Doğa unsurları ile stoklanmaya hazırlanan ekolojik bir kır evinin tasarımı


Hem yaz günlerinde serin tutmak için çapraz havalandırma gibi biyoklimatik mimarinin unsurlarını hem de kışın enerji temini için güneş panellerini ve sahip olduğu atık su yönünden güneş panellerini kullanan bir kırsal ev tasarımı organik bir işlem; kalıcı olarak veya tatil sezonu için kullanılabilecek güzel bir kır evi.

Ekolojik kırsal evin dış tasarımı

kır evi tasarımı

Dışarıdan bakıldığında kır evi, onu doğal etkenlerden koruyan geniş eğimli çatısıyla güzel görünüyor, galvanizli oluklu paneller hem estetik hem de işlevsellik açısından önemli bir rol oynuyor, zamanın geçişine göre patinalarını değiştirecek.

Galvanizli metal panelli kırsal ev
Oluklu galvanizli çelik panellerle kaplı dış cephe

İç mekan ahşap ve metal yapıları gösterir

Modern kırsal ev iç tasarım
Tek bir alanda: oturma odası, yemek odası ve mutfak
Kırsal ev yatak odası tasarımı
Yatak odasından güzel orman manzarası

160 M2’lik bir alana sahip kırsal evin planı

Kırsal ev planı 160 metrekare

Evin planı, dikdörtgen şeklinde mekanların basit bir konfigürasyonunu gösterirken, ana giriş orta kısımdan (planda Deck) sağda oturma odası ve açık yemek odası gibi mekanlar, Kuzeye bakan üç yatak odasından (güney yarımkürede yapılaşmaya elverişli bir konum) ayrıldı.

Oturma odasında geniş açıklıklar var – ormanın en iyi manzarasını görmemizi sağlayan yemek odası, adalı mutfak girişe yakın, hem sosyal hem de özel alanlara hizmet verenlerin konforu için.

Oda, aile toplantıları ve dinlenme için bir buluşma noktası olan açık hava yemek odası ile doğrudan bağlantılıdır.

Tuvaletin duş ve lavabo alanından ayrıldığı bir tuvalet alanı tasarlandı, bazı kırsal evlerde banyonun dış mekanda kuru ekolojik tuvaletlerin veya diğer çevre dostu teknolojilerin uygulanabileceği; Bu durumda solucanlar ile atık su arıtımı yapılır, bu arıtma ile su bitkilerin sulanması için tekrar kullanılabilir.

Yapısal çelik çerçeve

Metalik yapı kırsal ev
İç yapı

Prekast çelik ızgara tipi bir yapı kullanılmış olup, hem çerçeveler hem de tavan ve duvarlar için iç paneller ahşap ile tamamlanmıştır, metal oluklu paneller ekonomik bir koruma görevi görür ve fotoğraflarda gördüğümüz gibi iyi bir görsel görünüme sahiptir Bu güzel kır evinin cephelerinin.

Metal çerçeve kır evi
Dış yapı

Daha fazla fikir için lütfen şunu girin: Kırsal evler.

Diseño: Archterra Architects

Yer: Avustralya

Alan: 160 M2

Yoluyla: Lunchboxarchitect