Diş Fırçasıyla Ev Temizliği: Nasıl Yapılır

Ulaşılması en zor noktalardan bile en zorlu olanları bile temizleyecek her gün kullandığımız tek ürün nedir? İster inanın ister inanmayın, diş fırçanız. Giderler, musluk armatürleri, abajurlar ve peynir rendeleri… liste sonsuzdur. Ancak bu kullanışlı ve ucuz araç, ev temizliğinizi çok daha basit hale getirecektir.

İşte bir diş fırçasının evinizi oda oda nasıl temizleyebileceği

Mutfak

1. Soba kolları
Mutfak topuzlarına sıçrayan yağı ve yiyecekleri temizlemek için sünger kullanmak kaygan bir iştir. Ancak bir diş fırçası kullandığınızda, tüm dar noktalara ulaşabileceğiniz için bir parça gresi veya kiri gözden kaçırmayacaksınız.

2. Mikrodalga delikleri
Temizlemek için ev temizleyicisi sıktığınız bir bez kullanın ve bir diş fırçasının üzerine yerleştirin. Bu şekilde her havalandırma deliğine girebilir ve fana herhangi bir temizleme spreyi girme riskini almazsınız.

Diş fırçasını, temizlenmesi zor pişirme ekipmanları, örneğin meyve suları, peynir rendeleri, küçük kavanozlar ve alışılmadık şekilli vazolar / şişeler üzerinde de kullanabilirsiniz.

B. Banyo

1. Musluklar
Musluk tabanlarının etrafında oluşan küf ve küf, ıslak bir diş fırçası kullanılarak saniyeler içinde giderilebilir.

2. Klozet menteşeleri
Bol miktarda toz toplayabilen başka bir garip nokta, ancak bir diş fırçası kullanarak menteşelerin etrafına girip temizleyebilirsiniz, sorun değil.

diş fırçası-ev temizliği-harç

3. Harç
Biraz karbonat macunu ile birleştirildiğinde ve bir diş fırçası ile kuvvetli bir şekilde ovalamak kalıbı gevşetecektir. Ardından macunu silin ve duş başlığı veya ıslak bezle yıkayın.

C. Ev çevresinde

1. Abajurlar / ışıklar
Bazen bir bezle toz almak, pırıl pırıl temiz görünmesi için yeterli değildir. Yumuşak bir diş fırçası kullanarak tüm kirleri nazikçe temizleyebilirsiniz; özellikle kıvrımlar için faydalıdır.

2. Duvar prizleri ve ışık anahtarları
Işık düğmelerinin ve açma / kapama düğmesinin etrafını temizlemek her zaman kolay değildir, ancak bir fırça tüm kiri gidermenizi sağlar.

Ekstra ipucu: Evin farklı alanları için hangilerinin olduğunu not etmek için çok sayıda renkli fırça kullanın.

diş fırçası ile nasıl temizlenir

Bir cevap yazın