bu modern ve son derece işlevsel tasarımın kahramanlarıdır.

Kaplama hakkında daha fazla bilgi: Çıplak tuğla ve taş duvarları kaplamak için 3

3. Doğal ahşapla kaplayın

Ahşap evin tüm yapısını kaplar. Çok sayıda dikey ve yatay plaka, evin tüm dış cephelerini büyük bir çekicilikle süsler. Tabii ki bu malzeme biraz bakım gerektiriyor ve dış ortamdan koruyan özel bir ürünle işlemden geçirilmelidir. Ahşap çıtalar, en ufak bir bozulma ile kolayca değiştirilebilir. Ahşap sıcaktır ve doğal çekiciliği ile cepheyi güzelleştirir.

4. Açık tuğla kaplama

Akordu asla bozulmayan ve çeşitli tarzlarla uyum sağlamayan bir klasik. Açık tuğla, asil bir bitiş sağlar ve çok güçlüdür.

Böyle bir eve sahip olmak ister misiniz? O zaman en iyi 

5. Dış seramik kaplama

Modern tarzın temsilcisi, temiz ve temiz hatlara sahip bu ev, seramik veya çimento olabilen büyük karolardan oluşan bir kaplama sunuyor.

Koyu gri sacdan üretilen, buzlu cam ile şeffaflık katan özgün bir orta detaya sahip kapı detayı dikkat çekiyor. Kaplama, biri erişim alanında pürüzsüz, diğeri ise pembemsi bejin monotonluğunu kesen ince yatay çizgilerden oluşan bir desene sahip iki tür dokuya sahiptir.

6. Cam ve çimento

Belirgin dikey donanıma sahip büyük tek kanatlı bir kapıya sahip modern, temiz hatlı bir cephe. Boyalı betonla birleşen büyük cam panellerin etkisi, bu evi zarif ve modern bir hale getiriyor.

7. Alüminyum

Cesur ve avangart bir seçenek: cepheyi çarpıcı, orijinal ve hatta fütüristik kılan elmas şeklindeki bir kafesin eşlik ettiği tamamen siyah alüminyum kaplama.

8. Yaşam ve yeşil kaplama

Bize dokular, aromalar, renk ve hareket veren bir cephe. Evi sürdürülebilir ve ekolojik bir şekilde “boyayan” gür ve coşkulu bitki örtüsüyle kaplı bir dış duvar.

Stil ve kişiliğe sahip bir cephenin ana duvarında dikey bir bahçe.

9. Kafeslerin çekiciliği

Dekoratif bir mimari elemandır, pencere, balkon gibi açıklıkları kapatan, görünmeyi engelleyen ancak görmeyi sağlayan, ışık ve havanın içeri girmesine izin veren bir nevi ajur paneldir. Bütün bir evi kaplamak için kullanılmazlar, ancak bu fotoğraftaki gibi inanılmaz bir etki yaratarak duvarın belirli bölümlerinde uygulanabilirler.

10. Demir, fayans ve dokular

Beyaza boyanmış ve küçük sarı ve mavi çinilerle kaplanmış bu güzel cephe, Akdeniz’i anımsatıyor. Pencerelerdeki ve kapıdaki açıklıkların demiri, çekici bir dış cepheyi tamamlar.

Ve eğer duvarları zaten halletmişseniz, şimdi sıra zeminlerde, bunun için de beğeneceğinizi umarak size bu diğer fikir kitabını bırakıyoruz:

Bu evde sevdiğimiz bir ikilik yaratıldı: Dış duvarlar mat siyah boyalı ahşapla kaplanırken, iç kaplamada aynı çeşit ahşap kullanıldı, ancak orijinal renginde. mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir ,